מאות יהודים עלו להר הבית בר"ח אב במסגרת מבצע "מתחברים ללב בבין המצרים"


כמאתיים יהודים ביניהם עשרות כהנים עלו להר הבית ביום רביעי ר"ח אב הילולת אהרן הכהן
.
במסגרת המבצע השנתי הגדול "מתחברים ללב בבין המצרים", פיזרה "התנועה לכינון המקדש" באמצעות עו"ד ברוך בן יוסף יו"ר התנועה, ואסף לרנר יו"ר הסניף בקרית ארבע, כמאה אלף כרוזים הקוראים לעם היהודי לבוא בהמוניו בימי בין במצרים להר הבית, לעלות ולהיראות בבית ה', זאת בנוסף להודעות שנשלחו לכ-10,000 דוא"ל.

במסגרת המבצע, עלו כמאתיים יהודים ביניהם עשרות כהנים להר בר"ח אב יום הילולת אהרן הכהן, הכהן הגדול הראשון שעבד בבית ה'

הכהנים שתפקידם לעבוד ולשרת בבית ה', למדו מקרוב את ההלכות הקשורות לבית המקדש, ראו מקרוב היכן מקום המזבח, והיכן הכהן המקריב עומד וזורק את הדם. הרגשה מעולם אחר, הרגשה של כהן העובד בבית המקדש.

הציבור הגדול שהגיע בהסעות מאורגנות וברכבים פרטיים מכל רחבי הארץ, טבל במקווה, נעל נעלי בית, חלקם אף ללא מנעלים, כך בקדושה ובטהרה ברטט ובזיע נכנסו בזה אחר זה כהנים משרתי ה', הלכו סביב סביב בצמוד לחומה ממש, ללא שחוק וקלות ראש.

בתנועה מציינים שבימים אלו צריך להיות מצר על החורבן הפנימי הגדול של עם ישראל שאינו מוכן להפנים שהגיע הזמן והעת לעלות להר הבית ולהקים את בית המקדש השלישי במקום עקידת יצחק בהר המוריה

ניכר היה על ציבור העולים שהיה מרוגש ללכת על אדמת הקודש, לראות את המקום ששם עמד בית המקדש על תילו והקריבו עליו קורבנות, להרגיש את הקדושה האופפת את המקום, אינו דומה יהודי שלפני העליה להר הבית ליהודי שאחריה, זה יהודי אחר לגמרי, יהודי שנכנס לבית המלך וביקש את צרכיו ואת צרכי עם ישראל, יהודי שהרגיש מהי "קדושה אמיתית", אווירה עילאית שאי אפשר לתאר במילים.

חלקים מהקהל שהתפללו בהר הבית

3 תגובות:

 1. חזקו ואמצו

  אין דבר יותר גדול מלעלות להר הבית, ולהעלות יהודים בקדושה ובטהרה לקיים מצוות "כיבוש ובניין" בהר הבית

  השבמחק
 2. אני הייתי שם, וזאת הייתה באמת חוויה רוחנית

  מרגישים שם את הקדושה

  אי אפשר להסביר את זה

  השבמחק
 3. תודה לכם שאתם מביאים עידכונים מהירים מכל החדשות סביב הר הבית

  באמת אתר יפה

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!