יבנה המקדש - גליון 4 ‏‏‏‏‏‏‏(113)‏‏‏‏‏‏‏ ניסן ה'תשסט

ביטאון אלקטרוני של
"התנועה לכינון המקדש"

- גליון 4 (113) – ניסן ה'תשס"ט, ת.ד. 31336 ירושלים, 050-8649968,
lamikdash@gmail.com
הצהרה משותפת של:
התנועה לכינון המקדש - - - בית חב"ד – הר הבית - - - המטה העולמי להצלת העם והמקדש

רבים שואלים: מה יום מיומיים, מה נזכרתם 'לעשות רוח' בהר הבית, ואולי גם רוח מזיק להר הבית, ואפילו רוח מזיק לעוסקים בהר הבית. ומה רע המצב כיום שצריך בכלל טיפול?
תשובה: כידוע סוג השלטון של המדינה היא דמוקרטיה, הצרות מתחילות כשזה מגיע לבדל-זכות של יהודון או של העם היהודי. כולם עוברים על החוק, מהשוטר בשער ההר ועד בכור הגבוה לצדק. הדברים ידועים גם בענין פולחן יהודי במקום קודש הקדשים ההיטסטורי שלו, גם בהשמדת כל שריד ופליט של בתי המקדש שעמד בהר אלפי שנים, עוד לפני שמוחמד נולד, וגם ביחס המפלה האנטישמי כלפי כל חזות יהודית בהר הבית. וכפי רמת החזות כך קושי היחס שבמדינת דת-הדמוקרטיה אין פוצה ומצפצף.

האדמו"ר מחב"ד ביקש מאתנו כבר בליל שני של יום טוב סוכות ה'תשנ"א: "לקיים את שמחת בית השואבה בהר הבית במקומות המותרים כמובן". בשנת התשכ"ח פירסם קריאה להתרחק בערב פסח לדרך רחוקה מהר הבית, כדי שלא להתחייב חס ושלום באיסור ובעונש כרת על מניעת הקרבת קרבן פסח. כך דרש כל שנה עד שלאחר כמה שנים הכריז בעצב כי "רבונות ישראל על הר הבית הופקרה" וכבר מותר להתקרב לאזור המקדש בערב פסח.
כידוע קיים בית חב"ד כמעט בכל מקום שיש קוקה קולה, ממנהטן הבירה שם מקימים את החנוכייה הגדולה בתבל, עד מומבאי המדינה שם מחלקים בחוצות עיר אתרוג ולולב בימי חג הסוכות בחוצות קריה לכל דורש. ולמה נגרע אנשי "חב"ד הר הבית" כי רק לנו ייאסר להפיץ דבר תורתנו הקדושה?! אז מה אם נמצאים במקום גם בני האיסלאם, אשר בארצותם כמיטב המסורת האנטישמית לדורותיה עד היום יהודי מפחד להוציא את האף במקומותם.
היה מעמד הקהל הסטורי בפארק הירקון, בפריס, בניו יורק היה הקהל בכל מקום, רק לא הקהל בהר הבית. מה קרה??
ואם במשולשים שבארץ כאום אל פאחם ואחיותיה שם מקיים האוייב אקס טריטוריה, ולכן רבים בארצנו מתקוממים על התגרות באומות ותהלוכת דגל ישראל ברחובותם, אבל במרכז הבירה בתוך ירושלים בהר הקודש יהיה אסור לפרסם על כניסת יהודי?
זאת יש לזכור כי כל יהודי - שנראה כיהודי - המגיע להר הבית, נבדק ומסונן, מוצא ממנו כל נשק וכל תשמישי קדושה והוא מוזהר מפני כל סממן יהודי. לאחר שנבדק בתעודת זהותו על יושרו וכשרותו, ורק לאחר שמוטבע בו פלומבה של אישור כניסה להר הבית, רק אז יוכנס תחת משמר כבד של אנשי אכיפת אנטי חופש הדת למרות שאין שום חשש שיהודים כאלו יתפרעו, ישמידו קדשי איסלאם וכדומה.
כידוע רבה של אפרת הרב שלמה ריסקין היה נוהג לבוא (במסירות נפש ממש כידוע לכל מכין ליל סדר) בכל ערב פסח ביחד עם אנשי קהילתו להר הבית, לאמירת סדר 'קרבן פסח'. ולמה הפסיק? כי כמה פעמים נמנע ממנו באכזריות כניסה באמתלאות שונות ומשונות!
ברכת החמה ברוב עם של מאות אנשים (אמנם מפוצלים בגסות על ידי שליחי הדמוקרטיה) עברה ב"ה ללא פגע ונגע. בכל יום ימי החג - בה עברו מאות רבות רבות של יהודים ראשי ישיבות עם תלמידיהם הרב צפניה דרורי הרב אליעזר וולדמן, ועוד רבנים מפורסמים וכאלו שחוששים לפרסם שמם - הכל עבר בשלום, למה לא יכלו לסבול עוד יום אחד בלבד של אסרו חג ולהעבירו בשלום?? אנטישמיות כבר אמרנו, ותחת חסות של מי שלא נקפו אצבע למניעת ההרס ההיסטורי הזדוני של קדשי ישראל בו במקום.
אז למה ושוב למה לא יכלו להתאפק עד אסרו חג – וכבר הזהיר מראש על קוצר רוחם נדב שרגאי במאמר מערב פסח ב'הארץ' והחרה החזיק אחריו ברגש דוד ברוקנר ב'מקור ראשון' – וכל זה לא עזר להתאפקותם עד הסוף.
ובכן אנו כארגונים לא פרסמנו שום דבר חוץ מזה שנתכנס יחד להקהל באסרו חג במקום מקדשנו: קרבן פסח לא ניתן לנו, תמידים לא ניתן לנו, מוספים לא ניתן לנו, קטורת לא, לחם הפנים לא, עולות ראיה לא, שלמי חגיגה לא, ואפילו לבכות ולקוות גם לא, מה קורה כאן? אנא הסבירו?.
ומהי פסק דינה של ה'דמוקרטיה'? בפני הצדיק הצודק והמוצדק ההר נסגר, אך לפני המופרע הפורע המאיים והמשמיד ההר נפתח לרווחה, זו תורה וזה שכרה ? האם זה לא קריאה להתפרעות נוספת? האם בשביל זה צריך "משטרת ישראל ביתינו"?
נכון, איימו וקיימו להביא מאתיים איש באוטובוסים מהאיסלאם הצפוני להלחם בהר הבית. אבל הרי המשטרה יודעת יפה מאוד לעצור אוטובוסים כאלו כבר במוצאם ולייבשם בשמש (כך בדיוק עשו בימי ניסו שחם סגן מפקד משטרת ירושלים כיום, במפגיני ההתנתקות), את נועם פדרמן ידעו לעצור עם הקרבן פסח בערב פסח כבר בשער האשפות, האם הדמוקרטיה חזקה רק על חלשים?!

