חג שבועות בהר הבית: המפקדים היהודים שבתו, שוטרים מוסלמים התפרעו

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/30/98/66-TQuXfSVt8T.jpg
העליה לרגל | צולם על ידי נכרי


עשרות יהודים עלו לרגל בחג השבועות | השוטרים היהודים היו בחופשת חג והעולים סבלו ממסכת הטרדות והתנכלויות מכמה משוטרים מוסלמים ששרצו בשטח | חיפושים גופניים ומישושים משפילים, החרמת עלוני פ"ש, ומעצר נער שבקבוק השתיה נפל לו והתנפץ היו חלק מסדר היום המזעזע | העולים הרבים קידשו את החג, שמעו דברי תורה קדיש ואמרו אמן

גד בהרי | הר הבית שלנו

עשרות יהודים עלו לרגל להר הבית במשך חג השבועות. וזכו ליחס מטריד מהשוטרים המוסלמים שהחליפו את השוטרים היהודים המוצבים במקום במשך השנה אשר יצאו לחופשת חג. רבים מן העולים דיווחו לכתבינו בסיפוק שלרגל ריבוי היהודים שעלו בקדושה ובטהרה הם הצליחו לשהות במקום שהייה ממושכת, למרות הטרדות השוטרים שמפעם לפעם חזרו על טרדנותם לזוז מכאן, ולהתפנות משם.

מסכת ההטרדות התחילה כבר בכניסה תחת פיקודו של השוטר כפרי , שכרגיל מפלה לרעה את היהודים בדרישה להזדהות ורישום לעומת התיירים הרבים שהכניס חופשי ללא עצירה, הפעם עיכב את היהודים פרקי זמן ארוכים, והגדיל להורות על חיפוש מדוקדק במישוש גופני על מנת לשלוף דברי תפילה מכיסי העולים, נוסף על כך שהפשיט את העולים מטליתותיהם.

מחזה הזוי היה כאשר כמה מן העולים שהיו בכיסם עלוני פ"ש נאלצו לבחור בין הישארות מחוץ להר או השארת העלונים בידי השוטרים. אחדים מן העולים מחו על החיפוש המשפיל והמבזה, אולם כפרי איים גם עליהם שללא המישוש הגופני לא יאפשר להם להיכנס להר.

בעת השהיה בהר רדפו כמה מן השוטרים המוסלמים את את העולים בכל מיני הצקות שונות ומשונות, פקודות מוזרות על ריכוז העולים לדבוקה אחת, והטרדתם כל הדרך בדרישה להיצמד זה לזה. מניעת גישה לברזים לשתיה מן העולים שצמאו מעיכובם המתמשך בשמש בכניסה להר. וכן הטרדות חוזרות ונשנות להתקדם, לזוז,
להצמד, ולהתרחק.

אולם לשיא הרשעות והשיפלות הגיעו השוטרים המוסלמים בעת אשר לאחד הנערים היהודים נשמט מהשקית בקבוק שתיה שהכיל מיץ ענבים, וזה התפזר במקום. בריוני הוואקף החלו להתרוצץ כמוכי שד, והקפיצו את השוטר
http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/30/98/77-5cmpp8rRet.jpg
הפח נשבר ואנחנו נמלטנו | צולם ע"י נכרי
העונה לשם נזהר, צלמי ראאד סאלח חגו כעל פגר, ונזהר השוטר נצמד לנער כעלוקה, נזף בו ולא פסק מלהציק לו. הזעיק את סאלח מפקד המשמרת, שמיד חקר מה היה בבקבוק והסביר שהכנסת יין להר הבית אסורה כי ההר הוא מקום קדוש למוסלמים ולכן אסור להכניס את המשקה שהמוסלמים מתנזרים ממנו. לשאלת העולים מה פתאום הוא חושב על מיץ ענבים שזהו יין טען סאלח שכך הוא סבר לפי הריח. אני מוסלמי חילוני אמר בתגובה לתמיהה מנין הוא יודע את ריח האלכוהול. אך מיד הבהיר שאין זו אשמת בעל הבקבוק אלא אשמתו של השוער בפתח הכניסה להר שהיה צריך למנוע את הכנסת היין.

אבל נזהר השוטר לא הרפה מטרפו, ובמשך כל שעות השהייה בהר הפציר שוב ושוב בסאלח לעצור את הנער, ומבוקשו צלח בידו ביציאה מן ההר. כאשר נזהר גרר את הנער לתישאול במתחם הימ"ק. לאחר כחצי שעה של עיכוב שווא, נצפה מפקד המחוז ניסו שחם יוצא ממשרדי הימ"ק ולשאלת חבריו של הנער הצהיר שם כי תוך כמה דקות הנער ישוחרר לדרכו. מכאן. ולא יילקח לקישלה, זו מילה של ניסו, הוא הצהיר.

