שיחה מרתקת על טיוח דו"ח מבקר המדינה - חובה לשמיעה

יהורם גאון | יום שישי רשת ב'

יהורם גאון ברשת ב' בשיחה מרתקת על טיוח הדו"ח של מבקר המדינה בעניין החפירות שמבצע הוואקף בהר הבית | טוחנים את כל העדויות שבית המקדש עמד על הר הבית | חובה לשמיעה


יהורם גאון | רשת ב'

להאזנה: יהורם גאון ביום שישי ברשת ב'


בדו"ח של מבקר המדינה בו הוא יוצא חוצץ נגד עיריית ירושלים, רשות העתיקות, משטרת ישראל, ממשלות ישראל לדורותיהם, וכל גופי השלטון. שאמורים היו לפעול בצורה נחרצת כדי למנוע את הרס העתיקות בהר הכי קדוש ליהודים. הרס ברברי לאורך כל העשור האחרון, ולא רק שלא עשו דבר בעניין, עכשיו מנסים להסתיר להצפין להחביא את הדו"ח הזה של המבקר באמתלא של פגיעה בביטחון המדינה. אז הנה אני אומר לכם "לא פגיעה בטחון המדינה ולא נעליים". רק פחד גדול מפני מהומות ודמיונות.

בכל יום של עצימת עיניים, נטחן לאבק עוד עמוד מהתקופה של בית המקדש, אז, בימים ההם ימי החורבן, רק שרפו. היום בריבונות שלנו טוחנים, טוחנים את כל העדויות שהייתה כאן פעם מלכות בית דוד, ובמקום זה בונים היסטוריה אחרת חדשה לעיר ירושלים, שבא היו כאן מסגדים עוד לפני מוחמד.

למשל באחד המסגדים העתיקים שעל ההר 'אקצה אל קדימה', שפרושו אקצה העתיקה, כל כיפות האבן מעוטרות באופן מיקרי דווקא, באותן כיפות שהיו גם אצל הורדוס בתקופת הבית השני, כל כך מעניין.. הבית השני להזכירנו פירושו 'בית המקדש' למי ששכח, שאותו ואת זכורו מנסים היום למחות ולמחוק, ולגרוס ולטחון.

ואיך נזכור שהיה כאן פעם על ההר הזה מרכז יהודי אם המצב הקיים הוא כך: כיפת הסלע שעל הר הבית. ומסגד אל אקצה ומסגד אל מרואני הבנוי מעל חללים פעורים במתחם שמתחת לאל אקצה. ושבזמן בנייתו הרסו בלי רחמים את כל המעברים הקדומים שמשערי חולדה לבית המקדש. 'בית המקדש' אותה המצאה יהודית של הדורות האחרונים.. מסגד אל מרואני בנוי על 4 וחצי דונם..

בנוסף לשלושת המסגדים האמורים. יש את מסגד הקדום מכולם, 'אקצה' הקדום. שנבנה ב- 1998 , בתכנית: לבנות צריח נוסף חמישי. ומלאכת ריצוף שהשלטונות לא ערים לה ולא רואים את המסאיות היוצאות והנכנסות, כמו של ראו את המסור האימתני שחתך אבני חומה לחצץ. ויש גם את מלאכת ריצוף המקום. ריצוף מסיבי מהכניסה לאורוות שלמה עד לשער הרחמים.

תיכף אני אחזור לעבודות השחזור של הקדושה המוסלמית שעל ההר. רק לצורך השכלה של כולנו שבכינו מהתרגשות כשמוטה גור הודיע שהר הבית בידינו, ובכן הוא לא. כי מאתר הבנייה הזה, שאמור להיות בידינו ושאנו קוראים לו 'הר הבית', הוצאו בעשור האחרון 15,000 טון של אדמה רוויות ממצאים ארכיאולוגים. הריבון הזה שזה אנחנו, דאג לאסוף מין המיזבלה את הרימות העפר שהם השליכו מין ההר העבירו לעין צורים ושם מצאנו 3000 ממצאים. בהם חיצים מזמנו של נבוכדנצר, שצר על ירושלים עוד בימי בית ראשון. שזה עוד המצאה יהודית..

נמצאו גם בולות = חותמות, בכתב יהודי מהתקופה ההיא של בית ראשון, זכיות חמדה של עולמנו העתיק המתפלשות בזבל, ויש על ההר עכשיו, זרוקות ומחנות לשריפה או לטחינה. קורות עץ מהתקופה הרודיאנית, קורות עץ שאולי בעודי מספר לכם עליהם, הם כבר חדלו להיות עדות לתקופה..

ונחזור לאתר הבניה, ארבעה מסגדים עתיקים. ריצוף של עשרות מטרים המכין עצמו להצללה זמנית,, שתכין את הרקע לבנות קירות לעוד מסגד, הגדול בעולם. בתכנון: גם הבאת מים קדושים מהבאר זמזם הקדוש שבמכה.

ולך אח"כ תתווכח עם מישהו, שבמסגד הענק הזה שמכסה את כל הר הבית, היה פעם מישהו אחר. מלכות אחרת, עם אחר. לך תשכנע מישהו שלמסגד הענק הזה, 'אקצה הקדום והגדול עם מים קדושים ממכה'. יש ליהודים איזה קשר ואפילו הקיף או עתיק,

אנחנו הולכים ומפסידים את ההר הזה. ומתוך רצון לא לעורר מהומות. כשנתעורר, כבר לא יהיה בשביל מה..

יהורם גאון - טוחנים עתיקות בהר הבית

2 comments:

  1. יהורם גאון. ממש גאון!

    נהנהנתי מהעקיצות, כל מילה פנינה!

    השבמחק
  2. מי נתן למשיסה יעקב וישראל לבוזזים, הלוא ה. זו חטאנו לו, ולא אבו בדרכיו הלוך, וגו. (ישעיה מב)

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!