מבזקי הר הבית - נתניהו: הר הבית תמיד יישאר בידינו

/
נתניהו: "הר הבית תמיד יישאר בידינו"
.
יום שישי, 22 במאי 2009, 0:01 מאת: פנחס וולף, מערכת וואלה! חדשות
"ירושלים היא בירתו הנצחית של העם היהודי". נתניהו (רויטרס)
ראש הממשלה השתתף באירוע לציון יום ירושלים בישיבת מרכז הרב והצהיר: "המקומות הקדושים יישארו תמיד בידי מדינת ישראל"
"הדגל שהונף על הכותל, המקומות הקדושים שלנו והר הבית יישארו תמיד בידי מדינת ישראל ועם ישראל". כך הצהיר אמש (חמישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו באירוע לציון יום ירושלים בישיבת מרכז הרב בעיר.
נתניהו שב ואמר, כי "ירושלים היא בירתו הנצחית של העם היהודי והעיר שחוברה לה יחדיו לא תחולק עוד. הקשר של עמנו לציון הוא ייחודי והוא הבסיס לתקומת עמנו. הוא מייחד וייחד את כל חלקי העם, דתיים וחילוניים כאחד. מי שלא מכיר את תולדות הציונות לא מכיר את הקשר הזה. הרצל קרא לתנועה הלאומית שלנו ציונות על שם ציון, משום שכל ההוויה שלנו מתחילה במה שהתחולל כאן בציון בירושלים, מאז ועד היום".

ראש הממשלה גם שיבח את חלקם של בני הציונות הדתית בהגנה על המדינה. "היום", אמר, "כל מי שמסתכל על שדרת הפיקוד העולה של צה"ל רואה שהיא מאוכלסת ברבים וטובים מהציונות הדתית, ואני מצדיע לכם".
בשנים האחרונות, מאז פינוי היישובים מרצועת עזה ומצפון השומרון, נמנעה ישיבת מרכז הרב מלהזמין את ראש הממשלה להשתתף באירוע השנתי לציון יום ירושלים. בהגעתו של נתניהו הערב לאירוע, הוא חידש את המסורת שקדמה להתנתקות ובכך חידש למעשה את הברית עם הציונות הדתית. באירוע השתתפו גם יושב ראש הכנסת ראובן ריבלין, המשנה לראש הממשלה משה (בוגי) יעלון, שר החינוך גדעון סער, שר המדע דניאל הרשקוביץ, הרבנים הראשיים לישראל וראשי הצינות הדתית.

2 comments:

  1. מה הכוונה "יישאר בידינו"?

    השבמחק
  2. מה זה משנה, העיקר שהוא קיבל מחיאות כפיים, זהו -עשה ת'יום שלו

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!