החפירות והרס העתיקות בהר הבית נמשכים

.
ד"ר גבי ברקאי, חתן פרס ישראל לארכיאולוגיה: חפירות הוואקף בהר הבית כולל הרס העתיקות ובניית מסגראדים נמשכות / עושים הכל להכחשת נוכחות ביהמ"ק בהר הבית / הר הבית בידיהם

בני טוקר / ערוץ 7

> להאזנה לחץ כאן <

הוואקף עושה את הכול כדי להכחיש את עובדת קיומו של בית המקדש על הר הבית. כך קובע חתן פרס ישראל לארכיאולוגיה.

חתן פרס ירושלים לארכיאולוגיה, ד"ר גבי ברקאי מאוניברסיטת בר אילן, אומר בראיון לערוץ 7 כי הר הבית ממשיך להיות מחולל יום יום על ידי הוואקף המוסלמי.

לדבריו הוואקף ממשיך לחפור במקום ולפגוע בסטאטוס קוו וזה כולל הרס עתיקות ובניית מסגדים.

ד"ר ברקאי מיצר על כך שרשות העתיקות נאלצת להסתפק בסינון עפר שנמצא באתר הפסולת שאליו זורק הוואקף מדי יום טונות של עפר, "זו ממש טרגדיה שאנחנו צריכים לקחת את העפר מאתר הפסולת ולא מהמקום המקורי".

ברקאי משוכנע שמדינת ישראל יכולה לשמור על נכסי התרבות שלנו יותר טוב, "כל דבר בירושלים הוא פוליטי, אבל אנחנו לא שומרים על ריבונותינו בהר הבית וכל הזמן נגרם הרס רב למקום. היו צריכים להוציא את כל הכלים הכבדים שהוואקף שם על ההר ולהפעיל את מלוא הסמכות. לצערנו כיום פקחי הרשות נאלצים להגיע כגנבים בלילה למקום".

לטענתו מדובר במאבק אידיאולוגי של הוואקף, "הם הוסיפו מסגד ענקי באורוות שלמה, בנו מסגד מתחת לאל אקצה, הם עושים הכול כדי להכחיש את קיומו של המקדש, לצערי בניגוד לשואה, אין כיום אנשים שזוכרים את המקדש. אני מבקר מפעם לפעם בהר הבית ובכל פעם זה מרגש אותי מחדש".

מקור ערוץ 7: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/204231

הר הבית - החפירות וההרס נמשכים

3 תגובות:

 1. אל זה היה דווה ליבנו

  השבמחק
 2. לא יאומן אין מילים

  וביותר!!!
  האדישות של החרדים לדבר ה

  השבמחק
 3. משה חלמי&quot;ש14 במאי 2010 בשעה 17:09

  איך אמר כאן מישהו: צריך לחפש שם כמה עצמות של מתים.

  אולי אז, החרדים יגיעו..

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!