פנייה דחופה לפרנקו: פתח את הר הבית ליהודים או שנפנה לבג"ץ

הארגון למען זכויות אדם בהר הבית

עתניאל 102, הר חברון, 90407 , טל' 9964215-02 052-4767495

המטה המשותף לארגוני המקדש והר הבית - מכון המקדש, התנועה לכינון המקדש, אל הר המור

בס"ד יט תשרי תש"ע

7 באוקטובר 2009

דחוף מאוד

לכבוד

ניצב אהרון פרנקו

מפקד מחוז ירושלים

משטרת ישראל

באמצעות פקס: 02-5391466

הנדון: כניסת יהודים להר הבית בחג סוכות התש"עראשית, אני מבקש לברך את כבודו ואת כל שוטרי המחוז בברכת מועדים לשמחה וחג שמח.

כולנו מודעים לעומס הכבד שאתה ושוטרי המחוז מצויים בו בימים אלו, נוכח האלימות מצד גורמים בציבור המוסלמי. על כן אני מבקש לאחל לך ולשוטרי המחוז לעמוד בהצלחה במשימה חשובה זו של השבת הסדר על כנו.

כידוע לך, נמצאים אנו בעיצומם של ימי חג הסוכות. חג זה הינו אחד משלושת הרגלים בהם אנו מצווים בתורה "שלוש פעמים בשנה יראה כל זכורך את פני ה' א-להיך במקום אשר יבחר".

לצערנו לא השכילה משטרת ישראל לאפשר ליהודים, עד לרגע זה,לקיים מצוה זו.

עד סיום חג הסוכות נותרו שלושה ימים (רביעי, חמישי שישי) בהם אנו יכולים לקיים מצוה זו.

ידוע לך בוודאי כי בית המשפט קבע באופן עקבי, כי אין להיכנע לאלימות ובוודאי שאין לתת פרס לפורעים.

ראוי לזכור גם את דבריו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין דקות לפני הירצחו :

"אלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה הישראלית. יש לגנות אותה, להוקיע אותה, לבודד אותה."

המצב הקיים השבוע, בו לגורמים מוסלמים, מהם יצאה האלימות, מאושרת הכניסה להר הבית, ואילו לתיירים וליהודים, אשר להם חג, מונעת המשטרה בראשותך כניסה להר הבית, היא בבחינת מתן פרס לאלימות על ידי משטרת ישראל.

על כן אני פונה אליך בשם אלפי יהודים, המעוניינים לממש את זכויותיהם ולחגוג את החג בהתאם לאמונתם, ומבקש ממך לפתוח לאלתר עוד היום את שערי הר הבית ליהודים.

המדיניות שנוקטת משטרת ישראל לאור התפרעויות המוסלמים מפלה לרעה דווקא את היהודים והנוצרים ומונעת מהם את זכות העלייה להר הבית. מדיניות מפלה זו עומדת גם היא בסתירה לפסיקה עקבית של בג"ץ בנוגע לזכות השוויון ולהתחייבותה של משטרת ישראל בבג"ץ 4852/09 שלא להפלות בין קבוצות בזכות העלייה והשהייה בהר הבית.

לפיכך, אם המשטרה רואה סכנה בפתיחת שערי ההר, אזי יש לסגור את השערים לכולם כולל הצד המוסלמי ממנו יצאה הקריאה לאלימות. לא יעלה על הדעת כי הצד האלים ימשיך ליהנות מחופש פולחן ואילו קרבנות האלימות יופלו לרעה.

במידה ולא תיענה לבקשה זו עד ליום ה', כ' תשרי התש"ע (8.10.09) בבוקר, לא תישאר בידנו הברירה אלא לפנות לערכאות משפטיות ולדרוש את קיום החוק ופסקי הדין של בג"ץ.

בהזדמנות זאת אני מבקש להעיר על שתים מהתבטאויותיך מהראיון שנתת לקול ישראל ביומן הצהריים ברשת ב' ביום שני 5/10/09:

 1. 1. "אנשי הדת מכל הכיוונים מנסים להפוך את הר הבית לשדה קרב" – בעניין אנשי הדת המוסלמים הבהרת בראיון שכוונתך לשיח ראאד סאלח וחבורתו אך בנוגע לאנשי דת יהודיים אני איני מכיר אנשי דת יהודים המנסים להפוך את ההר לשדה קרב. אם הינך מכיר כאלה מן הראוי שתזהה אותם בשמותיהם ותפעל כלפיהם על פי החוק. כל עוד אינך מבהיר למי כוונתך יש בכך הוצאת דיבה על ציבור המכיל את כל אנשי הדת היהודית.
 2. 2. "ההצלחה שלנו נכון לעכשיו היא מלאה - הר הבית שקט" - האם הרחקת הקרבן ויצירת שקט היא המדיניות המוצהרת של משטרת ישראל?

לסיום אני שב ומבקש שתקיים את אשר אמרת באותו ראיון ברדיו "מי שעוקב בשנים האחרונות אחר המצב בהר הבית,יודע שבהר יש שוויון וחופש פולחן לכל הדתות" כפי שגם הורה בג"ץ לאחרונה בפסק דין 4852/09 למנוע את האפליה בהר הבית הלכה ולמעשה.

לסיום אני שב ומאחל לך ולכל שוטרי המחוז חג שמח.בברכה

יהודה גליק

ארגון זכויות אדם בהר הבית-

המטה המשותף לארגוני הר הבית והמקדש

העתקים:

היועץ המשפטי לממשלה

עו"ד אביעד ויסולי

4 תגובות:

 1. ר' יהודה גליק חזק ואמץ!!!!!!!!

  השבמחק
 2. פרנקו: שחרר את הר הבית! מיד!

  השבמחק
 3. בס"ד
  התגובה קצת באיחור.
  לא צריך להתאמץ כל כך לברך את הגויים האלה בברכת חג שמח, אני לא חושב שזה ממש מעניין אותם, חגים יהודים.

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!