השר דניאל הרשקוביץ: הר הבית - אתר מורשת


שר המדע והטכנולוגיה, השר דניאל הרשקוביץ, אומר כי הר הבית צריך היה להיות כלול ברשימת אתרי המורשת שעליה הכריזה ממשלת ישראל / מקום קדוש לעם ישראל

לדבריו, לא זו בלבד שיש לכלול את הר הבית ברשימת אתרי המורשת הלאומיים אלא יש גם להציב עליו נוכחות יהודית "קבועה, איתנה ולא מתנצלת", כלשונו.

במאמר שפרסם (ו', 12.3.10) בעלון "עולם קטן" שיחולק בבתי הכנסת בשבת הקרובה כתב השר הרשקוביץ כי היחס המתנכר של הממסד הרבני ביחס לעלייה להר הבית הוא אשר גורם לכך שהחלטה להכרה בהר הבית כאתר מורשת לאומי אינה מציאותית.

"האם לא היה מקום להכריז על הר הבית כעל אתר מורשת לאומי, לפעול למען ביסוסה של האחיזה היהודית בו ואף להקים בו בית כנסת זמני, עד בניין בית הבחירה במהרה? ודאי שכן", כתב, "אולם האם כיום, לנוכח הכתף הקרה שמושיט חלק הארי של הממסד הרבני לכל יוזמה של חיזוק האחיזה היהודית בהר ולנוכח הלחצים הבינלאומיים הכבירים שבפניהם עומדת ממשלת ישראל, האם החלטה כזאת מציאותית? למרבה הצער לא".

"האם העולם הרבני והממסד הדתי החליט להכליל את הר הבית ברשימת אתרי המורשת של העם היהודי? לא הערבים מנעו מאיתנו אחיזה ממשית בהר הבית כי אם הנחיותיהם של גדולי ישראל", ציין.


לדבריו, ההכרה בצורך במפלגה מאוחדת לציונות הדתית הביאה אותו לפעול גם בדרך שנתפשה כלא פופולרית. "בעזרת השם נצליח בדרך זו לא רק להכליל את הר הבית ברשימת אתרי המורשת, אלא גם להציב עליו נוכחות יהודית קבועה, איתנה ולא מתנצלת".


המאמר בעיתון עולם קטן - להגדלה לחץ על התמונה

תגובה 1:

  1. אברהם בוקסנבוים15 במרץ 2010 בשעה 0:39

    איפה אתם החכי"ם מהאיחוד הלאומי??

    בשביל מה בחרנו בכם??!

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!