יהודה עציון: לצאת מהמנהרות ולעלות להר הבית - ראיון שמע

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/b/22/43/58-TFAtNbzkhY.jpg
יהודה עציון | על רקע הר הבית

ראיון שמע: בעקבות הצבתם של שני המשחנים הירדנים על הר הבית, קורא יהודה עציון ליישם את הריבונות הישראלית ולעלות להר הבית | רק העליה להר הבית תשנה את המצב בו ההר נמצא בשליטת הוואקף | עולים להר הבית וגואלים את המקום

יהודה עציון מעפרה, מהלוחמים למען הר-הבית, מתרגש מחשיפתם של תעלות הניקוז מימי בית שני, אבל במקביל קורה לעם ישראל לעבור מחשיפת מנהרות ומחילות לעלייה על ההר עצמו.

"זה מרגש מאוד ויישר כוח לגופים שגילו את התעלה ואת הרחוב של מעלות עולי הרגל. זו ההיסטוריה שלנו כי משם יצאו עולי הרגל. אבל מאידך הגיע הזמן שנלך גם על הר הבית עצמו. אנחנו אוהבים ללכת במנהרות כשאף אחד לא רואה אותנו, אבל זה הזמן לעבור מעיסוק בעבר אל ההווה נוכח פני העתיד, כל עוד אנחנו מתחמקים מכך אז קשה להסתפק בממצאים ההיסטוריים".

עציון סבור שהקשר ההיסטורי הוא דבר חשוב, אבל הווה חשוב הרבה יותר. "קשר תודעתי להיסטוריה זה עושה הרבה. אבל אני מקווה שחלק מאותם אנשים גם ישאל את עצמו לאן הדרך הזאת מוליכה".

עציון טוען שהצבתם של שני גנראטורים ירדנים בהר הבית זה עוד סימן לאיבוד עצמי לדעת. "במקום להקים מקדש על ההר, אנחנו נותנים לירדנים להציב שם גנראטורים. זה עוד סימפטום למה שאמרתי קודם. אנחנו מתנהגים בהר הבית כמו עכברים מפוחדים ולא כמו הריבון. הריבון שם היום זה הוואקף המוסלמי, ויש מחלקה בשב"כ ששומרת כל הזמן שהר הבית יישאר בידיים מוסלמיות ושאף יהודי לא יעז לערער על כך. אני עצמו סוחב בשל כך כמה כתבי אישום על גבי".

מקור באתר ערוץ 7 | http://www.inn.co.il/News/News.aspx/214704

4 תגובות:

 1. (שיר השירים ה.ב.) פתחי לי אחותי רעיתי...עד מתי אהיה מתהלך בחוץ בלא בית, שראשי נמלא טל... אלא עשו לי מקדש שלא אהיה בחוץ. [מדרש רבה פרשת תרומה ל"ג ג;]

  השבמחק
 2. מילים כדורבנות

  השבמחק
 3. הר הבית פתוח ליהודים

  כולנו עולים !

  חבל לפספס !

  השבמחק
 4. יהודה עציון חזק ואמץ... עם ישראל האמיתי אתך...

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!