הרס העתיקות בהר הבית נמשך


ערוץ 7 חושף: הדחפורים של הווקאף המוסלמי עובדים מאחורי יריעות יוטה לבנות, והורסים את הממצאים הארכיאולוגים במקום. / צחי צוויג מרשות העתיקות: המשטרה מונעת מאיתנו להכנס להר הבית / ההפקרות חוגגת

בני טוקר / ערוץ 7

> להאזנה לחץ כאן <

עבודות הוואקף ליד כיפת הסלע התחדשו לאחרונה ודחפורים עובדים מאחורי יריעות יוטה לבנות, והורסים את הממצאים הארכיאולוגים במקום. כך נודע לערוץ 7.

ארנון סגל תושב שכונת בית החושן שנמצאת בהר הזיתים אומר כי חלו שינויים באזור בעת האחרונה, "אנחנו שבע משפחות שגרים פה כבר ארבע שנים וחצי, ויש לנו את הזכות לצפות על הר הבית מזווית מיוחדת במינה, לצערנו המחזות שאנחנו רואים בשבועיים האחרונים גורמים לנו תסכול רב".

לדבריו הוואקף טרח להסתיר את העבודות אבל לא קשה להבחין במה שקורה בימים אלה על ההר, "יש כל הזמן עבודות של הוואקף, טרקטורים נוסעים מכאן לשם ומובילים עפר, העבודות מתנהלות בסמוך לכיפת הסלע במקום שנקרא כיפה השלשלת, בדיוק במקום שהייתה ממוקמת הרחבה שבין אולם המקדש למזבח העולה, הם עורכים שם כאילו עבודות ריצוף, כך לפחות הם מפרסמים באתרי החדשות, אך בפועל הם הקיפו את עצמם בבד יוטה לבן ואנחנו רואים שם גם פיגומים, אני מניח שבשביל עבודות ריצוף לא היו עושים פיגומים".

סגל מביע חשש שהאמת מאחורי העבודות, היא המשך המאמץ של התנועה האיסלמית להרוס ולמחוק את ההיסטוריה היהודית על הר הבית, "יש שם כנראה משהו הרבה יותר פולשני, צריך להבין שכשעושים עבודות ריצוף במקום כזה בסמוך לכיפת הסלע, בגובה שבו המקדש היה קיים, אז לא צריך לחפור עמוק מדיי כדי להגיע לממצאים עתיקים שלא נגעו בהם במשך שנים, הם רוצים להרוס ולהשמיד את הראיות העתיקות והיו כבר דברים מעולם, לא פעם התגלו שרידים כאלה באתרי אשפה ואף אחד לא נעצר".

להר הבית שלנו נודע עוד כי נציג רשות העתיקות צחי צוויג מנסה זה זמן רב לעלות להר הבית והמשטרה מונעת ממנו ללא שום סיבה והצדקה. "אין הסבר מדוע המשטרה לא מאפשרת לנו להכנס להר הבית" אומר צוויג לכתב הר הבית שלנו.

הרס העתיקות בהר הבית נמשך ואין פוצה פה

3 תגובות:

  1. להעמיד לדין את האחראים לפשע!!!

    השבמחק
  2. היכן נוביל את חרפתנו

    השבמחק
  3. מה קרה? מצאו שם עצמות???...

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!