ביום ראשון הקרוב - סיבוב שערים ערב ראש חודש תמוז!

בס"ד

סיבוב השערים - ראש חודש תמוז

ביום ראשון הקרוב, כ"ט בסיון, ערב ראש חודש תמוז, נעלה לירושלים עיר הקודש לסיבוב השערים סביב הר הבית, מקום המקדש.

שימו לב: בשעה 18:00 תתקיים ברחבת הכותל המערבי תפילת רבים, בהשתתפות הגר"מ אליהו שליט"א. נצטרף כולנו למעמד התפילה, ולכן סיבוב השערים יתחיל בשעה מאוחרת מהרגיל – בערך בשעה 20:00!
נא להעביר הלאה

ומשהו קטן לקראת הסיבוב...

בראש חודש תמוז שלח משה רבינו את המרגלים לראות ולתור את הארץ. בספרים הקדושים מבואר שהחוש המיוחד לחודש תמוז הוא חוש הראיה. חוש הראיה הוא חוש מאוד מטעה; אפשר לראות רק את הצד החיצוני הגלוי על פני השטח. לראות את הטפל ולפספס את העיקר, את הפנימיות הנסתרת שאיננה צעקנית ואינה מרוחה על שלטי-החוצות... המרגלים ראו ענקים ומבצרים, ארץ-אוכלת-יושביה ופירות משונים. נכון, העמלקי והכנעני היושבים בארץ לעת-עתה, באמת מסתירים את קדושתה וטובתה ולכאורה העיניים רואות רק צרות... אבל עיניו של המאמין יכולות לחדור ולקלף את השכבה החיצונית, לראות את הטוב הגנוז בפנים ולחוש ש"טובה הארץ מאד מאד".

בכל דור ודור עלינו לתקן את חטא המרגלים. עלינו לתקן את הראיה שלנו. ראשית התיקון הוא ב"סור מרע": לא להפנות את המבט שלנו אל הזוהר החיצוני המטעה והקוסם, "ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם"! צריך "לפקוח את העינים" היטב היטב ולראות את הפנימיות שמעבר לשטחיות, את הפרי שבתוך הקליפה, את החיות האלוקית שיש בכל דבר, לפקוח את העינים ולראות כיצד ממש היום ניתן להתקדם לעבר הגאולה. לראות בהר הבית את בית המקדש!

2 comments:

 1. זה אחת מבעיות הדור שמדברים רעה אל ארץ ישראל, ובמקום לקבל את הגאולה כפי שהקב"ה נותן לנו, בדרך הטבע. ולהודות לה' ולומר תודה.
  הם מכתיבים להקב"ה איך להביא את הגאולה, ורוצים שהגאולה תיהיה דווקא על ידי "ניסים", למרות שלא זכו לכך.
  "זכו אחישנה" (ע"י ניסים), "לא זכו בעיתה" (בדרך הטבע)

  השבמחק
 2. שימו לב!

  דעתו של הרב מרדכי אליהו בעניין העליה להר הבית
  http://lamikdash.blogspot.com/2009/06/blog-post_07.html
  נמצא כרגע במבזקים בצד ימין של העמוד

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!