גיליון 2 (105)- שבט ה'תשס"ט

בטאון אלקטרוני של "התנועה לכינון המקדש"

- גליון 2 (105) – שבט ה'תשס"ט, ת.ד. 31336 ירושלים, 050-8649968, lamikdash@gmail.com

דברי האיש הכי ימני/לאומי בליכוד:

כה ענה "בנימין בגין" המתמודד לכנסת מטעם 'הליכוד' לשאלות המראיין ארנון סגל בשבועון (האחרון) "עולם קטן" גליון 189 יד שבט.

ראשית ציטוט לעיניינינו:

שאלה: הצהרתם שתשמרו על ירושלים מאוחד בניגוד לקדימה. ומה לגבי זכות התפילה הלא ממומשת של יהודים בהר הבית ?

תשובה: "יש מחלוקת למיטב ידיעתי דווקא בין הרבנים אם מותר לממש אותה. כל מימוש צריך להתחשב גם בתקנת הציבור ושלומו, שהם חלק מהשיקולים כשאנחנו מבקשים ליישם זכות הלכה למעשה. הממשלה וגם בתי המשפט מתחשבים בזאת לעתים קרובות. אל תדחקו את עניין הזכות. לעתים דווקא מתוך ביטחון עצמי במקומנו ובאחיזתנו בארצנו, אין צורך וסיבה לדחוק את מימוש הזכות לכל פינה אפשרית".

שאלה: אבל הר הבית זה לא "כל פינה אפשרית", הוא לב הארץ, לב העולם. בפועל רק ערבים רשאים להתפלל שם. יהודים כמעט אינם רשאים לעלות, וגם כאשר הם עולים משגיחים עליהם בשבע עיניים נציבי ווקף שלא יוציאו דבר תפילה מהפה.

תשובה: אלפיים שנה באו יהודים והתפללו ליד הכותל המערבי, שאיננו אפילו קיר מקירות המקדש עצמו, וראו בכך ביטוי נאות למאווייהם ואפשרות לשפוך בו את שיח תפילתם. כאשר הייתה לנו שעת כושר שחררנו את הר הבית, ריבונותנו שם שרירה וקיימת, אבל הרי על הר הבית עצמו גם כיום אין בית מקדש, אין עזרה, והרחבה היא רק מתחת, בכותל. נו, אז זה המצב, ובכל זאת מצב יותר טוב ממה שהיה במשך אלפיים שנה.

שאלה: אבל איננו יכולים כל פעם להסתפק באמירה שהיום יותר טוב ממה שהיה פעם. אנחנו רוצים שסוף סוף ליהודי יהיה מותר להתפלל שם. למה איננו יכולים ?

תשובה: עכשיו בגין מתעצבן: "ידידי, תעשה לי טובה. שאלת אותי שאלה, השבתי כמיטב יכולתי המוגבלת. כעת אתה לא שואל אותי אלא מתפלמס אתי".

סוף ציטוט לעניינינו.

בקיצור 'בנימין בגין' "א-אמתער גלות יוד" [יהודי גלותי אותנטי].

יחס מתנכר ועמוק זה לקדש-הקדשים של האומה מספיק לנו. לכן לא רחוק מהשתלחותו המחרידה כנגד מדיניות "קק"ל" לפני 7 שנים כשהארץ היתה מרחץ דמים אחד גדול, קניונים אוטובוסים מקומות ציבור ויחיד.

"יושרה" אכזרית, המתאימה אותו לכהן הרבה יותר טוב בבג"ץ ואפילו בנשיאות "בית הדין הבינלאומי - בהאג".

(בהמשך הראיון: לענין הגויים העולים לארצנו – שכח פתאום את דעת "הרבנים" המאוחדת ! ! !)

איש ישר אמרנו ? אז נשאל: מה דעתך על המחלוקת בין הרבנים אם מותר לממש את עצמאותנו בזמן הזה ???

האם זה אחינו בנימין, בגין שיגן על היהודים ועל זכויותיהם ???

