השופטת נאוה בן אור נתנה אישור התעללות למשטרה, וקנסה את ר' יהודה גליק ב- 7500 ש"ח

פגיעה אישית בעולים להר הבית


מהרסיך ושמאלניך: השופטת נאוה בן אור קיבלה את ערעור המשטרה על פסיקה קודמת המתירה לרב יהודה גליק לעלות להר הבית, והוסיפה לקנוס את הרב גליק ב- 7500 ש"ח הוצאות משפט | פרקליט המשטרה מיכאל פרנקנבורג מסית את המשטרה להקשיח עמדות | פגיעה אישית בעולים להר הבית

גרשון כספי | הר הבית שלנו


אחר ששופטת ביהמ"ש השלום בירושלים מלכה אביב הורתה למשטרה להפסיק את הפגיעה בר' יהודה גליק ובפרנסתו, וחייבה לתת לו כניסה חופשית להר הבית, באה השופטת המחוזית נאוה בן אור הפכה אור לחושך ואת כל הקערה על פיה. (בהעדר הצדדים)

בהחלטתה שניתנה ע"פ סיכומי הצדדים בכתב, וללא שמיעת דבריו של ר' יהודה גליק, הפכה השופטת בן אור את החלטת ביהמ"ש השלום והתירה למשטרה להמשיך להתנכל  נגדו באופן נחרץ ביותר ,במניעת עלייתו להר הבית של ר' יהודה גליק, ובנוסף אף הטילה עליו קנס הוצאות בית המשפט ע"ס 7500 ש"ח.


תנועות הר הבית והמקדש אומרים בשיחה להר הבית שלנו, כי נעשה כאן פגיעה חמורה בכלל היהודים העולים להר הבית. בעוד שעד לאירוע הנוכחי דרשה המשטרה מבית המשפט להרחיק מהר הבית את מי שביקשה להעניש, וביהמ"ש סירב מחוסר עילה. אימצה המשטרה התנהגות פסולה של מניעת כניסה שרירותית, המחייבת את האזרחים לפנות לבית המשפט. לכלות שם את זמנם וממונם, ולהפסיד את כל התקופה הארוכה של התנהלות המשפט.

פסיקה חד צדדית שכזו, המאפשרת למשטרה למנוע מיהודים לעלות להר הבית על סמך החלטות שרירותיות ומענישות ללא משפט של המשטרה מנוגדת לפסיקות בג"ץ בנידון, ופוגעת אישית בעולים להר הבית בכך שהיא נותנת לגיטימציה להתנהגות המשטרתית לכלל העולים להר. ומתירה למשטרה להמשיך ולהתעלל בעולים להר.

עוד אומרים בתנועות המקדש כי לאחרונה קיימת הקשחת עמדות של המשטרה בכל הדיונים המתנהלים עם מסורבי עליה להר הבית, המשטרה לא מסכימה להתפשר על כלום, ולהגיע להבנות מנימאליות. בתנועות המקדש מצביעים על פרקליט המשטרה מיכאל פרנקנבורג , יהודי דתי המתנהג גרוע יותר מהאפיפיור, ומסית את המשטרה שלא לבוא בדו שיח ופשרות, אלא למנוע מכמה שיותר יהודים לא לעלות להר הבית

> לפסק הדין המלא באתר הר הבית שלנו לחץ כאן <

10 תגובות:

 1. כשזה בא לימין השופטים עושים את עצמם תמימים

  השבמחק
 2. את נאוה בן-אור אנחנו זוכרים עוד מימיה בפרקליטות

  השבמחק
 3. אם מותר אפשר לומר שהשם הקודם/האמיתי הוא, "מכוערת בת חושך"
  אם אסור צריך לומר נאוה בן אור

  השבמחק
 4. 1000 שנות מאסר בחדר אחד21 ביוני 2011 בשעה 1:23

  המשפטים בסוגריים הם הערות של עו"ד נועם סולברג.

  מדינת ישראל
  משרד המשפטים
  לשכת היועץ המשפטי לממשלה
  ירושלים, כ"ט סיוון,תשנ"ו
  16 יוני 1996
  מס' מכתב 69/6792:
  מס' תיק 304:
  סיכום דיון בנושא: טקס השבעה - ארגון אי"ל.
  מועד הדיון: 2.5.96
  מקום הדיון: לשכת היועץ המשפטי לממשלה.
  בהשתתפות:
  היועץ המשפטי לממשלה, מיכאל בן יאיר
  פרקליטת המדינה, עדנה ארבל
  פרקליט מחוז ירושלים, משה לדור
  ח' כאלו, א' ברק, ג' בן-עמי - שב"כ.
  נ' בן אור - מנהלת המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה,
  ט' ששון, ממונה על עניינים אזרחיים בפרקליטות המדינה,
  ל' חביליו, סגן בכיר לפרקליט מחוז ירושלים,
  נ' סולברג, עוזר בכיר ליועץ המשפטי לממשלה.

