גליק לבג"ץ: הגנו עלי מפני משטרת ישראל


יו"ר ארגון למען זכויות האדם בהר הבית, יהודה גליק, טוען בפנייה לבג"ץ כי המשטרה מתנקמת בו על פעילות הציבורית.

.
.
יהודה גליק, יו"ר ארגון למען זכויות האדם בהר הבית, פנה היום (חמישי) לבית המשפט העליון והגיש תלונה נגד משטרת ישראל בטענת בזיון בית משפט. בתלונה, טוען יהודה גליק כי המשטרה מתנקמת בו על פעילות הציבורית ועל פעילותו המשפטית לחשיפת התנהגותה הבלתי חוקית.

בין השאר הוא מציין כי בעקבות העתירה שהגיש לפני מספר חודשים, נגד מניעת עלייתו להר הבית, קבעו שופטי בג"ץ בפסק דין (בהסכמת המשטרה) מיום 9/9/09 כי המשטרה תכין נוסח התחייבות בה יתחייב גליק לנהוג בהר הבית בהתאם לכללים הנהוגים בהר, ומשטרת ישראל תאפשר לו את הכניסה להר הבית. לטענתו, המשטרה הכינה מסמך התחייבות, גליק חתם על המסמך ככתבו וכלשונו כבר לפני שבועיים אך המשטרה ממשיכה למנוע ממנו לעלות להר הבית. בכתב התביעה כותב גליק כי אין ספק שמדובר בנקמנות על עשייתו הציבורית והמשפטית בחשיפת עוולות משפטיות והתנהגויות בלתי חוקיות של המשטרה.

כזכור, בשנה האחרונה עתר יו"ר הארגון למען זכויות האדם בהר הבית, יהודה גליק, לבג"ץ, כנגד משטרת ישראל בטענה על אפליית יהודים דתיים בכניסה להר. המשטרה הכחישה בבית המשפט את הטענות ולאחרונה הכין הארגון בראשות גליק דו"ח המוכיח כי המשטרה שיקרה בבית המשפט. כמו כן פנה גליק לאחרונה באמצעות בא כוחו עו"ד אביעד ויסולי ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה פלילית כנגד מפקד מחוז ירושלים ואנשי הפרקליטות על הגשת תצהירי שקר לבג"ץ. כן הגיש גליק לבשנה האחרונה תלונות למח"ש נגד שוטרים עבריינים אשר פגעו בכניסת יהודים להר הבית.

בעקבות פעילות זאת, ובעקבות הכנס שהתקיים בשבוע שעבר לעידוד עליית יהודים להר הבית שגליק היה בין מארגניו, טוען גליק כי המשטרה נוקמת בו ומונעת ממנו כניסה להר הבית דבר הנוגד פסק דין מפורש של בג"ץ והפוגע בזכויות יסוד שלו ובפרנסתו.
.
יתרה מכך טוען גליק בעתירתו כי כל התחמקויות המשטרה נועדו להסתיר את העובדה כי היא מפלה יהודים דתיים בהר הבית, דבר הנוגד במפורש את טענתה בבג"ץ.

.

תגובה 1:

  1. ר' יהודה גליק חזק ואמץ!!

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!