"ראאד סלאח לא שולט בערביי ישראל"


פרופ' אייל זיסר אומר בראיון לערוץ 7 כי ניסיון החמאס להבעיר את כל שטחי יו"ש נכשל. לדבריו, מעמדו של השייח ראאד סלאח נמצא בירידה.


פרופ' אייל זיסר ראש מרכז דיין ללימודי המזה"ת באונ' ת"א מתייחס בראיון לערוץ 7 למהומות בהר הבית שנפתח היום למבקרים ואומר כי החמאס רצה מאוד להבעיר את כל שטחי יו"ש אך ככל הנראה הניסיון שלו נכשל "החמאס רצה מאוד לחזור לכותרות, ולחזור להיות גורם דומיננטי בשטחי הגדה המערבית ולדחוק את הפתח מההנהגה. החמאס רצה שהגדה תבער כדי שהפתח יאבד את השלטון. מנגד הפתח עשה הכול כדי שהיציבות תישמר ולפחות כרגע אנחנו לא רואים גלישה של המהומות לשטחי הגדה כפי שקרה באינתיפאדה בשנת 2000, אז כזכור המהומות פרצו בעקבות כניסתו של אריאל שרון להר ומפגינים שנהרגו, כעת המשטרה עשתה הכול שדם לא ישפך וזה באמת הוכיח את עצמו ונראה שהעניינים בהר נרגעו".

לדבריו ההחלטה לשחרר את ראאד סלאח הייתה לא בהכרח שגויה, "זאת השאלה הגדולה מה עושים עם הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, יש כאלה שסבורים שדווקא אם ניתן למנהיגים שלהם חופש פעולה נוכל יותר טוב לעקוב אחר פעילותם ולדעת מה הם זוממים, אבל בסופו של דבר מי שצריך להחליט בנושא יהיו זרועות הביטחון, בכל מקרה נכון להיום נראה שראאד סאלח לא ממש שולט בערביי ישראל וההיענות לקריאותיו היו נמוכות, לדעתי מעמדו נמצא כיום בירידה".

פרופ' זיסר לא שולל אפשרות שממשלתו של בנימין נתניהו תעלה את הר הבית על מזבח המשא ומתן בעתיד, "הר הבית היה פעמים רבות נושא לדיונים, ברק הציע ויתורים רבים כך גם אולמרט. בנימין נתניהו אמנם הצהיר הצהרות בנוגע להר הבית אבל צריך לזכור שברק יושב גם בממשלה הזאת כך שאני לא שולל אפשרות שהר הבית שוב יעלה לדיונים בעתיד".
.

תגובה 1:

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!