מאות יהודים עלו להר הבית ביום ירושלים | וידאו ותמונות

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/30/55/42-xnDv3nvDuX.jpg
יהודים הר הבית | היוםתקדים: מאות יהודים דתיים וחרדים מכל החוגים חגגו בהר הבית | בבוקר התקיימה ברכת כוהנים באישור המשטרה | בצהריים הרב ישראל אריאל בירך "ברוך שעשה לי נס במקום הזה" בשם ובמלכות | גידול אדיר ביהודים העולים להר

גד בהרי | שי אביב | הר הבית שלנווידאו: הרב ישראל אריאל מברך "ברוך שעשה לי נס במקום הזה"
ומספר על הניסים הגדולים שקראו לו ביום שחרור הר הבית

אינטרנט אתרוג >

ברכות הנס קדישים וברכות כהנים היו היום חלק בלתי נפרד מאירועי היום בהר הבית כאשר מאות עלו אליו ביום חגה של ירושלים, להודות ולהלל על שיבתנו למקום המקדש לפני 44 שנה, לאחר כמעט אלפיים שנות שלטון זרים במקום.

העולים הרבים שטבלו ועלו בקדושה ובטהרה ציינו לטובה את היערכות המשטרה את יחסה ההגון ושירות האבטחה שהעניקה לכל המבקשים לעלות לחגוג את היום בהר הבית, ולחזות בהתגשמות פסגת שאיפות הדורות.

הרב אריאל בירך את ברכת שעשה לי נס במקום הזה

הרב ישראל אריאל שזכה להיות ממשחררי ההר, הופקד לשמור על פתחיו ביום גאולתו, וזכה לניסי הצלה פרטיים במקום, בירך בקהל רב את ברכת שעשה לי נס במקום הזה. והמוני העולים והשוטרים הרבים ענו אמן.

קדיש במקדש לאחר אלפיים שנה

הרב יואל אליצור נתן שיעורי תורה והרצאות הסברה במקום, לימד את גבולות הטהרה, והרחיב אודות היכולת לחזור ולחדש את העבודה. בתום השיעור נעמדו הנוכחים יחד עם השוטרים לאמירת קדיש דרבנן. ולמרות היצמדות ערביי הוואקף וכעסם שמרה המשטרה על מהלך הסיור התקין. והכל עבר בשלום.

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/30/55/34-STxUiif45z.jpg
ברכת כוהנים בהר הבית | כח אייר תשע"א יום ירושלים
ברכת כהנים בבית ה'

כנראה שלרגל ריבוי העולים התירה המשטרה גם לקיים את מעמד ברכת הכהנים. וכך זכו כהנים לברך לראשונה את ברכת הכהנים בהר הבית. ולפי רבים מפוסקי ההלכה מברכים שם ברכה בנוסח מורחב הכולל שתיקנו חז"ל, ברוך את ה' א-להינו מלך העולם מן העולם ועד העולם, אשר קדשנו במצוותיו וציוונו לברך את עמו ישראל באהבה.

שוטר חדש מחריב את המקדש

בשולי האירועים בהר הבית היום נרשמה תקרית אחת עם שוטר זר שבא היום לשרת במקום. כאשר הרב אריאל המחיש בפני הציבור את קיומו של מצוות "ועשו לי מקדש" על ידי הנחת אבן על אבן. עלה חמתו של השוטר ????? ובזעם רב השליך את האבן הבודדת, בתוספת איום מקורי משלו, שמעתה ואילך כל מי שיגע באבן יעצר. לא פחות.

מאות העולים שבשעות הבוקר חולקו על ידי המשטרה לקבוצות בנות 30-40 איש, ובאי הצהריים נכנסו יחדיו וללא הפרעות, הודו להשי"ת על רוב רחמיו וחסדיו איתנו ובפרט ביום ההוא שגאלנו ממיתה לחיים וגאל לנו את נחלות אבותינו בכל מרחבי יהודה ושומרון. ובתום שהותם במקום פתחו בריקודים בתפילת בנה ביתך כבתחילה. תוך כדי שהם מודים למשטרה על פועלה במקום.

מאות עלו ביום חגה של ירושלים להר הבית, להודות ולהלל על שיבתנו למקום המקדש לפני 44 שנה, לאחר כמעט אלפיים שנות שלטון זרים במקום.

העולים הרבים שטבלו ועלו בקדושה ובטהרה ציינו לטובה את היערכות המשטרה את יחסה ההגון ושירות האבטחה שהעניקה לכל המבקשים לעלות לחגוג את היום בהר הבית, ולחזות בהתגשמות פסגת שאיפות הדורות.

 גלריית תמונות | להגלה לחץ על התמונות

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/30/55/35-vK4G08hyLg.jpg

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/30/55/42-xnDv3nvDuX.jpg

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/30/55/46-gTv96Bs2cr.jpg

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/30/55/50-1flHMF80lk.jpg

 http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/30/55/52-5Q1QT9R7Lm.jpg

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/30/55/53-pYFctgdbXT.jpg

 http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/30/55/54-zLRT0y62uq.jpg

 http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/30/55/55-zpIBCdzbk3.jpg

 להגדלה לחץ על התמונות

8 תגובות:

 1. אשריכם מקדשי ה' אני הייתי בבוקר היו איתי קבוצה גדולה של 50 יהודים מלפנינו ומאחרוינו היו עוד קבוצות ג"כ גדולות מאד, בשנה שעברה היו פחות מחצי מהיהודים שהיו השנה ולפני שנתיים היה בקושי מניין בעז"ה נמשיך לעבוד להתפלל ולקוות ובשנה הבאה יבואו כפול יהודים בעז"ה

  השבמחק
 2. באמת גידול, גידול סרטני

  השבמחק
 3. שמוליק וייספיש3 ביוני 2011 בשעה 16:42

  גידול ממהיר, שמרגיז הרבה היודים שבכח רוצים לחזור לגלות בגרמניה, ובשום אופן לא להתרגל למצב שבו חזרנו לארץ ישראל ויש באפשרותנו לעלות להר הבית ולהחזיר את עבודת הכוהנים למקומה

  השבמחק
 4. לאנונימי התגובה שלך מובנת גם בזמנו היו המרגלים שרצו למנוע מעם ישראל להיכנס לארץ היו ובדור האחרון היו גם היודנראטים ימ"ש, אני בטוח שאתה שמח להימנות על רשימה "מכובדת" זאת.....

  השבמחק
 5. תמונות יפיפיות.

  השבמחק
 6. אם התנופה תמשיך ככה יש סיכוי שבסדר גודל של 4 או 5 שנים נראה כבר רבנים כמו הרב אלישיב והרב שמואל אליהו שמתחילים לבוא להר הבית

  השבמחק
 7. תמונות יפות ומרגשות מאד

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!