  בן-אור: "עו"ד שייצג את א' רביב יהיה מגוייס אידיאולוגית , ויתכן שישתף פעולה עם גורמים קיצוניים, וייחשפו סודות."
  (כאן נשברים כל שיאי הבורות בתחום המשפטים: עבריין ימלט מעונש בגלל הדיעות הפוליטיות של העורך דין שאולי ייצג את אחד מן העדים במשפטו (יש לזכור שנושא הרשמי של הישיבה הוא העמדה לדין של אורן ולא של רביב).)

  בן אור: "אני מוטרדת גם מההיבט הפלילי. אינני בטוחה שזה לא יסתיים בזיכוי, ואז נימצא בצורה משונה."
  (שיא נוסף של ציניות. מדאיג אותה (בצדק) שתהיה הרשעה. כלומר היא בעצם מודה שיש סיכוי סביר שהאיש אשם אבל ממשיכה בהתנגדותה להעמדה לדין. אז מי כאן עבריין גדול יותר?)

  בן אור (המשך): "האיש הזה עובד בסיטואציה בעייתית.הפעילות באי"ל לא היתה מותרת. לא אישרו לי להביא טלויזיה. סוכן משטרתי שהועסק ברכישת סמים, אסור לו לעשן, וכו'. כשנמצא בשטח, קשה, ולפעמים מורה היתר לעצמו לעבור עבירה פלילית. אולי הגנת הצורך, אולי צידוק, צריך לקנות את ליבם של הסובבים אותו. אינני רוצה לבוא להכרעה פלילית."
  (אינך רוצה לבוא להכרעה פלילית? האם פרקליטה בכירה אינה מבינה שזהו תפקיד בית המשפט, או אולי מבינה אבל הפקיעה לידיה את הסמכות?)

  ==

  מאתר גלובל ריפורט. אין לי קישור מדויק.
  25.04.2007

  נגד בן-אור הוגשה תלונה למשטרת ישראל, לאחר שהיא נתפסה מזייפת את הטופס למינויה כשופטת. התברר כי בטופס המועמדות שמילאה בן-אור היא השמיטה ממנו את העובדה שמתנהל נגדה משפט אזרחי, אף שהכללים והטופס עצמו מחייבים זאת. זה הוא מעשה זיוף מובהק, ועבירה של נסיון לקבל מינוי במרמה.

  לאחר שפורסם שמה בין המועמדים להתמנות לשופטים ונבחן הטופס שהגישה, הוגשה נגדה תלונה במשטרה על אי רישום פרט זה בטופס המועמדות. אולם לנוכח לחציה של דורית ביניש למנות אותה, במהלך הדיון בוועדה לבחירת שופטים בשבוע שעבר הביעו כמה מחברי הוועדה התנגדות לדחות את הדיון בעניינה כדי לברר עם המשטרה היכן עומד הטיפול בתלונה נגד בן-אור.

  לנוכח ההתנגדות של מחנה-ביניש לעכב את המינוי למרות החדש המוכח כאמור לזיוף ומרמה מצד בן-אור, הוחלט שאם יחליטו שלושה מחברי הוועדה שהתלונה מצדיקה דיון מחודש במינוי, עניינה יובא מחדש לדיון בוועדה לבחירת שופטים, וזאת עוד לפני שתושבע לשופטת במשכן הנשיא.

  הוועדה קיימה הצבעה בשאלה אם לדחות את הדיון. תוצאת ההצבעה היתה ארבעה בעד וארבעה נגד, כשהשר רוני בר-און נמנע, ובשל כך הוחלט שלא לעכב את הדיון בעניינה, ובשאלת מינויה בה זכתה לרוב של שבעה נגד שניים - עו"ד פנחס פרינסקי וח"כ גלעד ארדן. במהלך ישיבת הוועדה ערכו עוזריו של יו"ר הוועדה, שר המשפטים דניאל פרידמן, בירור מול המשטרה באשר לתלונה, ובסופו של דבר הגיע אישור מיאח"ה שתלונה כזו אכן קיימת, ואף שטרם נבדקה יש כוונה לבררה.

