קרית ארבע עלתה להר הבית בשושן פורים - תמונות

.

למעלה מ-60 יהודים הגיעו בשושן פורים מקרית ארבע להתפלל על הר הבית - מקום המקדש / שלא כמו בערב יום כיפור, הפעם זכו כולם להיכנס להר הבית למרות המהומות של הערבים החוליגנים / אומרים תודה למשטרת ישראל

שי אביב / גד בהרי / הר הבית שלנו


אוטובוס מלא פלוס, יצא בבוקרו של יום שני מקרית ארבע לכיוון מקום מקדשינו, אנשים נשים וטף קמו השכם, טבלו במקווה, התפללו שחרית, קראו את המגילה. ויצאו מיד לדרך העולה למקום הקרבת העולה.

שלא כמו בערב יום כיפור שבו נאלצו לשוב על עקבותיהם אחרי שהתנחמו בסיבוב שערים, הפעם הם זכו לעלות ולהתפלל על הר הבית, לשאוב כוחות רוחניים, להתייחד עם הבורא ולהתענג מהקדושה האופפת את מקום מקדשנו.

מזג האוויר הסוער לא מנע מיהודי קרית ארבע לבוא ולהתפלל בהר הבית. לא כל יום פורים. ועד שמגיע יום שאין בו עבודה, והילדים לא הולכים לבית הספר, חבל לבזבז אוצר יקר וזכות גדולה לעלות ולהתפלל בהר הבית. ובפרט ביום הפורים שהוא זמן מסוגל לישועות גדולות.
.
יהודי קרית ארבע הודו לשוטרי משטרת הר הבית ובפרט למפקדים המסורים (עופרים למיניהם) ששהו כל העת בשטח למרות מזג האוויר הסוער, ודאגו שהערבים המופרעים לא יפרעו ביהודים.

להגדלה לחץ על התמונות

הרב פנחס אנגל מוסר שיעור תורה לאנשי קבוצתו

קבוצת הרב ליפו בהר הבית ביום הפורים (שני מימין)


"והכוהנים והעם בשעה שהיו שומעים את שם המפורש יוצא מפיו של כהן גדול.. היו כורעים ונופלים על פניהם ואומרים ברוך שם כבוד מלכותו לעולם ועד"


"האנשים הנשים והטף"

מתבוננים עמוק במקום המקדש - "והיו עיני וליבי שם כל הימים"

הקבוצה האחרונה: בצאתם מן הקודש מתפללים עבור השמות שנמסרו למוקד הישועות


הכרוזים שהופצו בקרית ארבע - להגדלה לחץ על התמונות

תגובה 1:

  1. חזקו ואמצו, נהנתי מההשתחוויה.

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!