הר הבית שלנו - מאז ולתמיד..

בשנת 1967 השלימה ישראל את כיבוש החלקים הנותרים של ארץ ישראל בעבר המערבי של נהר הירדן, בתוכם מזרח ירושלים והר הבית.

היו שציפו לתחילת בניית בית המקדש השלישי מיד לאחר תום המלחמה, אך נחלו אכזבה מרה כאשר שר הביטחון דאז, משה דיין, הכריז על מסירת ההר לידי הערבים- תחת שלטון הוואקף המוסלמי. (וואקף- מעיין וועדה לשמירת מקומות קדושים).

השמועה מספרת, שידם של גורמים חרדים בעניין, אשר הפעילו לחץ כבד על דיין. מאז, היה הר הבית סגור ליהודים. לאחר כמה שנים, החלו יהודים מועטים לעלות, ובשנת 2000 ראש הממשלה אריאל שרון החליט לעלות יחד עם כול פמלייתו.

הערבים ראו זאת כתירוץ מעולה להיעלב ולהתחיל מהומות הידועות כיום כמלחמת אוסלו. בשפה מכובסת - אינתיפדת אל אקצא. ההר נסגר ליהודים. ובשנים האחרונות החל להיפתח מחדש.עד כאן עסקנו בהיסטוריה על קצה המזלג.

הר הבית- שלנו, קדוש לנו, ואי אפשר לערער על הנכס הלאומי הזה.

מה מתרחש כעת על הר הבית? שלטון האיסלאם. ליהודים מותר לשהות בשטח ההר רק בליווי שוטר ישראלי ואיש מטעם הוואקף. מותר לנוע רק בקבוצות. אסור לבצע שום אקט דתי, כולל תפילות, השתחוויות, קריאה בסידור וכדו'.

תיירים דווקא נכנסים בצורה חופשית ללא שום ליווי.

דרך אגב - יש למוסלמים בית ספר בהר הבית. בהפסקות משחקים כדורגל על המקדש שלנו. בנוסף, ישנו מאמץ מוסלמי להעלים עדויות ארכיאולוגיות לקיומם של שני בתי המקדש שלנו. למרות זעקתם של הארכיאולוגים - המדינה אינה פוצה פה.

המעוניין בפרטים נוספים על הנושא הארכיאולוגי יכול לחפש את "הוועד להגנת העתיקות על הר הבית".
מהו בית המקדש? המקום בו בחר ה' לשים את שמו בעולם. אך הבית אינו בשביל הקב"ה כמובן, אלא בשבילנו. רק בהר מותר להקריב

קורבנות. מהותו של הקורבן איננה נתפסת כיום בעינינו. נקצר ונאמר - כאשר אני מקריב בהמה לקב"ה, אני עושה זאת כי למעשה ראוי לי להקריב את עצמי למלכו של עולם, אבל אין לנו עניין בקורבנות אדם, לכן נקריב את כספנו בהמתנו במקום.
זהו המרכז הרוחני והשלטוני של העם. ב"לשכת הגזית" הצמודה לבית המקדש ישבה הסנהדרין שהיא הפרלמנט המורכב מתלמידי חכמים. מושבם של המלכים גם הוא בבית המקדש - היחידים שמורשים לשבת בתחומי ההר.
.
כאשר נחרב הבית על ידי הלגיונות הרומאים נחתמה התבוסה והחלה הגלות המרה.והנה, חזרנו. מדוע לא חזרנו להר עצמו? פשיעה, טמטום, ומעל הכל- חוסר הבנה רוחנית. עם ישראל, לצערנו הרב, אינו יודע מיהו ומהו תפקידו. לכל עם, לכל אדם ולכל ברייה יש תפקיד בעולם הזה.
.
ישנם המחפשים לשכוח ולהשכיח זאת. אנחנו כאן כדי לזכור זאת!

הר הבית - תמונה משנות השלושים


היום - יהודים עולים להר הבית דרך השביל המוביל לשער המוגרבים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!