ערוץ 10 מדווח על עליית הנשים ביום רביעי י"ח תמוז - וידאו

עליית הנשים | סובלים מרדיפות

ערוץ 10 מדווח : עשרות נשים עלו להר הבית, בהנחיית קצין הר הבית אבי ביטון המשטרה הפריעה להם להתפלל ועצרה אחת מהם | יהודי נוסף שהחזיק ספר תורה בידיו נעצר גם כן | עליות הנשים נתקלות בחומת ביטון

שי אביב | אתר בית המקדש

משטרת המעצרים: עשרות נשים עלו בקדושה ובטהרה להר הבית, ונתקלו בחומת ביטון בצורה, שוטריו של קצין הר הבית אבי ביטון הונחו להתנכל לנשים במטרה לנסות לשבור את רוחם, מתוך תקוה שלא יבואו יותר להר הבית.

כתב "הר הבית שלנו", יצא לדבר עם כמה נשים שהשתתפו בעליית הנשים ביום רביעי בשבוע שעבר, וחזר עם מטען כבד על קצין הר הבית ניצב אבי ביטון. הנשים מדווחות כי כבר בכניסה להר הבית, קיבלו הדרכה בטון חמור מתמיד, שלא יעזו להתפלל וכל תפילה של אחת הנשים תביא לסיום הביקור של כל הקבוצה.

עוד מדווחים הנשים כי בהר עצמו, נצמדו לקבוצה כמה שוטרים כמו דבק, והמתינו לשעת הכושר, בו יוכלו לפרוק את זעמם. עם בעבר המשטרה התירה תפילה חרישית ללא קול. אזי שלנשים היחס היה שונה. כל מלמול והנעת השפתיים הסתיים בנזיפה. בשלב מסויים המשטרה עצרה את אחת הנשים. למרות תחינותיהם של שאר חברותיה לקבוצה,

עוד נודע כי המשטרה עצרה גם כן יהודי נוסף עם ספר תורה, למרות שאותו יהודי העיד בפני כתב הר הבית שלנו, כי בכניסה להר הבית, השוטר מוטי לא העיר לו על כך.

לסיכום קובלים מארגני עליית הנשים, על רדיפה עויינת ומאד לא ברורה מצד משטרת הר הבית, שעליית הנשים להר היא לצנינים בעיניה. אנו מקווים כי המשטרה תתעשת ותשנה את הנהלים המיוחדים החלים על הנשים.


וידאו | ערוץ 10 מדווח על רדיפות המשטרה לקבוצת הנשים


בית המקדש

2 comments:

 1. כתבה מרגשת מאד בערוץ 10, למרות השנאה המשוועת מתוך הוידאו, אבל עצם הפרסום לעליית נשים להר הבית. זה דבר מאד גדול.

  ולנשים אני קוראת להמשיך ביתר שאת וביתר עוז, לא להתרגש הרבה מהמשטרע, זה טבעי מאד, לכל קבוצה חדשה, עם זה חרדים או אחר. הייחס מהמשטרה הוא מאד מאד רע, עד שהם מתרגלים, לוקח קצת זמן.

  השבמחק
 2. !משטרע!!
  זה חזק זה מוחץ וממחיש,
  "משט-רע"
  *משטר-רע*
  לא לשכוח המפקדים שלהם הם הואקף,
  תגיד מי המפקד שלך ממי אתה מקבל הוראות,
  ואומר לך מי אתה

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!