ראיון שמע עם סגן עיריית ירושלים דוד הדרי


"המשטרה משתפת פעולה עם הוואקף"
.

סגן ראש עיריית ירושלים, דוד הדרי, אומר לערוץ 7 כי שליטת הוואקף בהר הבית היא פגיעה אמיתית בריבונות ישראל.
פרסום ראשון: 25/06/09, 08:35 בני טוקר
.
.
השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ ומפכ"ל המשטרה רב ניצב דודי כהן, הגיעו אתמול לביקור בהר הבית, ביקור שהוגדר על ידם כסיור מקצועי לבדיקת סידורי האבטחה בהר הבית. אנשי הוואקף אמרו בתגובה לביקור כי מדובר בפרובוקציה של השר שעלולה להצית מחדש את האש במתחם הקדוש שלדברם שייך רק למוסלמים.

סגן ראש עיריית ירושלים דוד הדרי אומר לערוץ 7 כי העובדה שהוואקף הוא זה ששולט בפועל בהר הבית היא פגיעה אמיתית בריבונות ישראל "על זה נאמר בקינות של תשעה באב, על זה היה דווה ליבנו על הר ציון ששמם שועלים ילכו בו. לצערי ממשלת ישראל לדורותיה לא מצאו את הדרך לבסס את השלטון בהר הבית והשליטה של הוואקף שם פוגעת בריבונות שלנו ויפה עשה אריאל שרון בשנת 2000 ויפה עשה השר לביטחון פנים שביקר אתמול במקום".

לדבריו העובדה שיש כיום אנשים שעולים בטהרה להר הבית גם היא תורמת לשינוי המצב "זה נכון שצריך לראות איך אנחנו יכולים לעלות להר הבית בלי להקים עלינו את העולם, אבל בתחבולות תעשה לך מלחמה. אני לדוגמא פניתי לשר לביטחון פנים בדרישה לאפשר לחתן ביום חופתו לקחת מהר הבית קצת עפר כדי לשים על ראשו בחופה, לצערי השר לא אישר, ואני מתפלא על כך שכן הוואקף לוקח מדי יום טונות של עפר וממצאים ארכיאולוגים מההר ואין פה ומצפצף והגיע הזמן שמשהו יעצור את כל המשאיות האלה".

הדרי טוען כי כיום יש מצב אבסורדי שאפילו משטרת ישראל משתפת פעולה עם אנשי הוואקף "כיום מותר לבקר בהר הבית אבל אסור למלמל תפילות במקום, ברגע שאנשי הוואקף רואים יהודים מתפללים במקום הם מייד מלשינים לאנשי המשטרה שלנו והם מסלקים את אותם יהודים, זה ממש אבסורד. הוואקף לא רואה בחיוב את העלייה של יהודים להר, ולדעתי לאחר שרבנים מסוימים התירו לעלות בטהרה למקומות מסוימים, זה חשוב מאוד לעלות לשם וצריכים לחזק את הביקור והעלייה לשם ולאכוף במקביל את כל הפשעים שנעשים שם על ידי הוואקף".

השר לבטחון פנים בהר הבית השבוע

תגובה 1:

  1. הזמן קצר והמלאכה מרובה25 ביוני 2009 בשעה 20:25

    יפה עשו איראל שרון והשר לבטחון פנים יצחק אהרונביץ - מה שעדיין לא עשה דוד הדרי

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!