ח"כ אורי אריאל ויריב לוין דורשים את פרסום הדו"ח המלא

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/29/40/17-nQohyiqueN.png
החכי"ם דורשים את פרסום הדו"ח המלא

דרישה ציבורית : ח"כ אורי אריאל פנה ליו"ר ועדת הביקורת, ח"כ יואל חסון, בבקשה לקיים דיון דחוף במליאת הוועדה בעניין פרסום דו"ח מבקר המדינה על פשעי הר הבית | דורשים דיון דחוף
ח"כ אורי אריאל לא מתרגש מהשיפור באכיפה על הווקף, עליו מבשר חלקו הגלוי של דו"ח המבקר בנושא הר הבית, ודורש את חשיפת הדו"ח המלא.

ח"כ אריאל מסביר, כי "הדו"ח הגלוי הוא 2 עמודים, מתוך למעלה מ-30 עמודים בדו"ח המקורי. ועדת המשנה לביטחון ויחסי חוץ של ועדת הביקורת, החליטה על חיסיון של רוב הדברים, ובתוכם הדברים היותר חשובים".
לדבריו, "הדו"ח המלא מעיד על כישלון קולוסאלי של הרשויות האחראיות על אכיפת החוק בהר הבית: היועץ המשפט לממשלה, משטרת ישראל, רשות העתיקות ועיריית ירושלים. המחדלים חמורים פי כמה, לאור העובדה שהם מתרחשים במקום הקדוש ביותר לעם ישראל, וקדוש גם לדתות אחרות".

אריאל מציין, כי "כיו"ר שדולת ירושלים בכנסת, אני עוקב מקרוב אחר הדברים מזה שנים. בשנה שעברה הוצגה לוועדת הביקורת טיוטה ודו"ח עם ביקורת קשה, אולם התיקונים שיושמו בפועל קטנים מאוד. רק חשיפה כמעט מלאה של הדו"ח לביקורת ציבורית תאפשר לציבור לאמוד הן את גודל המחדלים בהר הבית, והן את הרמה הגבוהה והרצינות שבדו"ח המבקר המלא".

ח"כ אריאל קובע, כי "זכות הציבור לדעת את כל הנעשה במקום הקדוש ביותר, והטיעונים לחיסוי הדו"ח אינם מספקים כדי להתגבר על זכות זו, ברוב חלקיו. לאחר שקראתי את הדו"ח המלא ואת פרוטוקול הדיון שבו הוחלט על החיסיון, הסקתי כי יש לשנות את ההחלטה ולחשוף חלק רחב בהרבה מהדו"ח".

אריאל מספר, "פניתי ליו"ר ועדת הביקורת, ח"כ יואל חסון, בבקשה לקיים דיון דחוף במליאת הוועדה בעניין, בציפייה לקבלת הסברים מפורטים בעניין"

גם ח"כ ייריב לוין (ליכוד) טוען כי יש לפרסם את ממצאי מבקר המדינה בעניין עבודות הוואקף בהר הבית. לטענת לוין יש לכנס לאלתר דיון בהחלטה הזו. ״לא ייתכן", הסביר לוין, "כי דוח חמור המציג פגיעה של ממש בקודש הקודשים של המסורת היהודית בירושלים ובממצאים ארכיאולוגיים בעלי חשיבות עליונה, יוסתר מעיניי הציבור באופן כה בוטה. יש לפרסם המסקנות באופן מיידי על מנת שיינקטו כל הצעדים האפשריים בכדי שפגיעה כזו מצד הוואקף לא תקרה בשנית״.

מקור אתר ערוץ 7: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/219861
מקור לווין אתר מעריב מתוך פורום רוטר : http://rotter.net/forum/scoops1/35365.shtml


בית המקדש

2 comments:

  1. נפתלי שפיצר18 במאי 2011 בשעה 13:45

    מצטרף לדרישה לפרסם את הדו"ח המלא, ולהורדי את הוואקף מהר הבית

    השבמחק
  2. הגיע הזמן

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!