ניסו שחם, ניסוי כושל.


תת ניצב ניסו שחם, סגן מפקד מחוז ירושלים, ימונה לתפקיד ראש האגף לתכנון לוגיסטי ויקודם לדרגת ניצב. השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' אישר את המלצות מפכ"ל המשטרה. מהרסייך ומחריבייך.

לאט לאט חל כרסום גם בסממן שלטוני זה. בתחילה ההוראה לרכז את השוטרים הכוננים בתפילות יום השישי מחוץ להר בשערי המוגרבים והשלשלת. אך לשיא הפגיעה בריבונות והסממן השלטוני הברור הזה הגענו, בימי כהונתו של אז סגן ניצב ניסו שחם כמפקד המקומות הקדושים במרחב דוד מחוז ירושלים.
.
סגן ניצב דאז ניסו שחם, הצליח לפתח קשרים בלתי רגילים עם הווקף המוסלמי והפך לידידם האישי של ראשי הווקף על ההר, הוא עשה זאת בדרך פשוטה, נעתר לכל בקשותיהם... הוא וקצין הקישור לווקף (שקודם על ידו באופן אישי בהמשך כאשר כיהן כבר כמפקד מרחב דוד...) היו באי ביתם של נציגי הווקף, הבניה בהר פרחה. ובד בבד בשכנעו את הדרג המדיני השמאלני דאז (מעל ראשו של מפקדיו..) כיצד לנהל את המדינות על ההר והשיג שקט, יצר מספר כללים חדשים בשליטה המשטרתית על ההר שפגעה פגיעה אנושה בריבונות המשטרה על ההר,

ראשית הנחה כי למעט שוטרי הימ"ק המשרתים על הר הבית (ברובם מסולמים במעמד שוטר זמני) אסור לאף שוטר להסתובב על הר הבית חמוש בנשקו האישי! אפילו הקצינים התורנים מהמחוז שביקרו בהר בתוקף פיקוחם בעת תורנותם, נדרשו להפקיד נשקם בנקודת הכותל!

שנית, אסר על כל שוטר מלבד שוטרי הר הבית (אפילו לא שוטרי הכותל השייכים ליחידת המקומות הקדושים...) ובוודאי לא לשאר שוטרי העיר העתיקה או המחוז, למעט מי שתפקידו לבקר בהר ביקורת או כדומה. להיכנס להר הבית. פשוט מידר את הר הבית מהשוטרים והשאירו באופן סמלי בידי כוח משטרה זמני ומוסלמי...

אך לשיא הפגיעה הגיע ניסו שחם, יחד עם שר המשטרה דאז והממשלה השמאלנית דאז, מייד עם התחלת אינתפדת אל אקצא לאחר ביקור אריאל שרון בהר הבית, הורה בתפילות יום השישי שלאחר ההתפרעות הגדולה שהציתה את המלחמה (הייתה זו רק הילה לפתוח במלחמה מתוכננת מראש...) לסגור את נקודת המשטרה בהר הבית במהלך יום השישי, להרחיק את המשטרה משערי הר הבית. ולהפקיר את ההר כולו לשליטה מוסלמית, כאשר אנשי כוח 17 מטעם הרש"פ ינהלו את הנעשה בתוך ההר, בעוד המשטרה ניצבת מרחוק (הכוחות הורחקו עד הר ציון...) ומספר כוחות מצומצם יהיה נוכח רק ברחובות סביב ההר ואפילו לא בסמטאות המובילות אל השערים..!

וכך משך זמן רב גם לאחר שהמשטרה חזרה להיות מוצבת בשערי הר הבית בזמן התפילות, על פי הכללים שהתווה ניסו שחם, המשטרה הייתה מפנה את נקודת המשטרה מכל שוטריה וחפציה ורהיטיה ונועלת את הנקודה במהלך תפילות יום השישי בהר הבית.

3 תגובות:

  1. ניסו לא ראוי להיות שוטר תנועה. בושה לראשי המשטרה

    השבמחק
  2. עלבון לתושבי ישראל במינוי כושל של בור, אוכל משכורות עתק מכספי ציבור, במקום לשבת במקום הראוי לו ולאשתו ורדה, שחיפתה עליו בשירותה במח"ש.

    השבמחק
  3. נצפה ליום שהנוכל בעל דפוסי התנהגות פליליים, יכרה לעצמו את הקבר. אולי התחקירנים יחליטו לפרסם את הראוי עוד לפני.

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!