משרד החינוך: סיורי תלמידים גם בהר הבית


מנהל חברה ונוער במשרד החינוך אמר במהלך סיור בעיר דוד בירושלים כי משרד החינוך יממן סיורי תלמידים בהר הבית אם יהיה ביקוש לכך.


אלי שיש, מנהל חברה ונוער שבמשרד החינוך, אמר הבוקר (שלישי) במהלך סיור בעיר דוד בירושלים כי למשרד החינוך אין כל התנגדות לקיים סיורי תלמידים בהר הבית.

שיש הדגיש כי אם יהיה ביקוש מטעם בתי ספר לסייר בהר הבית ויהיה אישור של מערכת הביטחון - משרד החינוך יאשר ואף יממן את הסיור.

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) אמר בתגובה כי הוא מברך את שר החינוך ומשרדו על ההחלטה וכי הוא מפנה קריאה לכל מנהלי בי"ס ברחבי הארץ ליזום סיורים בהר הבית. "העובדה כי 50 אחוז מתלמי ישראל לא ביקרו מעולם בירושלים מעוררת חלחלה והעובדה כי למעלה מ-90 אחוז מתלמידי ישראל לא ביקרו מעולם במקום הקדוש ביותר לעם היהודי חייבת לבוא על תיקונה", הוסיף.

ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי) אמר בתגובה "חשוב שמשרד החינוך יצוק תוכן במילים 'הר הבית בידינו', שיעורי תלמידים במקומות המותרים הלכתית הם צעד חינוכי ותרבותי נכון".

יו"ר הארגון למען זכויות אדם בהר הבית, יהודה גליק, הגיב להחלטה ואמר כי "המטה המשותף לתנועות הר הבית והמקדש והארגון למען זכויות אדם בהר הבית מברך על החלטת שר החינוך גדעון סער על יוזמתו לעודד ביקורים בירושלים. ירושלים כבירת העם היהודי נבחרה בהיותה עיר המקדש".

"אנו שמחים להזמין את כל הבאים בשערי העיר לבוא ולעלות למקום המקדש. נשמח להעמיד מדריכים שיובילו את המבקרים וידאגו שהעלייה להר תיעשה בהדר ובכבוד ובהתאם לכל הכללים הנהוגים בהר. אין לנו ספק כי הבאים בשערי ההר בהדרכה ראויה יחוו חוויה שלא תישכח ותחרוט בליבם את הקשר החי והנצחי בין עם ישראל למורשתו", הוסיף.

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, אמר במהלך הסיור "זהו יום חג בשבילנו ואני מברך את השר סער ומקווה שעוד שרים יבואו ויתמכו בירושלים".

שר החינוך, גדעון סער, אמר בסיור בעיר דוד בירושלים כי "יש לנו היום הזכות לא רק לדעת וללמד על ירושלים, אלא גם להכיר את ירושלים דרך הרגליים והעיניים. עיר דוד זה השורשים שלנו פה הכול התחיל".

"חזרנו הביתה, חזרנו לעיר דוד וחזרנו לירושלים. המטרה שלנו באמצעות התוכנית הזו לחזק את השורשים. אם נדע מה השורשים שלנו אז נדע שהבטחנו את העתיד שלנו בארץ ישראל", אמר השר סער ואיחל שנת לימודים מוצלחת.

שר החינוך, גדעון סער, חונך היום בעיר דוד, את פרוייקט "נעלה לירושלים". בטקס השתתפו מאות תלמידים מכיתות ה', ז' ו- י' מערים ויישובים שונים - אופקים, שדרות, בני ברק, בן שמן וחיפה.

במשרד החינוך ציינו כי עם כניסתו לתפקיד הצהיר השר סער, כי אחד מיעדיו הינו חיזוק הערכים הציוניים, היהודים והדמוקרטיים במערכת החינוך, בהם חיזוק הזיקה של התלמידים לירושלים הבירה. בתוך כך, הורה השר סער, על גיבושה של תוכנית שעניינה סיורים של תלמידים בעיר ירושלים והגדלה משמעותית של מספר התלמידים המסיירים בעיר.

מדי שנה מסיירים בעיר ירושלים כ- 290,000 תלמידים, כאשר התוכנית החדשה תגדיל את מספר התלמידים המסיירים לכ- 450,000 בעיר.

התוכנית החדשה תאפשר לכל תלמיד לבקר, לפחות 3 פעמים בעיר ירושלים במהלך 12 שנות לימודיו. לצורך מימוש התוכנית הקצה השר גדעון סער תקציב בסכום כולל של כ – 15 מיליון ₪. במסגרת הקצאת התקציב יגדיל המשרד את שיעור השתתפותו התקציבית, בדגש על בתי ספר פריפריאליים.

מקור ערוץ 7: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/195827

2 comments:

  1. סוף סוף נראים ניצני הגאולה

    יהודים עלו להר הבית!

    כי אין זמן!

    אנו רוצים כבר לראות את בית המקדש!

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!