דרישה לפתוח את הר הבית לאלתר או שנפנה לבג"ץ.ר' יהודה גליק, יו"ר ארגון זכויות אדם בהר הבית, פנה הערב למפקד מחוז י-ם ניצב אהרון פרנקו בדרישה לפתוח את הר הבית למתפללים יהודים / לא עשינו כלום.


גד בהרי / הר הבית שלנו

במכתב שהוציא היום יהודה גליק יו"ר הארגון למען זכויות אדם בהר הבית דורש הארגון ממפכ"ל המשטרה רב ניצב דודי כהן וממפקד המחוז ניצב אילן פרנקו לפתוח את הר הבית לאלתר.

במכתבו כותב גליק:

"לא ייתכן שבכל פעם שיתקרב חג יהודי, יכריזו גורמים אלימים מוסלמים על הסלמה, והמשטרה תיכנע להם ותסגור את ההר למבקרים שאינם מוסלמים.

בתגובה זו של המשטרה לא זו בלבד שמהוה פגיעה מהותית בזכויות המוקנות מכוח חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, אלא הם מהווים מתן פרס לאלימות ולטרור, ומסכנות את אזרחי מדינת ישראל בכך שמעודדות את הגורמים האלימים להמשיך בהתנהגות זאת."

עוד מוסיף גליק במכתבו "החלטה זו פוגעת אנושות גם בשמה הטוב של מדינת ישראל ובתיירות הנכנסת אליה. אלפי תיירים מכל רחבי העולם מגיעים לארץ מידי שנה ורואים בביקורם בהר הבית שיא הביקור בארץ. חלקם הגדול נערך לקראת ביקור זה חודשים מראש, והנה משטרת ישראל בשרירות ליבה מחליטה בהינף יד לסגור אתר חשוב זה ובכך יוצרת אצלם טעם רע ומר מביקורם בארץ הקודש"

גליק מציין כי כבר לפני כחודש שלח מכתב לפיקוד בו דרש על פי ניסיון העבר לקיים פגישה לצורך היערכות מראש לחודשי החגים ולביקורים הצפויים בהר ובכך למנוע גלים של אלימות אך בקשותיו נפלו על אזניים ערלות.

כמו כן מציין גליק כי משטרה שיודעת להגן על צועדי מצעד הגאוה ברחובות ירושלים ועל מפגינים אלימים בשכונת שיח ג'ראח צריכה גם לדעת להגן על ישראלים ותיירים המבקשים לסייר במקום הקדוש ביותר בעולם בהר הבית

בסיום המכתב כותב גליק כי אם לא ייפתח ההר למבקרים, תיירים ויהודים עד יום שלישי הקרוב כי אז יפנה ישקול ברצינות אפשרות פניה לבג"ץ ולדרוש התערבות בית המשפט.

להגדלה לחץ על התמונות

המכתב הנוכחי

המכתב הקודם

תגובה 1:

  1. רק בכח יהיה לנו ההר, צריך ללמוד מהערבים !!!

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!