עוד זאת לדעת המסגדים הם רק שני בנינים על הר הבית, הר הבית עצמו הוא חמישית מגודל כל העיר העתיקה, באיזה זכות מונעים מכל הגזע היהודי ליכנס לכל מתחם הר הבית הענק? האם לפי גודל הלהבות כך גודל הפרס? אולי כבר כדאי להם לנסות ללכת על כל העיר העתיקה.

לסיכום
שומרי חוק וסדר אנחנו, מרגע שפורסם שההר יהיה סגור - אמרו שזה למוסלמים צעירים, אבל אנו למודי נסיון מר, הבנו מיד שהכונה אלינו - בטלו כל אנשינו את תוכניותיהם להגיע להר, גם אנו כארגונים אחראיים פרסמנו והודענו בכל האמצעים העומדים לרשותנו לבקש מהצבור לבל יגיע (הכל כדי לא לגרום למשא ומתן מיותר מול השוטרים הדמוקרטיים), אך כמאה מאנשינו, שלא הצליחו לקבל את הידיעה, נתקבצו ובאו מכל קצות הארץ וחזרו בבושת פנים - ריקם.
אנו קוראים לכל מי שקרא זעקה זו, להצטרף אלינו לעליה להר הבית ביום שלישי הקרוב "יום השואה והגבורה", שעות הכניסה ליהודים רק בית השעות 7.30 עד 11.00 בבוקר ומשעה 1.30 עד 2.30 בצהרים, בעניין ההלכות ופרטים יהיה אפשר לקבל בטלפון 050-8649968 או באתר.
בשם הארגונים – ישי באב"ד – דובר


נ"ב:
א –
דבר אל השר
השר נקרא לנער את משטרת הר הבית

התקפלותה של המשטרה היום וחוסר האונים שגילתה בחוסר יכולתה לאבטחת שלומם של היהודים המבקשים לעלות הר הבית, מעלה שאלות קשות על חוסר התאמתם של מפקדי הר הבית לתפקידם הרגיש.
מפקדי משטרה הנוכחיים נכשלים פעם אחר פעם בתפקידם לאבטחת גישה יהודית חופשית להר הבית, המקום הקדוש היחיד ליהודים בכל העולם. לצערנו מבחנה הראשון של המשטרה תחת פיקודו של השר החדש, נחל כשלון.


ב – שומרי חוק (הגיטו) אנחנו ולא נוציא יותר מודעות לכן מי שרוצה לדעת על הנעשה וייעשה יפנה נא אלינו יצרף את האי-מייל שלו ונודיע לו אישית – תודה
ג – לפרטים תגובות ותרומות נא לפנות ל-050-8649968 ו/או ל - lamikdash@gmail.com

ד – כיון שאנו מוגבלים כספית ושלטונית אנא העבירו מכתב זה לכל מכריכם ומקושריכם - תודה


למה יאמרו הגויים איה אלוהיהם
בכבוד רב – הרב ישי באבד – דובר
התנועה לכינון המקדש - 050-8649968
גליון זה והגליונות הקודמים אפשר לקרוא (ללא שגיאות) בכתובת דלהלן:
http://www.kehilaemunit.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=150&Itemid=43
וגם ב:
http://www.eudi.022.co.il/BRPortal/br/P103.jsp?cat=530
http://www.eudi.022.co.il/BRPortal/br/P500.jsp?prs=403

יש חדשות גם ב:
sos-hamikdash.cjb.co.il
וגם ב:
http://gideon.022.co.il/BRPortal/br/P100.jspתגובה 1:

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!