הר הבית: דחפורי הוואקף עובדים במלוא העוצמה | תמונות

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/22/29/97-jKaFDFyiNx.png
שוב | חפירות בהר הבית

בפיקוח הדוק של רשות העתיקות: הוואקף חופר תעלה ארוכה לאורך כל הצד הצפוני של הר הבית לצורך הקמת תשתית חשמל למשכנים הענקיים | ע"פ גורמים בעירייה: הכנסת המשחנים להר הבית נעשתה במחטף ע"י קצין מרחב דוד אבי רואיף וללא אישור אגף הפיקוח | נערכים להתבצרות במתחם הר הבית

גד בהרי | שי אביב | הר הבית שלנו

זה למעלה מצי שנה בו מתקיימים מגעים אינטנסיביים בין רשות העתיקות לבין משטרת הר הבית והוואקף לצורך הכשרת חפירת התעלה לאורך כל הצד הצפוני של מתחם הר הבית. המתקיימת בימים אלו לצורך הקמת תשתית חשמל למשחנים (גנרטורים) הענקיים שעדיין לא ברור לצורך מה הם ישמשו.

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/22/29/98-744rndODXQ.png
הקמת תשתית חשמל עבור המשכנים החדשים | לצורך מה
מצד אחד זהו יום בשורה עבור עם ישראל בכלל ושוחרי הר הבית בפרט. אחרי שנים שבהם הוואקף היה חופר ללא פיקוח ומשחית עתיקות ללא מי שיעצור בעדו, משטרת הר הבית העלימה עין לאורך שנים ואפשרה לוואקף לבצע שם ככל העולה על רוחו. וכן רשות העתיקות יתעסקו רק עם חפירות במתחם שמחוץ להר הבית. והתעלמו מאין ספור קריאות נואשות לטיפול בנעשה בהר הבית.

עד שברוך ה' לאחר מאמצים אדירים של שנים הצליחו חברי הוועד למניעת הרס העתיקות להפעיל את הלחץ הנדרש על מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס. עד שזה נאות להכין דו"ח על הנעשה בהר הבית. ועל אף שהדו"ח הזה עדיין לא פוסם וישנם כאלה שדואגים לכך שהוא לא יפורסם כמו מזכיר הממשלה צבי האוזר שדורש בכל התוקף לגנוז את הדו"ח ולא ברור מה מניע אותו לכך. בכל זאת התוצאות כבר נראות בשטח. רשות העתיקות נכנסה לעובי הקורה. ועל פי עדויות מהשטח בכל עת החפירות נראו שני פקחים לפחות מטעמם. כמה מן העולים אף מעידים שנראה שוטר מצלם ומסריט את כל מהלך החפירות.

אך מצד שני אנו שומעים על בכירים במחלקת הפיקוח בעיריית ירושלים שטוענים שכל עצם הכנסת המשחנים להר הבית השבוע נעשו במחטף חמור של קצין מרחב דוד ניצב אבי רואיף שהחליט לקחת את החוק לידיו ונתן הוראה לא לעכב את הכנסת המשחנים הירדנים להר הבית.

נוסף על זה שכל החפירות בהר הבית שמבצע הוואקף וכל המשכנים ושאר מרעין בישין למיניהם. הם זמניים מאד. ואוטוטו יבוא יום ונזכה לראות דחפורים ומשאיות הורסים את המסגדים ומפנים את הפסולת מן ההר, ובמקום זה נבנה את בית המקדש השלישי.

להגדלה לחץ על התמונות

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/22/29/97-jKaFDFyiNx.png

שוב חפירות בהר הבית


http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/22/30/05-YDGTctjQ4P.png

הטרקטורים חזרו לפעולה

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/22/30/03-QLiScHrg4c.png

חפירות בהר הבית

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/22/29/99-dgoyvNQGZE.png

משכנים ענקים הוכנסו השבוע להר הבית בהוראתו של אבי רואיף

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/22/29/96-fxgkXY5PWR.png

מכינים את הקרקע להתבצרות | ימים יגידו

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/b/22/29/90-1WfPqQExmL.jpg

זהירות כאן חופרים

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/b/22/29/81-DnblcKvPt1.jpg

הר הבית | השבוע

2 comments:

  1. כל הערבים למכה וחסל

    השבמחק
  2. שמח לשמוע על ההתפתחויות החדשות, ועל חיזוק הבעלות היהודית על המקום הקדוש לנו מכל. הכן המאמצים נושאים פרי. צריך להמשיך לעלות להר הבית. כמה שיותר יהודים וכך נזכה לראות את אוייבינו נופלים מפנינו. ואז נוכל לבנות את בית המקדש השלשישי על הר הבית. אמן.

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!