ההבטחה האלוקית: יהודי אחד בהר הבית = 2 ערבים בחוץ

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/b/22/25/66-4QG8UG7W8y.jpg
הר הבית | מתי הוא יהיה בידינובפרשת השבוע: הכיבוש יעשה לאט לאט. וככל שיותר יהודים יעלו להר הבית, כך ההר יעבור לשליטה יהודית | " לא אגרשנו מפניך בשנה אחת פן תיהיה הארץ שממה | מעט מעט אגרשנו מפניך עד אשר תפרה ונחלת את הארץ "

הרב ישראל פרטיג | חרדים הר הבית

בפרשת השבוע פרשת משפטים בפרק כ"ג פסוק כ"ט. מגלה לנו התורה "לא אגרשנו פניך בשנה אחת פן תיהיה הארץ שממה", כיבוש הארץ לא יעשה בבת אחת. אלא "מעט מעט אגרשנו מפניך עד אשר תפרה ונחלת את הארץ" לאט לאט הקב"ה יגרש את האויב, בהתאם למספר היהודים שיישבו בארץ ישראל. וככל שנתרבה יותר נכבוש יותר.

ישנה טענה שבמלחמת ששת הימים הייתה לנו החמצה היסטורית. מוטה גור הכריז בקשר שלו "הר הבית בידינו". אנשי הוואקף שילשלו את מפתחות שערי הר הבית לידיו של שר הביטחון דאז משה דיין. ובמקום שמשה דיין יראה לוואקף את הדלת החוצה מההר. הוציא משה דיין מפתח אחד של שער המוגרבים (כיום זה נקרא שער הרמב"ם) ואת כל הצרור מסר משה דיין לוואקף. כמתכוון לומר הר הבית שלכם, שער המוגרבים שלנו.

אם נתבונן בפרשה נראה שהתסריט הזה כבר היה ידוע מראש. אם מישהו חושב שמשה דיין הוא זה שהחזיר את המפתחות. טעות בידיו. משה דיין היה רק הבובה. עם ישראל כולו מסר במו רגליו את מפתחות הר הבית לידי הוואקף. שעה שמוטה גור הכריז 'הר הבית בידינו', עם ישראל הכריז 'הכותל ברגלינו'. אלפים עשו את דרכם לכותל. ובכך חרצו את דינו של הר הבית.

"לא אגרשנו מפניך בשנה אחת פן תיהיה הארץ שממה". אם עם ישראל לא מראה צורך בהר הבית. וודאי שהקב"ה לא יגרש את האויב מההר ויניח את הר הבית לשממה.

לא עת לבכות על העבר, אלא לדאוג על העתיד. כל יהודי באשר הוא חייב לעלות להר הבית. ולהעלות איתו לפחות את בני ביתו. כל יהודי בהר הבית מחזק את הריבונות היהודית במקום הקדוש ביותר, ובפועל גורם לגירוש שני ערבים החוצה. וככל שיעלו לשם יותר יהודים כך ההר יעבור לשליטה יהודית. עדי נזכה להבטחה האלוקית "עד אשר תפרה ונחלת את הארץ"

"העת לכם אתם לשבת ספונים בבתיכם ובית ה' חרב" (חגי א', ד')

2 comments:

  1. אוהד הר הבית שלנו27 בינואר 2011 בשעה 0:39

    אשריכם מזכי הרבים!

    השבמחק
  2. כל מילה "אמת". עכשיו הזמן עלו להר וכבשוה. ה, איתנו...

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!