השייח ראאד סלאח הורשע בתקיפת שוטר


בית משפט בירושלים הרשיע את ראש הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית בתקיפת שוטר לאחר שירק עליו השופט / "הזכות למחאה אינה מעניקה זכות להתפרעות ולתקיפת שוטרים" / עד התביעה - יורם בינור: אני מעיד "תחת מחאה"

בית משפט השלום בירושלים הרשיע (יום ה', 5.11.09) את ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בישראל, השייח ראאד סלאח, בהתפרעות ובתקיפת שוטר. זאת לאחר שהוביל התפרעויות במעלה המוגרבים ליד הר הבית לפני כשנתיים. אחד מעדי התביעה, כתב השטחים בחדשות ערוץ 2 יורם בינור העיד "תחת מחאה" כלשונו. לטענתו הובטח לו כי לא יוזמן לעדות. הוא הוסיף כי "מסירת עדות כזו אינה מתיישבת עם עבודתו וחופש העיתונות".

החשוד סלאח בכניסה לבית המשפט השלום בי-ם

▪ ירק בפניו של שוטר

כאמור מדובר באירוע מפברואר 2007 כאשר קבוצה של כ-30 ערבים ובראשם השייח סלאח, התפרעו בתגובה לעבודות שיפוץ במעלה המוגרבים, בכניסה להר הבית. מהאישום עולה כי המתפרעים ניסו להכנס לשטח העבודות, גידפו, צעקו, ודחפו את השוטרים. בתגובה להתפרעות התייצבו השוטרים בשורה במטרה להדוף את המתפרעים לכיוון שכונת סילוואן. אחד המתפרעים עוכב על-ידי מפקד כוח המשטרה ובתגובה הורה השייח סלאח למתפרעים לשבת יחד איתו על הכביש ולסרב להתפנות. בהמשך התקרב סלאח אל אחד השוטרים "ירק בפניו ואמר: 'אתם גזעניים ורוצחים אין לכם כבוד".

השייח סלאח טען באמצעות בא-כוחו עוה"ד אבו חוסיין וחאלד אזבגרה כי "הפשע האמיתי בפרשה זו הן העבודות שביצעה מדינת ישראל במסגד אל-אקצה. לבית משפט הישראלי אין סמכות להכריע בעניין. כניסת ישראל למקום הקדוש ביותר למוסלמים בדחפורים וטרקטורים פגעה ברגשות מוסלמים בכל העולם...הנאשמים אינם נאשמים כי אם מאשימים".

תוצאות ההסתה: מחבל זורק בלוק על שוטרים

▪ הטילו אימה על הציבור

כאמור, השייח סלאח הורשע בהתפרעויות ותקיפת שוטר. בהחלטה כתב השופט יצחק שמעוני כי "חופש הביטוי חרות על דגלה של מדינת ישראל, ומעמד מיוחד ניתן לו בחוק היסוד: כבוד האדם וחירותו, ועל כן רשאים הנאשמים, ככל אדם אחר, להביע מחאתם. ואולם, חירות הביטוי אינה חירות מוחלטת ולא כל התקהלות, וקל וחומר התפרעות, יחסו בצילה". הוא ציין כי על-רקע המתיחות הגבוהה השוררת סביב הר הבית, "המכונה לא אחת בפסיקה 'חבית נפץ', וכוננות כוחות הביטחון לאירועים אלימים בסביבתו, נחסמה הכניסה למתחם לנאשמים ולחבריהם. הנאשמים לא נשמעו להוראות כוחות המשטרה והחליטו לחדור למתחם עוד באותו יום, על-אף שהשוטרים שהיו במקום חסמו את הכניסה והורו להם לא להיכנס למקום. ניסיון הכניסה בכוח ומחאת הנאשמים התדרדרו במהירות להתקהלות אסורה ולהתפרעות, אשר הפרו את השלום והטילו אימה על הציבור". בכך לדבריו לא תם האירוע אלא בהמשך ירק השייח סלאח "יריקה מכוונת בפניו של שוטר מג"ב אשר חש את היריקה החמה והמכוערת בפניו, כפי שתיאר אותה בעדותו שנמצאה בעיני מהימנה ומקובלת ללא כל סייג".

▪ השייח ניצל את הבמה

עדויות השוטרים הרבים שנכחו במקום היו לדברי השופט מהימנות, ויצרו "תיאור הגיוני ורציף של האירוע המתיישב היטב עם הקלטת והדיסק שהוגשו כראיות מטעם המדינה. הקלטת, ששודרה במהדורת החדשות באותו יום, והדיסק המכיל צילומי האירוע שצולם במצלמות המשטרה המוצבות באזור הר הבית באופן קבוע, נמצאו קבילים והם משקפים נאמנה את האירועים ואת מעשי הנאשמים". מנגד, עדויות הנאשם וההגנה היו "מתחמקות ומתלהמות על-פי רוב, ולא נמצאו מהימנות". השופט מתח ביקורת על השייח סלאח שניצל את אולם בית המשפט במהלך עדותו כבמה להשמעת דיעותיו בדבר "הפשע של השלטון הישראלי' כנגד מסגד אל-אקצה המקודש למוסלמים". הוא הוסיף כי דחה את הטענות הללו וקבע כי "אינן ממין הענין וכי הזכות למחאה אינה מעניקה לנאשמים זכות להתפרעות ולתקיפת שוטרים".

החשוד סלאח ירק על שוטר

3 תגובות:

 1. השייח הזה שונא ישראל.
  אתה מוזמן לבקר באתרי
  האתר על אנימציות ביהדות והקישור הוא

  http://yahadut.webs.com

  השבמחק
 2. שמואל גדלוביץ23 בנובמבר 2009 בשעה 0:58

  מסית ומדיח,

  מקומו מאחורי סורג ובריח!

  עכשיו ומיד!

  השבמחק
 3. העם רוצה סלאח חזק בכלא!

  (מחפשים שם מנהיג)

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!