מצויידים בהבטחה התאכזבו להמתין עוד חצי שעה, והנה הנער נצפה שוב עם נזהר, שגרר את הנער לתחנת הקישלה, יחד עם שוטרים נוספים, שוב בניגוד לדבריו של שחם. כאשר פנו חבריו ואמרו שניסו הרי הבטיח שהוא משוחרר מכאן ולא יילקח, הפטיר עליהם השוטר בליגלוג, לכו לניסו נראה אם יוכל לעזור לכם. לאחר עיכוב נוסף של כשעה וחצי בתחנת הקישלה, בעיצומו של החג, על לא שום עוול בכפיו, נאמר לו שהשוטר נזהר (מוסלמי) העיד נגדו שהוא ניפץ את הבקבוק בכוונה תחילה, ובכך ניסה להפר את הסדר הציבורי.

העולים שליוו את נער נדהמו מחוצפתו של השוטר אשר כנראה ברשעות ועויינות לעולים היהודים, מעיז לשקר ולהעליל באופן גס כל כך, באירוע שרבים היו עדים לו. והבטיחו לפנות למפקד ההר אבי ביטון בבקשה שלא יפקיר שוב את הזירה בידיו של השוטר העויין, תוך כדי המלצה שכל עוד אפליית ההצמדה של שוטרים ליהודים נמשכת, יצורף לכל קבוצה גם שוטר יהודי, שאינו עויין את העולים לייהד את ההר.
למרות האירוע יוצא הדופן באכזריותו מספרים העולים על חווייה רוחנית שחוו בעלייתם להר בחג, כאשר דברי תורה נשמעו מפי רבים מן השוהים בהר, שגם הרחיבו אודות האיחול שיבנה המקדש והקשר לבקשה ותן חלקנו בתורתך, בפרט בהקשר לחג מתן תורה. ושוב נשמע קדיש ועניית אמן מה שכבר הופך למנהג במקום.

כמו כן התקיים בהר הבית בחג קידושא רבא כאשר העולים איחלו לעצמם ולכל בית ישראל שלשנה הבאה נזכה להביא את שני לחם הביכורים, לסילוק היד האיסלמי השלוחה במקדשנו, והקרבת קרבנות החג במקום.


http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/30/98/73-uSk1W4gDXm.jpg

הקצין סאלח בהתייעצות עם הוואקף

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/30/98/74-Ud5SCnuJ7I.jpg

הוואקף מייאץ לסלאח מה ביכולתו לעשות בהתאם לסמכויותיו

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/30/98/66-TQuXfSVt8T.jpg

חלק מעולי הרגלים שנקלטו במצלמות הוואקף

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/30/98/71-5SufeC8GV0.jpg

עולים לרגל בקדושה ובטהרה האנשים והטף

6 תגובות:

 1. רק משאות של יהודים להר הבית ישנו את המצב המחפיר

  השבמחק
 2. כל הכבוד לכל העולים!

  השבמחק
 3. אני הייתי שם הם גם החליטו שאסור להרים אבנים קטנות כדי לראות והכריחו את אחד האנשים לרוקן את הכיסים כי חשדו שלקח אבן מהר הבית

  השבמחק
 4. בכל מקום שהסיטרא אחרא חוששת מהתעלות של קדושה היא תתאמץ ביתר שאת ויתר עז להפריע ולהציב מכשולים
  אבל אנחנו מובטחים שכל הבא ליטהר מסייעים לו כמוש"כ פתחו לי פתחו של מחט ואני אפתח לכם פתח של אולם
  בברכת שחפץ ד' יצליח בידכם ותעלו מעלה מעלה למקום שנאמר עליו שלש פעמים בשנה יראה כל זכורך את פני ד' אלקיך בחג המצות "ובחג השבועות"

  השבמחק
 5. מבזק חדשות!! זה עכשיו מתפרעים מאות ערבים בשער המוגרבים לאחר נסיון הידברות עם הואקף שלא צלח, נאלצה המשטרה לפרוץ להר ולדכא את המהומות ביד קשה,עד לרגע זה נעצרו 3 מתפרעים
  כתבנו ימשיכו בעידכונים. ומאחלים לכם שבת שלום

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!