  כמה מחברי הוועדה הביעו חשש שהתלונה תיגנז, לאחר שבן-אור נבחרה לשופטת מחוזית. ואולם חברים אחרים בוועדה הדגישו את העובדה שהתלונה במשטרה הוגשה נגד בן-אור בידי אדם החושף בשיטתיות ובהצלחה פשעים של שופטים ופרקליטים בוועדה לבחירת שופטים, וכי התלונה הזו הוגשה רק לאחר פרסום שמה כמועמדת, כאילו ניתן בכלל להגיש תלונה לועדה לפני שיודעים מי המועמדת...

  "הפריע לי שהוועדה לא הסכימה להתעכב שבועיים-שלושה כדי לבדוק את הנושא", אמר אחר מחברי הוועדה, "לא יכול להיות שהוועדה יודעת שיש תלונה נגד מועמדת במשטרה, לא בודקים את הפרטים וממנים אותה לשופטת. הלהיטות למנות את בן-אור צרמה לי. זה היה 'חבר מביא חבר' בהתגלמותו", הוסיף. ב

  בדיון בוועדה עלתה גם חוות-דעתה של בן-אור, כמשנה לפרקליטת המדינה עדנה ארבל, בפרשת האזנות הסתר של ראש אגף החקירות לשעבר ניצב משה מזרחי, ובה היא טיהרה באופן פיקטיבי ומנוגד לחוק את ניצב מזרחי ואת ידידתה עדנה ארבל מאחריותם הפלילית לעבירות האזת הסתר שהם ביצעו לנתניהו, ליברמן ואחרים בניגוד לחוק כדי לרגל אחר מהלכיהם בעת הבחירות כנגד מפלגת בית המשפט העליון (העבודה מפא"י).

  השבמחק
 5. חוות דעת זו נדחתה בבוז ובקולניות מביכה על די היועץ המשפטי לממשלה דאז אליקים רובינשטיין, ונדונ גם התנגדויות נוספות כנגד בן-אור, ואולם למרות כל ההתנגדויות החמורות והמוכחות נגדה - המינוי אושר בניגוד לחוק ולחובות המנהל הציבורי התקין.

  לשכתו של השר פרידמן מסרה לעיתונאי יובל יועז כי: "עם כניסת השר פרידמן לתפקידו שונו הכללים העוסקים בסדרי עבודת הוועדה לבחירת שופטים, בדרך המרחיבה את השקיפות והגילוי הנוגעים לפעולת הוועדה. עם זאת, נותרה בעינה ההוראה שלפיה הדיון בעניינים אישיים יהיה חסוי, אלא אם הוועדה החליטה אחרת. בקשר לעו"ד בן-אור, השר פרידמן סבור שיש לשקול בחיוב את פרסום הדיון בנושא, והוא יבקש מהוועדה בישיבתה הבאה אישור לפרסום הדיון".

  דוברת בתי המשפט אילת פילו מסרה כי "בדיון שהתקיים בוועדה הושלם מינויה של המועמדת בן-אור". איילת פילו כמובן שיקרה, כי הדיון לא "הושלם" אלא צויין שם במופרש שהמינוי הוא על תנאי וייבחן לפני שהיא תושבע בפועל.

  דוברת בתי המשפט אילת פילו גם שיקרה בהמשך תגובתה לעיתון הארץ כשטענה כי "הנשיאה ביניש לא ניסתה לשכנע את חברי הוועדה לתמוך בבן-אור ללא רישום הערה" וגורם שהשתתף בדיון טען כי דורית ביניש ניסתה להכשיל את עבודתה של הועדה בנדון במפורש.

  דורית ביניש מנסה להוביל לחינוך מחדש של הועדה למינוי שופטים, באופן שישלול את משקלם של תלונות אשר יגיעו מעמותות ואזרחים שאיכפת להם באופן שיטתי, ולהתייחס רק לתלונות שיגיעו מגורמים ממלכתיים אשר בשליטת ביניש.

  השבמחק
 6. קשקוש!
  הוצאת שם רע!
  מומלץ לכל המתיפיפם לעיין כאן

  http://www.netsor.org/halacha.asp?id=76

  השבמחק
 7. עיין כאן

  http://www.netsor.org/halacha.asp?id=102#h2

  השבמחק
 8. מושחתת http://msp-intl.com/%D7%99%D7%A6%D7%A8%D7%A0%D7%99-%D7%94%D7%A0%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%95%D7%90%D7%99-%D7%90%D7%9E%D7%95%D7%9F-%D7%91%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%98.html

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!