יד ישראל תקיפה: מעל 200 יהודים היום בהר הבית - גלריה

קצין הימ"ק אבי ביטון משוחח עם העולים

ימים טובים לישראל: ישיבת הר ברכה, כולל הר ברכה, מכינה קדם צבאית 'ימין אורד', וישיבת ההסדר בצפת עלו היום להר הבית | הערבים נתקלים בחומת ביטון: הכניסה לערבים מגיל 40 ומעלה, 20 ערבים מפירי סדר נעצרו | יד ישראל תקיפה

גד בהרי | יוסף תור | הר הבית שלנו

נדמה שלא היו ימים טובים ליהודים בהר הבית מהתקופה העכשווית, חילופי המשמרות של קציני הר הבית מורגשים משטח, הקצין הנכנס מר אבי ביטון נמצא בשטח משוחח עם העולים ודואג שכל יהודי שמגיע לשערי הר הבית יתקבל בסבר פנים יפות ויכנס ללא שהיות. המוסלמים אויבי ישראל התרגלו מזה זמן לימיו של הקצין המודח עופר שומר (עופ"ש) בהם כל השתעלות קטנה הביאה לסגירת הר הבית ליהודים, כעת הם ניסו למדוד את מידת התגובה של הקצין הנכנס אבי ביטון, והופתעו מזרוע ביטון חזקה וכבידה שהונחתה עליהם באחת.

למעלה מ- 200 יהודים עלו היום יום חמישי נר א' דחנוכה להר הבית. ארגוני המקדש דאגו לחלק שתיה ועוגות למאות היהודים שהגיעו היום להר הבית. בין העולים: הרב ישראל אריאל, שהסביר את חשיבותו של העלייה להר הבית דווקא בימי החנוכה כפי שעשה יהודה המכבי בזמנו. הרב יוסף פלאי שהסביר על המנורה הטהורה שעתידה לדלוק ולהאיר בבית המקדש. הרב בועז יעקובי שהסביר על מיקום המקדש והעזרות, וסדר עבודת כהן הגדול. הרב יהודה גליק שהסביר על הבצורת הקשה הפוקדת את יושבי ארץ ישראל, בגלל שזונחים את העיסוק בבניין המקדש.

התרגשות מיוחדת ניכרה בקרב העולים להר כאשר הרב ישראל אריאל תיאר את אירועי שחרור הר הבית במלחמת ששת הימים אותם הוא חווה בעצמו. וכן כאשר העלה זכרונות של עליות להר הבית של יצחק וטליה אימס ה' יקום דמם שנרצחו על קידוש ה'. הרב אריאל ציין במיוחד את נושא קידוש החודש עליו מסר יצחק את נפשו. במיוחד נוכח גזירות אנטיוכוס שגזר על מילה שבת וראש חודש. עוד הזכיר הרב אריאל בפני תלמידי ישיבת הר ברכה כי הם ממשיכי דרכם של החשמונאים כאשר בגבורה הודיעו כי יסרבו להשתתף בכל פקודה נגד ארץ ישראל.


היום כשקצין הימ"ק הוא אבי ביטון, היחס לעולי הר הבית ישתנה משמעותית, עוד לא היה יום אחד מאז שהקצין אבי ביטון נכנס לתפקידו, שהר הבית נסגר ליהודים. כן אנו שומעים ורואים לראשונה שבחגי ישראל הכניסה לערבים נסגרה לבני 40 ומטה. אין ספק שהקצין אבי ביטון יכנס להיסטוריה כקצין ששינה את פני ההיסטוריה בייהוד וכיבוש הר הבית מידי אוייבי ישראל. רבים אפילו זוכרים את הזמנים הטובים שאחרי האינתיפאדה בהם ניתנה הכניסה ליהודים חפשי ללא תעודות זהות, שעה שאבי ביטון שימש כקצין מרחב דוד.


להגדלה לחץ על התמונות
יישור למרכז

קצין הימ"ק ניצב אבי ביטון מסביר על חשיבות העליה להר הבית בחג החנוכהקצין הימ"ק אבי ביטון - אם היו עוד כמה כמוהו כבר היה לנו בית מקדשאחת הקבוצות בצד מערב"והביאותים אל הר קדשי ושמחתים בבית תפילתי"הרב ישראל אריאל מדריך את אחת הקבוצותגם חרדים עלו להתפלל בהר הביתאחת הקבוצות בצד דרום סמוך למסגד אל אקצהאחת הקבוצות בצד מזרח מול הר הזייתיםחלק מהקבוצות בריקוד ביציאה
הרב ישראל אריאל נושא דרשה בצאתו מן הקודששומרי המקדש עוצרים מוסלמי חמום מוח שקרא קריאות גנאי לעבר המתפללים היהודים

4 תגובות:

 1. כל הכבוד "המכבים של דורנו" בשם ה. נעשה ונצליח...

  השבמחק
 2. לא ידעתי שאבי ביטון הוא כל כך טוב

  ברוך ה'

  השבמחק
 3. אבי ביטון יהודי יקר
  שהקב'ה יברך אותך בכל מכל כל
  אמן כן יהי רצון

  השבמחק
 4. בהצלחה לעם ישראל

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!