רב המסיתים 'ראאד סלאח' סולק מירושלים לשלושה שבועות


אלוף פיקוד העורף חתם על צו המגביל את כניסתו לירושלים של מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח ראאד סאלח / צעד מבורך
אלוף פיקוד העורף, יאיר גולן, חתם הערב (שני) על צו המגביל את כניסתו של מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח ראאד סאלח, לירושלים, כך נמסר מדובר צה"ל.

בצה"ל מסבירים, כי הצו הוצא מתוקף סמכותו של אלוף הפיקוד, על פי חוק, וזאת לצורך שמירה על ביטחון המדינה, בטחון הציבור ושמירה על הסדר הציבורי.
"פעילותו והתבטאויותיו לאורך השנים סביב נושא ירושלים והר הבית גורמות לא אחת ליצירת מתח ואף לאירועי אלימות. פעילות זו נדונה בערכאות משפטיות ככזו שתרמה לפרוץ אירועים מעין אלו", אמרו בצה"ל.

תוצאות מההסתה של רב המסיתים 'ראאד סלאח'

"במהלך האירועים האלימים האחרונים בחגי תשרי תש"ע על הר הבית, התבטא ראאד בכלי תקשורת ערביים באופן שגרם ותרם לליבוי האווירה, המתיחות ואירועי הפרות הסדר בירושלים", אומרים בצה"ל ומציינים כי בכנס תומכים (מהרג'אן) שנערך באוקטובר 2009 באום אל פאחם, העביר ראאד מספר מסרים כגון: "ברוח בדם נפדה את אל אקצא", "נברך את מות הקדושים למען אללה ולמען ירושלים", "נברך את מוות הקדושים למען אללה בחצרות מסגד אל אקצא המבורך".

הצו תקף לשלושה שבועות, במהלכם תינתן לשייח ראאד סאלח זכות טיעון, לעניין הוצאת הצו והכוונה להאריך את תוקפו בשישה חודשים נוספים.

בתחילת חודש נובמבר הורשע סאלח בהשתתפות בהתפרעות ובתקיפת שוטר על מנת להכשילו, לאחר שנעצר במהלך מהומות בירושלים בחודש אוקטובר, ונחשד בין היתר בהסתה והמרדה.

שתי מחבלים זורקים אבנים לאחר ההסתה של ראאד סלאח

תגובה 1:

  1. יהודי שפוי בארץ ישראל22 בדצמבר 2009 בשעה 23:02

    למה לא תוסיפו: "
    הקיצוני התמהוני ההזוי השייח השמאלני רראאדד סלאאחחח נזרק מעיר הקודש"

    מה, רק לשמאל הקיצוני מותר לכתוב הכל?

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!