חלום חלמנו ואין פותר אותו !

- - - - - - - - - - - -

25 ינואר 2009–01–25

לכבוד משטרת ישראל - אגף תלונות הציבור

א.ג.נ.

הנדון: התנהגות בלתי הולמת של שומר בשער הר הבית

הנני מבקר קבוע מזה מספר שנים בהר הבית ומוכר היטב לשומרים במקום.

בשבוע שעבר, בתאריך 20 בינואר 2009. עליתי כמנהגי להר הבית אולם נתבקשתי לחכות ולא אושרה לי כניסה מיידית. שוחחתי עם השומר מחברת השמירה אשר לא איפשר לי להמתין בביתן הבדיקות עד לכניסתי להר, לאחר דין ודברים עמו פנה אלי השומר בדברי חוצפה ואמר: "אני שונא את הדוסים הצבועים כמוך אתה קקה לידי", אני בתגובה לא נהגתי באלימות גם לאחר דברים קשים אלה, אמרתי לו רק כי הוא חוצפן וכי לא ראוי שיתבטא כך כלפי אזרח.

שמו של השומר הוא: גורבוי דימיטרי ת.ז. 323606202

אין ספק ששומר כזה אינו ראוי לבוא במגע כלל עם הציבור, אולם מה שחמור מכך הוא לא הפגיעה האישית שלי כמו האווירה הרווחת בהר הבית כלפי מבקרים יהודים. אין לי ספק כי לא היה מתבטא כך כלפי תיירים לא יהודים המבקרים בהר וכי הזלזול החוצפה וההשפלה מכוונים כלפי מבקרים יהודים בלבד. כנראה שישנה תחושה רווחת בקרב השומרים כי התנהגות כזו מקובלת וכי אינה בעייתית כאשר היא מכוונת כלפי אוכלוסיה מסויימת. אני כיהודי רואה זאת בחומרה רבה ובכוונתי לפנות לגורמים נוספים על מנת לתקן את העוול הנוראי הנגרם במקום המקודש ליהודים על ידי היהודים עצמם. זהו מצב אשר הדעת לא סובלת ולא יתכן כי תימשך ללא בקורת ציבורית.

הנני פונה אליכם בתור הגורם האחראי לנושא השמירה בהר הבית ומבקש בכל לשון של בקשה כי תבדקו את העניין ותפעלו לתיקון העיוות הנוראי הזה אשר אסור שימשך.

בברכה - אברהם אייזיקס

שדרות אשכול 46/9 ירושלים - נייד 054-2377366

עותקים:

אגף תלונות ציבור,

אודי שלוי - ראש מטה השר לבטחון פנים,

מבקר המדינה,

עופר שומר - סנ"צ אחראי על מקומות הקדושים

- - - - - - - - - - - -

חברינו יהודה גליק, מנכ"ל מכון המקדש, אשר זה כמה חודשים מתמסר להעלאת והדרכת יהודים בהר הבית, ועמד בקשר הדוק עם כל הקצינים, קיבל לפתע הוראה משטרתית "איסור כניסה להר הבית" עד להודעה חדשה – אינסטינקטיבית: הפנה מבטו לבית המשפט שיושיעו, אנו מקוים שישועת ה' כהרף עין, לפני שייווכח שאנשי המשפט גרועים יותר מאנשי המשטרה, ודי למבין.

גליון זה והגליונות הקודמים אפשר לקרוא (ללא שגיאות) בכתובת דלהלן:

http://www.kehilaemunit.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=150&Itemid=43

וגם ב:

http://www.eudi.022.co.il/BRPortal/br/P103.jsp?cat=530

יש חדשות גם ב:

http://www.lamikdash.cjb.co.il/

וגם ב:

http://mekorot.blogspot.com/2008/10/1-98.html

בכבוד רב – הרב ישי באבד – דובר

התנועה לכינון המקדש - 050-8649968

תגובה 1:

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!