תמונות: עשרות עלו להר הבית ביום השנה להרצחם של יצחק וטליה אימס הי"ד

עליה גדולה להר הבית | לזכר הקדושים

יום רביעי כ"ב אלול : עשרות יהודים בלווית בני המשפחה עלו בטהרה להר הבית לעילוי נשמת הקדושים יצחק וטליה איימס הי"ד ביום השנה להירצחם בידי בני עוולה | אבי ביטון הקשה את ליבו ולא איפשר לר' יהודה גליק לעלות להר הבית יחד עם בני המשפחה | למרות בקשתם בכתב של היתומים

גד בהרי | שי אביב | אתר בית המקדש

אמש יום רביעי כ"ב באלול, יום השנה להרצחם של יצחק וטליה אימס יינקם דמם, עלתה קבוצה גדולה של עשרות מיקיריהם וידידיהם להר הבית. יחד עם היתומים דניאל, אריאל, עוז דוד והודיה.

העשרות עלו בדרכו של יצחק דמו יינקם, אשר התמיד לעלות להר בטהרה מדי יום רביעי בשבוע, ועשו את אותו הדרך שהיה עושה מבית חגי להר הבית, לעיתים רבות גם יחד עם רעייתו טליה, שנהגה אף היא לפקוד בטהרה את הר בית ה'.

החברים הרבו בדברי תורה לעילוי נשמות הנרצחים, וכמו כן הזכירו לזכרון עולם בבית ה' את פעולותיהם הברוכות של בני הזוג. את פעולותיו של יצחק הי"ד לקירוב בנין המקדש כמו עליית יהודים קבועה בימי רביעי בבוקר. השיעור הקבוע שקבוצה זו לומדת בימי שני אחה"צ בעניני קדשים וטהרות. 'בית המדרש' ליד שער הרחמים, שבו עוצרים לשמיעת דרשה, דבר תורה או שיעור קצר. וכן סופר על פעלם הרב של יצחק וטליה לקירוב רחוקים, בעיקר מקרב העולים מברית המועצות, לתורה ומצוות. וכמובן לשאיפת בנין המקדש.

הרב פינחס אנגל מכרמי צור, שהיה שותף עם יצחק בייסוד השיעור השבועי בקדשים וטהרות, הדריך את הקבוצה והזכיר דברי תורה שאמר יצחק בהר. ר' חיים אודם, בונה מנורת המקדש וכלי קודש נוספים, שזר כהרגלו ענייני דיומא עם פרשת השבוע תוך שימוש בפשט, דרש וגימטריות. ר' נועם ולדמן מבית חגי ידיד המשפחה נשא דברים לזכר הקדושים ודברי תורה נוספים.

אסף לרנר, שהיה שותף עם יצחק בארגון העליה השבועית ועליות המוניות מקרית ארבע, סיפר שכשם שהכוהנים היו מזכירים את ישני חברון לפני שחיטת התמיד, כך אנו נוהגים להזכיר את יצחק וטליה מדי יום רביעי כשאנו משקיפים על קברם.

העולים אמרו כי בנוסף לחוויית הקדושה בהווה, העלייה להר נועדה גם ללמוד את העבר, על מנת לבנות מכך את העתיד הקרוב בעז"ה, בבית השלישי- זמן המנוחה והשלום, כלשון הרמח"ל.

לאחר העליה להר הבית פקדו מאות את קברי הקדושים בהר הזיתים, וערכו אזכרה אל מול מקום המקדש. המשתתפים קיבלו על עצמם לעשות כל שביכולתם בכדי להגשים את חזון הגאולה בדרכם של יצחק וטליה.

היתומים ביקשו ממפכ"ל המשטרה לאפשר ליהודה גליק, אשר מלווה את המשפחה במסירות מאז האסון, לעלות איתם להר הבית ביום קשה זה. המשטרה התעלמה מבקשתם ומנעה את כניסתו להר. העולים ציינו שלעומת ההתנכרות של קצונת המשטרה, השוטרים בשטח נהגו בכבוד עם היתומים והקבוצה שעלתה עימם.

להגדלה הקלק על התמונות


העליה הגדולה ביום השנה להרצחם של הקדושים יצחק וטליה איימס הי"דנפגשים עם קבוצת פורום נשים למען הר הבית

נראית קבוצת פורום נשים, שניה משמאל הרבנית רבקה שמעון


עשרות יהודים ובני המשפחה נכנסים להר הבית


בסמוך למסגד אל אקצה נושאים תפילה לגאולה


זוכרים את בני הזוג איימס | הולכים בדרכם


בקדושה ובטהרה עולים למקום המקדש


הרב פנחס אנגל נושא דברי תורה לזכרם של הקדושים


בני הזוג איימס עלו להר הבית בקביעות ודרשו את בניין בית המקדש


עולים וזוכרים | יום רביעי כ"ב אלולנושאים תפילה לכיוון כיפת הסלע | מקום קודש הקדשים


יבנה המקדש עיר ציון תמלא ושם נשיר שיר חדש וברננה נעלה


והביאותים אל הר קדשי ושמחתים בבית תפילתי

להגדלה הקלק על התמונות_______________________________________________________________________
בית המקדש | יצחק וטליה איימס | אתר בית המקדש עליה להר הבית | בית המקדש | בית | המקדש

3 תגובות:

 1. את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק,
  מוכרחים להמשיך לנגן...
  לעילוי נשמות הקדושות של יצחק וטלייה איימס הי"ד...

  השבמחק
 2. איזה יופי של תמונות,
  אשריכם ישראל, אשריכם אתר הר הבית.

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!