22 תלמידים מקרית ארבע עלו היום (ג) להר הבית


עליה מרגשת של 22 תלמידים מקרית ארבע היום יום ג' להר הבית / התלמידים למדו על המקדש מקרוב יחד עם מוריהם / מחנכים את הילדים למקדש

יוסף תור / הר הבית שלנו

בס"ד היום יום שלישי י' בתמוז עלו 22 תלמידי כיתה ו' מתלמוד תורה חברון מקרית ארבע להר הבית. בעליה השתתף מחנך הכיתה ורוב תלמידי הכיתה. הטיול נערך כפרס על השתתפותם הסדירה של התלמידים בתפילות שחרית בבית הכנסת של תלמוד התורה. התלמידים יצאו באוטובוס לתפילת שחרית למרגלות הכותל המערבי של הר הבית ומיד עלו להר לאחר שניקו עצמם מחוצצי טבילה וטבלנו כדין. התלמידים קיבלו שיעור מקדים על הלכות טהרה ועל הלכות מורא מקדש.

יש לציין שמדובר בתלמידים פיקחים ותוססים, אשר הצליחו לשמור על התנהגות רצינית ומלאת הוד כל משך השהייה בהר הבית. ניכרת היתה על פניהם של הילדים חרדת הקודש מיד עם היכנסם בפתח ההר. הילדים קיבלו הסברים מפורטים בהר, על מיקומם של העזרות, המזבח, החיל וכן על עבודת המקדש. הילדים גילו בקיאות מפתיעה בכל הקשור בהלכות טומאה וטהרה, עבודת הקורבנות, מורא מקדש ועוד. ביציאה מההר פרצו הילדים בריקודים ושירי כיסופים למקדש. לאחר העליה ביקרו הילדים במכון המקדש, צפו בכלי המקדש המוכנים לשמוש מיידי בעזרת השם והשתתפו בסדנת קטורת.

על העליה העיבה העובדה שהמשטרה חילקה את הכיתה לשתי קבוצות ומנעה מהילדים להתפלל בגלוי ולהתחוות לה' במקום קודשו. העליה נעשתה בתמיכה, בעידוד והדרכת פעילי המקדש בקרית ארבע. יש לציין שעליה זו מצטרפת לעליות קודמות של כיתות מתלמודי תורה ומבית הספר הממ"ד, מהישיבה התיכונית ומישיבת ההסדר בקרית ארבע - חברון שנערכות בעידודו ובהנחייתו של המרא דאתרא הגאון הרב דוב ליאור שליט"א.

'התנועה לכינון המקדש' מודיעה על יוזמה חדשה לפעול לעליה של מוסדות חינוך מכל הארץ להר הבית ופנה למנהלים, מורים, ר"מים והורים לפנות אלינו ע"מ לקבל עצות, הדרכה וסיוע בהדרכה בהר עצמו

לפרטים אפשר לפנות ל"תנועה לכינון המקדש" בטל: 050-864-9968

הקבוצה הראשונה של התלמידים בהר הבית

3 תגובות:

  1. מר ישראל מידד רב שלומים אינני מכירך אבל חש אני שאתה יכול להעשיר את גולשי האתר בנושא הר הבית בימינו אודה לך מאד

    השבמחק
  2. כל הכבוד מהם יראו וכן יעשו

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!