הרב אריאל: הבאנו את הגדי עד מקום שידנו מגעת | ראיון שמע

הרב אריאל | מברך את העולים

עשינו את ההשתדלות: הרב ישראל אריאל, ראש מכון המקדש מברך את המוני בית ישראל שעלו להר הבית בימי חג הפסח | עליתי להר הבית בחג הפסח היו איתי הרבה חרדים | לא ירחק היום ונוכל להקריב קרבן פסח בהר הבית

שלמה פיוטרקובסקי | ערוץ 7

> להאזנה לחץ כאן <

הרב ישראל אריאל, ראש מכון המקדש מברך את המוני בית ישראל שעלו להר הבית בימי החג, "המודעות לנושא המקדש והר הבית עלו מאוד. דווקא הפשקווילים שהוציאו נגד העלייה להר השיגו את המטרה ההפוכה כי הציבור הוא ציבור חושב".

הרב אריאל מביע תמיהה על ישיבת עטרת ירושלים שהחליטה דווקא בימי החג לקיים כנס נגד העלייה להר, "הכותרת של הכנס הייתה האיסור לעלות להר הבית, אבל מאידך גיסא הם קבעו שהכנס עוסק בענייני הקודש והמקדש, זה ממש תרתי דסתרי. כשהקימו ביחד עם הרב קוק את עטרת כהנים, המטרה הייתה להגביר את המודעות והם עושים בדיוק את ההפך. לכנס שלהם הגיעו מעטים מה שמוכיח שרבים מבינים היטב את הסתירה שבדבר".

ראש מכון המקדש מציין שמאות אנשים עלו להר בימי החג, "העלייה להר הבית הייתה גם לפני פסח וגם בתוך פסח, אפילו ברגעים של הקרבת קרבן פסח בחצות היום של י"ד הגיעו אנשים. כשאני עליתי להר בחול המועד, היו שם גם קבוצות של חרדים מבית"ר, חסידי בעלז ורבנים מש"ס. זה היה ציבור רציני מאוד ומסתבר שדווקא הציבור המעמיק הם אלה שרוצים לנסות ולהבין את שורשי העניין הם אלה שמבינים שלא יעלה על הדעת לאסור את העלייה להר הבית".

הרב אריאל מקווה שבשנים הבאות יתאפשר להם לעלות עם גדיי הפסח לתוככי ההר, "ניסינו השנה להביא את הגדי בזמן קרבן פסח, אבל עשרות אנשי יס"ם וניידות משטרה עצרו את הגדי. עשינו עד היכן שידינו מגעת, אנחנו כמובן לא רוצים לנהל מלחמת עולם. אבל ב"ה משנה לשנת ההתעוררות גדולה, הציבור מבין שהמתנגדים לעלייה מונעים מפוליטיקה קטנה, אנשים שכנראה רוצים להמשיך את הגלות בכוח. אבל מה לעשות, המציאות השתנתה מאז שעם ישראל הגיע לירושלים לפני 44 שנים".

מקור ערוץ 7: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/218814

3 תגובות:

  1. אני מקוה שהקיטרוג על עם ישראל שאומר שלא אכפת לו מקרבן פסח, לפחות את זה הורדנו, והוכחנו בגדול שזה מעניין אותנו מאוד מאוד, תודה לך הרב ישראל אריאל ולכל העוסקים במלאכת הקדש...

    השבמחק
  2. ישראל אריאל מאכיל חמץ בפסח

    השבמחק
  3. הר4ב ישראל אריאל אשריך!

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!