אבי ביטון וצמרת המשטרה אינם שועים לתחינתם של יתומי משפחת איימס

מערבל ביטון | לא אילוסטרציה

אין רחמים על יתומי הנרצחים: אבי ביטון שוב מקשה את ערפו ולא מוכן להקשיב לתחינם של יתומי הזוג איימס הי"ד | תחינתם ובקשתם להיכנס להר הבית יחד עם ר' יהודה גליק נופלים על אוזני ביטון | וכל אלמנה ויתום לא תענון, כי אם ענה תענה אותו שמוע אשמע צעקתו

גד בהרי | אתר בית המקדש

שנה חלפה מאז פיגוע הירי הקטלני בסמוך ליישוב בית חג”י, בו נרצחו בני הזוג יצחק וטליה אימס, כוכבה אבן חיים ואביחי שינדלר הי”ד.

לקראת יום השנה פנו ילדיהם של בני הזוג יצחק וטליה אימס הי”ד בבקשה ממפכ”ל המשטרה, רנ”צ יוחנן דנינו, לאפשר לידידי הוריהם ובפרט לרב יהודה גליק, מנכ”ל מכון המקדש, לעלות עימם להר הבית. במכתבם הביעו הילדים את משאלתם לעלות להר ביום השנה לרצח בליווי של ידידי הוריהם.

על הרב יהודה גליק, חבר קרוב של המשפחה המלווה ותומך בהם מאז יום הרצח, הוטל צו מניעה על ידי המשטרה האוסר עליו לעלות להר. אי לכך פנו הילדים בקריאה נרגשת למפכ”ל המשטרה: “ביום רביעי יחול יום השנה לרצח הורינו. בע”ה נעלה, המשפחה והחברים לפקוד את קבר הורינו בהר הזיתים, אל מול הר הבית. לפני הביקור בבית העלמין נעשה את הדרך שעשה אבא מדי שבוע וגם ביום הרצח עצמו ונעלה להר הבית”.

עוד כתבו הילדים: “אין בפינו מילים לתאר בפניך את עגמת הנפש הנגרמת לנו מעצם המחשבה שלא נוכל לעשות עם יהודה גליק את הדרך שהוא עשה עם אבא, לשחזר עם האיש היקר הזה את הרגעים היפים והמרוממים שהיו לנו עם אבא ואמא בהר הבית, בהם גם יהודה היה שותף. אנו פונים אליך בכל לשון של בקשה, אנא אפשר לנו לכבד את זכר הורינו ולהתייחד עם זכרם במקום הקדוש הזה ביחד עם חבריהם”.

בשיחה עם ‘בשבע’ אמר הרב יהודה גליק כי הקשר שלו עם הנרצחים, ובעקבות כך גם עם ילדיהם היתומים, הוא עמוק ומשמעותי ביותר. “הקשר שלי עם הילדים הוא יומיומי, גם ברגעים הטובים שלהם וגם ברגעים הכואבים. היה רק טבעי שאלווה אותם דווקא ביום המורכב הזה”.

ל’בשבע’ נודע כי יו”ר הכנסת רובי ריבלין וחברת הכנסת ציפי חוטובלי פעלו אף הם בניסיון לאפשר באופן חריג ויוצא דופן לרב גליק לעלות יחד עם ילדי הזוג אימס להר. אך למרות הבקשות מצד היתומים ומצד אישי הציבור לנהוג במקרה זה לפנים משורת הדין, סירבה המשטרה למתן האישור המיוחל. “זוהי אכזבה קשה. המשטרה נוהגת כמו הבריון השכונתי באטימות וחוסר הקשבה”, מלין גליק.

בשיחה עם ‘בשבע’ זועמת ח”כ ציפי חוטובלי על אטימות המשטרה: “זו שערוריה. איפה הרגישות הטבעית לשישה יתומים ביום השנה לרצח כל כך נתעב של הוריהם?”. עוד טוענת חוטובלי כי המקרה הספציפי הזה מלמד על בעיה רחבת היקף הרבה יותר: “הגעתי למסקנה חד משמעית שעלינו לשבור את הכלים בנושא הזה. לא ייתכן שמתעמרים ולא מאפשרים ליהודים לממש את זכותם לעלות ולהתפלל בהר”.

מקור: עיתון בשבע

בשבע | אטימות משטרתית


מערבל ביטון | למצולם יש קשר לכתבה________________________________________________________________________
אתר בית המקדש | אבי ביטון | בית המקדש | הר הבית | מערבל ביטון | בית | מקדש | המקדש

7 תגובות:

 1. ישראל פינחס וירצברגר5 באוקטובר 2011 בשעה 19:52

  ערב יום כיפור, זה הזמן להתחיל עם יתומים..

  השבמחק
 2. רק לפני שנה השטינקער הזה זכה לכתבות אוהדות כאן באתר שלכם, מרחתם עמודים שלמים, ניסיתם להתחנף..

  הביטון שלו התפוצץ לכם בפנים!

  השבמחק
 3. אוי לאוזניים שכך שומעות ועיינים שכה רואות, עיני מי לא יחרד בבואו להתנכר ליתומים בערבו של היום הגדול יום הכיפורים אוי אוי

  השבמחק
 4. על משטרה שזורקת ילדים מהחלונות של מיגרון איני מתפלא, ועל יתפלאו הם כשישרף לאוייב מסגד או שניים ויותר אכי"ר

  השבמחק
 5. רשלנות רפואית באבחון6 באוקטובר 2011 בשעה 17:20

  זה פשוט כל כך מקומם ומזעזע!! פשוט רחמים על יתומי הנרצחים! רחמים!

  השבמחק
 6. רשלנות רפואית בניתוחים7 בנובמבר 2011 בשעה 23:17

  מקומם שלא נותנים להם להתייחד עם זכר הוריהם. אטימות המשטרה מזעזעת.

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!