בקשת פגישה ומחאה

הארגון למען זכויות אדם בהר הבית

עתניאל 102, הר חברון, 90407 , טל' 02-9964215 052-4767495

המטה המשותף לארגוני המקדש והר הבית - מכון המקדש, התנועה לכינון המקדש, אל הר המור

בס"ד כו תשרי תש"ע

14 באוקטובר 2009

לכבוד

ניצב אהרון פרנקו

מפקד מחוז ירושלים

משטרת ישראל

באמצעות פקס: 02-5391466

הנדון : מחאה על דבריך בתקשורת ובקשת פגישה

ראשית אני מבקש לציין כי על פי העדויות המגיעות אלינו מן השטח, אכן כניסת היהודים והתיירים להר הבית מאז יום ראשון האחרון עובר כמעט ללא תקלות. אנו מודים לך ולשוטרי המחוז על כך.

בהזדמנות זאת, אני פונה אליך על מנת להסב את תשומת ליבך לדברים חמורים שנאמרו על ידך ובשמך בתקשורת בשבועות האחרונים:

א. בטורו של הכתב נחום ברנע בעיתון ידיעות אחרונות מיום כא תשרי תש"ע (9/10/09) נכתב בעניין אירועי חג הסוכות בהר הבית "מי שהתחיל את המהומה, היו פעילי ימין תאבי פרסום. המודעה שפירסמו באתר האינטרנט שלהם שקראה להמוני יהודים לעלות להר הולידה זעקה להצלת אל-אקצה מהשתלטות יהודית". ראשית, אני מבקש לציין כי מכיוון שעלייה להר הבית היא חוקית ליהודים, איני רואה כל פסול בקריאה ליהודים לבוא ולבקר בהר הבית. מעבר לכך, אני מבקש לציין כי עברתי על כל אתרי האינטרנט שאני מכיר העוסקים בהר הבית, כמו כן חיפשתי חיפושים נרחבים במנועי חיפוש שונים ולא מצאתי אף אתר אינטרנט שקרא להמוני יהודים לעלות להר הבית בחג סוכות האחרון. בדבריך יש משום פרסום לשון הרע שכל אדם סביר ייחס אותו לח"מ ולקומץ תנועות המקדש המקיימות אתרי אינטרנט. הינך מתבקש לפרט לאיזו מודעה ואתר אינטרנט כוונת בדבריך בעיתון "ידיעות אחרונות".

ב. בראיון שנתת לקול ישראל ביומן הצהריים ברשת ב' ביום שני 5/10/09 אמרת בין השאר: "אנשי הדת מכל הכיוונים מנסים להפוך את הר הבית לשדה קרב" – בעניין אנשי הדת המוסלמים הבהרת בראיון שכוונתך לשיח ראאד סאלח וחבורתו אך בנוגע לאנשי דת יהודיים אני איני מכיר אנשי דת יהודים המנסים להפוך את ההר לשדה קרב. אם הינך מכיר כאלה מן הראוי שתזהה אותם בשמותיהם ותפעל כלפיהם על פי החוק. כל עוד אינך מבהיר למי כוונתך יש בכך הוצאת דיבה על ציבור המכיל את כל אנשי הדת היהודית. ברוח דבריך אלו נכתב גם בטורו של הכתב נחום ברנע "יש גורמים שרצו לראות השבוע הרוגים בירושלים. קודם כל תנועתו של השייח מאו אל פאחם... שנית, הימין היהודי הקיצוני, שגל אלימות יאפשר לו לומר "אמרנו לכם אין עם מי לדבר". קשה להתעלם מהתחושה שדבריו של ברנע הושפעו מדבריך. אמירות אלו הם האשמה חמורה ביותר שאינה במקומה. אני לא מכיר יהודים המעוניינים שיהיו הרוגים בירושלים.

ניצב פרנקו, הדברים הללו, לתחושתי, נאמרים מפני שיש חוסר הבנה בסיסי ב"מה רוצים היהודים הללו המבקשים להיכנס להר הבית". בלא מעט התבטאויות שלך, של המפכ"ל ושל השר לביטחון פנים מהשבועות האחרונים צוין בגאווה כי אתם מקיימים הידברות מתמדת עם הנהגת הציבור המוסלמי בירושלים. בשם ציבור היהודים העולה להר הבית, המונה כיום אלפים רבים,

אני פונה אליך, בפעם המי יודע כמה בשנים האחרונות, ומבקש ממך להיפגש גם איתנו ולקיים גם עימנו ערוץ הידברות , אף על פי שאנחנו רק יהודים. אין לי ספק שערוץ הידברות כזה יכול למנוע ממך אמירות, שהן בעינינו אומללות, כמו מה שאמרת באותו ראיון בקול ישראל "ההצלחה שלנו נכון לעכשיו היא מלאה - הר הבית שקט." מבחינתנו, העובדה שנמנע מיהודים להיכנס להר הבית בחג סוכות, אינה עוד איזה מטרד שהתגברתם עליה, אלא היא תקלה חמורה מאוד, הרבה יותר מאשר אילו הייתם סוגרים את הכותל, למשל. דומני כי מן הראוי שתיפגש עימנו נציגי היהודים העולים להר הבית לטובת כל הצדדים.

אני מבקש להבהיר כי מכיוון שאני רואה בדברים שנאמרו למעלה פגיעה חמורה בציבור רחב בישראל, אני פונה ומבקש ממך שתתנצל על הדברים (כשם שהבעת צער על דברים שאמרת כלפי הציבור המוסלמי באותו ראיון). דומני כי בפגישה עימנו תהיה הזדמנות מתאימה להתנצלות כזאת. במידה וכך תעשה נשמח לשים את הדברים מאחורינו ולהסתכל קדימה. במידה ולא תעשה כך, לא תישאר בידינו ברירה אלא לפנות לערכאות המשפטיות על מנת לתבוע את עלבוננו.

לקראת סיום אני שב ומבקש שתקיים את אשר אמרת באותו ראיון ברדיו "מי שעוקב בשנים האחרונות אחר המצב בהר הבית,יודע שבהר יש שוויון וחופש פולחן לכל הדתות" כפי שגם הורה בג"ץ לאחרונה בפסק דין 4852/09 למנוע את האפליה בהר הבית הלכה ולמעשה.

לתשובתך בהקדם אשמח

יהודה גליק

העתקים

מפכ"ל

השר לביטחון פנים

עו"ד אביעד ויסולי

4 תגובות:

 1. מה היה אצל מעמד כריית השיתין במצפה יריחו
  לא ראינו שום תמונות או מה קרה שם

  האמת ניתן להיאמר כי לא הולכים בדרך האמת לבנות בית המקדש אלא עושים לפי ההרגש! צריכים להתגבר על ההרגש ולעשות פעולות הקשות

  השבמחק
 2. הבעיה העיקרית היא לעניות דעתי, שאין מספיק אנשים נמרצים כמו זה ר' יהודה גליק, אם היו עוד כאלה במעגל העבודה, היינו מתקדמים הרבה יותר מהר.

  צריך עוד אנשים שיעבדו

  השבמחק
 3. צודק בכל מילה, וגם בדרכים אחרים

  מה עם שמירת המקדש

  שמירת המקדש היא מצות עשה

  אולי לשמור כל שער בכל היממה!

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!