גדי הפסח שוחרר לאחר 11 ימי מחבוש

גדי הפסח במעצר | 11 ימי מכבוש

אבי רואיף מתאכזר ליהודים וכבשים: הגדי שהוכן לקרבן הפסח נעצר על ידי משטרת אבי רואיף למשך עשרה ימים | מאז שעלה לירושלים בערב החג | שוחרר רק ביום חמישי לא לפני שגזלני משטרת מרחב דוד שלשלו לכיסם 700 ש"ח | פדיון שבויים

שלמה ידיד | הר הבית שלנו לצפיה בסרטון | גזילת הגדי על יד משטרת מרחב דוד

השתלשלות העניינים:

יום שני י"ד בניסן, חג הפסח, ערב חג המצות -  עובד פדרמן עולה לירושלים עם גדי שנועד לעלות קרבן פסח. באמצע צעידתו להנאתו ברובע היהודי של ירושלים שבין החומות בדרכו למקום בית המקדש, עוצר אותו שוטר ברחוב חב"ד יחד עם הגדי ל-3 שעות בקישלה. מרחב דוד במשטרה בפיקודו  של אבי רואיף עויין היהודים בהר הבית, מסרב לשחרר את הגדי, ומסכל שוב את מצוות קרבן הפסח. המצווה העיקרית של חג החירות. ושוב גם השנה, שנת ה44 לקבלת מקום המקדש משמים, מצוות רבות הקשורות לליל הסדר הופכות להיות מצוות "דרבנן" בלבד.

ממתינים בכניסה לקישלה לשחרור הילד עובד פדרמן | ערב החג
במשך ימי החג נעשו נסיונות לשחרר את הגדי אך מישהו שם ברשויות עמד בסירובו לשחררו ולהשיבו לידי אמו תירוצים מתירוצים שונים ומשונים עולים בזה אחר זה. תחילה נטען שצריך מוביל מוסמך לבעלי חיים, שיוביל את הגדי (?), לאחר מכן עולה דרישה לתשלום עשרות שקלים עבור כל יום שהגדי נמצא תחת חסותם. (מי אמר סדום?). ומשבעלי הגדי מסרבים לשלם את הסכום הנדרש, בא האיום הנורא "נשמיד את הגדי". כפי שנהגו בשנה שעברה עם הגדי שיועד לקרבן פסח, שהביא ר' יהודה גליק.
ביום חמישי הגיעו גורמים שחמלו על הגדי לחלצו ממיצר הרשויות המתנכלות. ולאחר תשלום עושק דמי כופר וגזילה שיחררו את הגדי מידיהם.

אלא שעכשיו התברר שהסיוט רק החל, מיד עם הגעת הגדי חזרה לדיר, נגחה בו אמו, תלשה את הסימן וההטבעה ששודדי הרשויות עשו לו באוזן. ובעלי הגדי נאלצו להפריד אותו מאמו. האם והגדי נמצאים בטראומה וזקוקים לטיפול פסיכיאטרי ביחידת טראומה וגם פסיכולוג צמוד. האם על כך גבו דמי פנסיון? או שעליהם לשלם דמי נזיקין ופיצויים?

לשאלתנו מדוע הושקעו מאות שקלים לחילוץ הגדי שכולו שווה 150 ש"ח. השיבו בעלי הגדי כי אין זה ראוי שהגדי החשוב שהיה אמור להישחט לקרבן פסח, יענש במוות ע"י משטרת מרחב דוד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!