קצין הר הבית אבי ביטון מפנה גב למארגני עליות הנשים

אבי ביטון | מפנה גב למארגני העליות

מקרר את יחסיו לעולים : קצין הר הבית אבי ביטון ביטל את עליית הנשים המאורגנת ל-ג' אב, והודיע למארגני העליות שמהיום והלאה לא יאפשר עליות מתואמות | המשמעות: התשה בהמתנות ארוכות, דרישת תעודות זהות וסינון | הימים היפים נגמרו

גד בהרי | הר הבית שלנו

 קצין הר הבית אבי ביטון הודיע הבוקר במפתיע למארגני עליות הנשים כי הוא מסרב לתאם עימם את עליית הנשים המאורגנת ליום רביעי ג' אב, וכי מהיום והלאה לא יאפשר יותר את התיאומים המוקדמים של קבוצות העולות להר עם המשטרה, לתמיהת הנשים על פשר המפנה הזה, השיב ביטון בהתחמקות ובחצי פה כי המשטרה אינה מרוצה מהתארגנויות ומעדיפה עליות פרטיות שקטות ולא מתואמות.
אחת המארגנות מספרת בשיחה לכתב הר הבית שלנו: "בשעות הבוקר קיבלנו טלפון מקצין הר הבית אבי ביטון בו הוא הודיע לנו כי הוא מבטל את התיאום שנעשה עימו בקשר לעליית הנשים המרכזית שתתקיים ביום רביעי ג' אב, משניסינו לברר מדוע ולמה, הוא ניתק את השיחה בתואנה כי הוא כרגע עסוק מדי, והוא יחזור אלינו בהמשך היום, אך הוא לא חזר. כשהתקשרנו אליו שוב הוא לא ענה."

"בעבר הוא התנהג איתנו מאד יפה", מספרות העולות להר. "אנו מיוזמתנו התקשרנו אליו והודענו לו על כל עלית נשים מאורגנת, ואף מסרנו לו את מספרי תעודות הזהות כמה ימים לפני העליה בכדי להקל עליו, לא ברור לנו מה עבר עליו בשבועיים האחרונים, בעליה האחרונה השוטרים שלו התייחסו אלינו מאד רע. כבר בכניסה השוטרים קיבלו ממנו הוראה לחפש ולבדוק אותנו מכף רגל ועד ראש ולחפש באמתחותינו דברי תפילה. בהר עצמו גם כן נצמדו אלינו שוטרים ודרשו מאיתנו כל מיני דרישות מוזרות, כאלו שלא דרשו מאיתנו אף פעם. לא עשינו לו שום דבר רע ואנו מקווים שהוא יחזור למה שהוא היה עד לא מכבר." אמרו המארגנות.

להר הבית שלנו נודע כי עליות הנשים להר הבית לא תפסקנה, ולהיפך בכוונת תנועות המקדש לארגן עליה גדולה של נשים, לאות מחאה על השינוי והמפנה ביחסי המשטרה למארגני העליות.

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/33/09/77-tO1GWapoRN.jpg

עליית הנשים האחרונה להר הבית | אבי ביטון מפנה גב

2 comments:

  1. אני זוכר פעם הוא הוא היה קצין מזה טוב, הייתי מדבר איתו, בכלל לא שחצן, כל דבר הוא היה מקשיב, הייתי אומר לו על איזה שוטר שעשה לי בעיות הוא היה מטפל בו מייד.

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!