מיכאל פואה: בהר הבית יש אפליה על בסיס גזעני

מיכאל פואה | מנהיגות יהודית

ראיון שמע: "בהר הבית יש אפליה על בסיס גזעני. יהודים מופלים על הר הבית המצב מזוויע" | "בעת האחרונה קיימת החמרה בהתנהלות המשטרה כלפי יהודים" | אפליה נגד יהודים !!


בעוד הח"כים מתחבטים מזה חודשים ארוכים בשאלת פרסום תוכנו של דו"ח מבקר המדינה על המתרחש בהר הבית, החליטה תנועת 'מנהיגות יהודית' לקחת את היוזמה לידיה והנפיקה דו"ח משלה אודות המתרחש במקום והיחס המפלה נגד יהודים במתחם ההר. ביום שלישי יתקיים דיון מיוחד בועדת הפנים של הכנסת בעקבות הדו"ח הזה. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם מיכאל פואה, מנכ"ל 'מנהיגות יהודית', על הדו"ח ומסקנותיו.

"בהר הבית יש אפליה על בסיס גזעני. יהודים מופלים על הר הבית. נקודה. זה המצב. זו פגיעה בעקרונות היסוד של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית", אומר פואה וקובע כי בעת האחרונה קיימת החמרה בהתנהלות מול יהודים המבקשים להיכנס לשטח ההר.

בדבריו פורט פואה חלק מאותם מקרים בהם נמנעת כניסת יהודים באופן ממוקד למתחם ההר, "המשטרה מרחיקה כמה אנשים על בסיס אישי. פשוט קיבלו שיחת טלפון שבה הודיעו להם שהם מורחקים מהר הבית. בלי לומר סיבה".

לדבריו באחד המקרים הורחק יהודי ממתחם ההר בגלל צלצול טלפון שנשמע היה לשוטר מעט חזק מדי, ובמקרה אחר, זה של הרב אלבוים, נמסר לו טלפונית על הרחקתו מהמקום ככל הנראה בעקבות ראיון ביומן ערוץ 7 על הכולל המיוחד שהקים ללימוד תורה על ההר. "הרב אלבוים הוא אדם בן שישים שלא הזיק לאיש. לעומת זאת אצל הערבים מגיל ארבעים ומעלה אין כל מניעה להיכנס להר".

פואה מציין שהטענות במקרים אלה ואחרים הועברו לידיעת המשטרה והשר לביטחון פנים ולא זכו למענה או הסבר.

"כל מי שמבקש לעלות להר הבית מכיר את המציאות שבה כל בעל מראה יהודי, זקן וכיפה, חווה את האפליה. הוא מעוכב לבדיקות נוספות כשכל השאר עוברים ללא הפרעה. דווקא במקום הקדוש ביותר לעם היהודי האפליה הזו מתרחשת", אומר פואה.

עוד הוא מזכיר מקרה אחר בו נמנעה גישה למקום לאדם המתפרנס מסיורים במקום והאיסור אינו אלא פגיעה חמורה בחופש העיסוק שלו. "מכל כיוון שלא נבחן את זה המציאות הזו בלתי אפשרית".

עוד הוא מספר כי כאשר מגיעות התלונות לבית המשפט הן זוכות למענה ולהבנה. הוא מזכיר כי כאשר הגיעה תלונתו של יהודה גליק לבית המשפט, אמרה השופטת כי נראה על פניו שהמשטרה מתנכלת לו מטעמי יוקרה. עם זאת הוא מציין כי לאחר ההבנה שמתקבלת בתחומי בית המשפט הרי שכאשר מגיע המקרה הבא ממשיכה המשטרה בהתנהלותה ומונעת שוב כניסה להר בתואנות אחרות.

לנוכח כל זאת צפוי להתקיים הדיון המיוחד בועדת הכנסת ובו ידרשו חברי כנסת לקבוע קריטריונים ברורים למניעת כניסה להר, מתוך אמונה שקיומם של קריטריונים שכאלה יאפשרו ערעור ודיון עליהם. בדבריו הוא מזכיר כי לאחר הפצת הדו"ח בקרב חברי הכנסת התקשר אליו חבר הכנסת יואל חסון איש 'קדימה' והודיע לו כי הוא עצמו תומך במתן אישור לתפילה חופשית ליהודים על הר הבית. כעת הוא מקווה שגם חסון כמו ח"כים אחרים יופיעו בדיון ויציגו את עמדתם. "הגיע הזמן להפסיק להפלות יהודית על רקע היותם יהודים".

מקור : אתר ערוץ 7 : http://www.inn.co.il/News/News.aspx/217457

תגובה 1:

  1. מיכאל פואה, חזק ואמץ, לך בכוחך זה והושעת את ישראל...

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!