שרשרת התביעות יצאה לדרך


האגודה לזכויות האזרח בפנייה למשטרת ירושלים: מדוע עוכב יהודה גליק לחקירה בערב פסח ומדוע הוחרם הגדי שהיה עמו / עושים סדר אחת ולתמיד

גד בהרי / הר הבית שלנו

האגודה לזכויות האזרח פנתה היום (ג') ליועץ המשפטי של משטרת ירושלים והתריעה נגד עיכובו הבלתי מוצדק בערב חג הפסח של יהודה גליק, יו"ר ארגון זכויות האדם בהר הבית, ונגד החרמת גדי העזים שהביא עמו, אשר משרד החקלאות עומד להשמיד בשעות הקרובות.

לאחר שמשטרת ירושלים סירבה לבקשה לקיים טקסט הקרבת קורבן פסח במתחם הר הבית, וכן אסרה על קיום תהלוכה מרחבת בית הכנסת ה"חורבה" שברובע היהודי ועד אחד משערי הר הבית, גליק ופעילים נוספים החליטו כי במקום זאת הם יקיימו התכנסות ותפילה ברחבת ה"חורבה" במסגרתו הם ידגימו, ללא שחיטה של ממש, את טקס הקרבתו של גדי.

אף שבשיחה טלפונית יום קודם אישר גליק באוזני קצין משטרה כי אין בכוונתו לעשות כל פעולה בניגוד לחוק או להפר בצורה כלשהי את איסור התהלוכה, הוא נעצר כאשר הגיע לשער יפו. מספר שוטרים אשר המתינו לו נכנסו לרכבו והודיעו לו כי הוא מעוכב על ניסיון להפר את הסדר הציבורי, והנחו אותו לנסוע למשטרה, שם נחקר משך שלוש שעות.

במכתב ליועץ המשפטי של משטרת מחוז ירושלים כתבה עו"ד לילה מרגלית מהאגודה לזכויות האזרח כי לא הייתה קיימת כל עילה לעיכובו של מר גליק, וכי הדבר נועד למנוע ממנו להשתתף באירוע חוקי לחלוטין, אשר אף לא היה טעון רישיון. "עיכוב שלא כדין של אזרח, שכל חטאו הניסיון להשתתף בהתקהלות חוקית, פוגעת באופן קשה בזכותו היסודית לביטוי חופשי ובחירותו. אבקשך לרענן את ההנחיות בקרב שוטרי המחוז כדי להבטיח כיבוד חופש הביטוי וזכותם של אזרחים להתקהל באופן חופשי, ללא התערבות בלתי מוצדקת מצד המשטרה". עו"ד מרגלית הוסיפה כי האגודה לזכויות האזרח פנתה בשנה החולפת מספר פעמים למשטרת ירושלים כדי להתריע על פגיעה שלא כדין בחופש הביטוי ועל עיכוב ואף מאסר של פעילים ואזרחים שומרי חוק בטענה כי קיימת סכנה לסדר הציבורי.

תגובה 1:

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!