דרמה! קצין הר הבית עופר שומר הודח מתפקידו


ניצב עופר שומר קצין הימ"ק יסיים את תפקידו בסוף השבוע הנוכחי / לאחר שנכשל בשמירה על הסדר, וביהוד ההר, הוחלט במחוז י-ם להדיחו / כתבי 'הר הבית שלנו' מסכמים שרשרת הישגים של קצין הר הבית / ההר הקיא עכבר
שלמה ידיד / גד בהרי / הר הבית שלנו
בכיר במחוז י-ם בשיחה להר הבית שלנו: "לא הכל אפשר לפרט. אבל מה שכן אפשר לומר, שהקצין החדש שיבוא במקומו יביא עמו שינוי מהותי לנעשה בהר הבית, הן בהשלטת הסדר והחוק, והן בהמשך ייהוד ההר, במתן יחס הולם ובהרגעת הרוחות".
עופר שומר הודח מתפקידו לאחר שנכשל בניהול המאבק על הר הבית, במשך שנות תפקודו לא הצליח עופר להביא לשינוי וליהוד הר הבית, ההר עדיין נמצא בשליטת הוואקף שמסית השכם וערב לאלימות נגד שוטרים ומתפללים יהודים, זמני כניסה מסודרים ליהודים ולערבים עדיין לא יושמו בשטח. דבר שמביא לאלימות ולהפרות סדר.
כתבי הר הבית שלנו מסכמים סדרת כישלונות שהביאו להדחתו.
"ההישגים" של ניצב עופ"ש (עופר שומר):
- חול המועד סוכות תשס"ט – הקהל – למעלה מ-1000 יהודים שהגיעו לשערי הר הבית בתיאום מלא עם משטרת הר הבית, נאלצו לשוב על עקבותיהם (רק 400 יהודים זכו לעלות).
- איסרו חג פסח תשס"ט – הערבים מאיימים בידוי אבנים, עופר שומר נכנע לאיומים וסוגר את הר הבית ליהודים.
- עשרת ימי תשובה תש"ע – רבינו דקרו - בהוראתו ובפיקודו של ניצב עופר שומר, נעשה בדיקה אלימה ופוגענית בזקן ראשי הישיבות הרב נחום רבינוביץ שליט"א.
- ערב יום הכיפורים תש"ע – הערבים מיידים אבנים ובקבוקים, ופוצעים מספר שוטרים, שוב עופ"ש נכנע לבקבוקים, וסוגר את הר הבית בפני למעלה מ-100 יהודים אנשים נשים וטף, (לערבים הוא השאיר את ההר פתוח)
- חג הסוכות תש"ע – בהוראתו של עופר שומר הר הבית נסגר ליהודים למשך כל החג, הלחץ הציבורי גובר ומגיע לשיאו בכנס "דורשי ציון". שרים וחברי הכנסת ביניהם השר דניאל הרשקוביץ, עותניאל שנלר, ציפי חוטבלי, אורי אורבך, אריה אלדד, אורי אריאל, ומיכאל בן ארי, קוראים לעופר שומר להתעשת ולהפסיק את האפליה הגזענית, ואת הפרת זכויות האדם בהר הבית, ומביאים את מחאתם החריפה על הפגיעה במרן ראש הישיבה.
- ראש חודש ניסן תש"ע - המסית ראאד סלאח מכריז על ימי הזעם - שוב הר הבית נסגר רק ליהודים, לאחר שהערבים מיידים אבנים ובקבוקים לעבר השוטרים כמיטב המסורת האיסלמית. שוב עופר נלחץ וסוגר את הר הבית ליהודים בלבד.
- ערב פסח תש"ע - הר הבית נסגר בפני למעלה מ-100 יהודים, נחשונים שהגיעו עם גדיים וכבשים בכדי להקריב את קרבן הפסח, מובלים למעצר בתחנת הקישלה. חכי"ם מהבית היהודי ומהאיחוד הלאומי לוחצים, והפעילים משוחררים לא לפני שנשדדים מהם הגדיים.
- חול המועד פסח תש"ע - עופ"ש (עופר שומר) זומם להשאיר את הר הבית סגור למשך כל החג כפי שעשה בסוכות. השב"כ מתנגד, ההחלטה עוברת לדרגים הגבוהים, וראש הממשלה מחליט לפתוח את הר הבית ליהודים בימי חול המועד פסח.
- ר"ח תמוז תש"ע - במחוז י-ם החליטו סופית, עופ"ש מודח בתפקידו.
- כתבנו שלמה ידיד מציין לשבח את החלטתו התקדימית של שומר, בימי חג הפורים בהם פתח לראשונה את הר הבית למתפללים יהודים בלבד וסגר את הר הבית כליל בפני המוסלמים, לאחר שהתפרעו ופצעו מספר רב של שוטרים.
עם ישראל ממשיך להעתיר לפני בורא עולמים, ומצפה בכליון עיניים, לקצין אחראי שיביא שינוי דחוף להר הבית, הגיע הזמן להפסיק עם האפליה בהר הבית, ולעשות סוף להפרת זכויות האדם בהר הבית

2 comments:

  1. לשכנו תדרשו ובאת שמה. ספר דברים פרק י.ב. פסוק ה.

    השבמחק
  2. אשריכם ישראל, לא להיכנע!!!

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!