הרדיפות התחילו: תלמיד ישיבת ההסדר בצפת נעצר היום בהר הבית

קצין הר הבית אבי ביטון עוצר יהודי
  אילוסטרציה

הקצין היווני אבי ביטון התחיל ברדיפותיו: עשרות תלמידי ישיבת ההסדר בצפת שעלו הבוקר [חמישי] להתפלל בהר הבית יחד עם ראש הישיבה הרב אייל יעקובביץ, נאלצו להתעכב בעקבות מעצרו של אחד הבחורים | יוונים נקבצו עלי

אורי פולק | אתר כיפה

תלמיד ישיבת ההסדר בצפת נעצר הבוקר (ה') במהלך סיור שקיימה הישיבה בהר הבית. התלמיד נעצר בעקבות הערה שהגיש נגדו נציג הוואקף שהתלווה אל הסיור, לאחר שהשתטח אל מול מקום המקדש ונשא תפילה.


הרב אייל יעקבוביץ', ראש הישיבה, סיפר לכיפה כי "הישיבה הולכת בדרכם של החשמונאים, כשמדי שנה אנו עולים להר הבית בטהרה. אנחנו לא מדליקים במקום נרות, אלא מדליקים במקומן נשמות של יהודים. לצערנו, פעילות דתית אי אפשר לקיים במקום, מפני שהר הבית רק למראית עין נמצא בידינו. בפועל, בישראל, הר הבית מקודש רק לאיסלאם".

הרב יעקובוביץ' ציין כי "אחד התלמידים, ברגע של התעלות, השתחווה אל מול מקום בית המקדש. מייד נציג הוואקף פנה אל השוטר בקריאת שבר על המעשה וביקש ממנו לעצור אותו לאלתר. השוטר, בלית ברירה אחרת, לקח אותו לתחנת המשטרה במחוז ירושלים". חמישה שוטרים ליוו את התלמיד לחקירה בתחנה, שם נחקר במשך כשעה ולאחריה נפתח לו תיק פלילי.

"בעקבות האירוע הזה, הבנו כמה חשובים הביקורים שלנו בהר הבית. זה רק חיזק אותנו להתפלל, לשיר ולקרוא למען הקמתו של בית המקדש. גם בזמן החשמונאים היו יהודים שלא פעלו על פי החוק, ובגינו סבלו מהשלטונות. אז מה? בסוף הם נזכרו בדברי ימי ההיסטוריה", אמר הרב יעקובוביץ'.

ממשטרת הר הבית נמסר בתגובה כי "הצעיר היהודי נעצר על ידי נציגי המשטרה לאחר שהשתטח בהר הבית,  הוא נחקר במשטרה ובסיום החקירה הורחק לשבועיים מאזור מתחם הר הבית".


מקור אתר כיפה: http://www.kipa.co.il/now/47115.html


ראש הישיבה הרב אייל יעקבוביץ' | עלה להר הבית עם כל הישיבה_____________________________________________________________________
בית המקדש | אתר בית המקדש | הר הבית | ישיבת ההסדר צפת | בית המקדש

3 תגובות:

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!