ביום שני הכנסת מציגה: חיזוק הריבונות היהודית בהר הבית


הכנסת מציגה: חיזוק הריבונות בהר - הבית

ביוזמתו של ח"כ בן - ארי יתקיים בכנסת יום עיון לחיזוק הריבונות היהודית בהר הבית, "זו פתיחה למאבק לשינוי המצב בהר".
פרסום ראשון: 23/07/09, 13:21 ידידיה הכהן
.
ביוזמתו של ח"כ מיכאל בן-ארי (איחוד-לאומי) ובהנחייתו של ח"כ אריה אלדד יתקיים בכנסת, ביום שני הקרוב, 'יום עיון לחיזוק הריבונות היהודית בהר הבית'.
.
בהודעה לכנס שהופצה בין המוזמנים נכתב כי "מאז כיבוש ירושלים נעשות בהר-הבית פעולות שונות המבקשות לטשטש את האחיזה היהודית בהר הבית. מאידך, ארגונים, תנועות ואנשים פרטיים פעלו ופועלים להגברת הקשר של העם היהודי להר-הבית באספקטים ואמצעים שונים". "נעסוק בערגה, בכיסופים ובמעש מהיבטים התורניים, ההגותיים, המשפטיים הארכיאולוגיים והציבוריים", לשון ההודעה.
/
מלשכתו של ח"כ בן-ארי נמסר כי בימים האחרונים נעשים מאמצים להגברת הנוכחות היהודית בהר-הבית, "הצהרת הוואקף שהיהודים יצטרכו לציין ט' באב בכל שנה, וכן הצהרות אובמה, גרמו ליוזמת הכינוס". "לצערנו, הר-הבית הוא המקום היחידי בעולם בו יהודים אינם מורשים להתפלל, ובמקום גם לא נאכף החוק הישראלי, בעיקר בנושא הרס העתיקות במקום. אנו מקווים שהכינוס יתחיל מהלך למאבק של שינוי משמעותי ביחס למקום המקודש".
/
בכנס ידונו בנושאים ההלכתיים וההגותיים הקשורים להר-הבית - הרב ישראל אריאל, יהודה עציון, ד"ר יואל אליצור, גרשון סולומון, הרב יוסי פלאי, הרב קרויזר והרב אלבוים, כמו-כן ידונו האישים בדרכי המאבק על ההר. נושא נוסף שיידון בכנס הוא הרס הממצאים הארכיאולוגים מזמן הבית, בנושא ירצה צחי צוויג מנהל הפרויקט של סינון העפר מהר הבית בשיתוף עם פרופ' גבריאל ברקאי, וכן ירצה בנושא העתיקות ד"ר אבי סולומון, והמזרחן ד"ר מרדכי קידר, ידון במהלך הפיכת ירושלים למקודשת למוסלמים.
/
נשארו מקומות אחרונים, הכניסה חינם בהרשמה מראש, ניתן לפנות ל"תנועה לכינון המקדש" בטל: 050-864-9968

להגדלה לחץ על התמונה

תגובה 1:

  1. הגיע הזמן לשים קץ לכיבוש המוסלמי בהר הבית

    "הר הבית שלנו"
    לא של אף אחד אחר

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!