מבזקי הר הבית - "תקרית" לקיחת חופן עפר מהר הבית

.
.
"פשע" בהר הבית - ניסה לקחת חופן עפר

הוואקף והמשטרה נזעקו כשבחור יהודי ניסה לקחת חופן עפר מהר הבית לחתונת חברו. ומה עם טונות העפר שהוציא הוואקף? זה סיפור אחר...
פרסום ראשון: 08/06/09, 06:00שמעון כהן
ראיון עם דוד הדרי:
חתן שביקש מעט עפר מהר הבית כדי לקיים את מנהג 'העלאת ירושלים על ראש שמחתי' הוביל לתקרית בלתי צפויה.
.
החתן, תלמיד ישיבת אלון מורה, התבקש על ידי הרב לבנון להשיג מעט עפר מהר הבית כדי לפזר על ראשו כמנהגו הקבוע של הרב לבנון בחתונת תלמידיו. למשימת איסוף העפר יצא חברו של החתן דוידי בן ציון שהגיע להר הבית כחלק מסיור רגיל ובמהלכו התכופף כדי להרים את קמצוץ החול. אך לתדהמתו בעודו מרים את מעט החול חש למקום במהירות איש הוואקף שתבע ממנו לשפוך את החול מיידית. בן ציון סירב ולמקום הגיע שוטר שתבע גם הוא מדוידי את השבת העפר למקומו.
"סירבתי. אמרתי להם שאני לא מכיר חוק שאוסר לאסוף חול מכאן. שמעתי שאסור לי להתפלל או לכרוע אבל אין סעיף על לקיחת עפר. הקצין אמר לי ש"החוק פה זה הוואקף. תעשה מה שאומרים לך ואל תעורר פרובוקציות". לא הייתה לי ברירה, שפכתי את החול והתלוותי איתו לתחנת המשטרה כי אמרו לי שאולי יהיה שם מפקד התחנה שאיתו אוכל לדבר. בתחנה לא היה איש ושלחו אותי הביתה", מספר בן ציון.
.
בן ציון פנה עם הסיפור ללשכת מפכ"ל המשטרה ונענה במכתב שציטט את היועצת המשפטית של המשטרה הקובעת כי אכן לא ניתן להוציא חול מהר הבית שכן מדובר באתר עתיקות. בן ציון מדגיש את התרעמותו על האירוע והתגובה המשטרתית בעיקר לנוכח ההוצאה הגורפת של מאות טונות של עפר ועתיקות ממתחם ההר על ידי משאיות הוואקף המשליך אותן במספר אתרים במזרח ירושלים.
.
במקביל לפנייתו למשטרה בדרישת הסבר פנה בן ציון גם ללשכת סגן ראש עיריית ירושלים דוד הדרי ששוחח גם הוא ביומן ערוץ 7 על האירוע. לדבריו מדובר באירוע חמור של אבדן ריבונות שכן החוק מחייב שמירת העתיקות אך אם העדיפה המשטרה לעצום עין לנוכח הוצאת משאיות העפר על ידי הוואקף אין ספק שהיא יכולה למצוא את הדרך לאפשר לחתן המבקש לזכור את חורבן ירושלים לקחת 10 גרם של עפר ממתחם ההר.
.
הדרי אף פנה במכתב חריף אל מפכ"ל המשטרה, ניצב דודי כהן, וכתב כי הוא משתומם לראות כיצד בעת שנאסר על חתן יהודי אינו להוציא פחות מ-10 גרם עפר מהר הבית, משטרת ישראל לא הצליחה לאכוף את חוק העתיקות על עובדי הוואקף המוסלמי, אשר הוציאו למעלה מ- 6,000 טון עפר בטרקטורים ובמשאיות, לאור יום ובאין מפריע.
.
בעת פגישה עם פעילי "פורום נאמני ירושלים והר הבית" שהתקיימה בלשכתו, אמר הדרי: "לצערי הרב ניתן לזהות אצל המשטרה מגמה של אוזלת יד מכוונת בשמירה על ריבונות מדינת ישראל בהר הבית וכבוד העם היהודי".

למאמר המלא בערוץ 7 כנס כאן http://www.inn.co.il/News/News.aspx/190250

חפירות הווקאף בהר הבית - ללא פיקוח כלל
עבודות הווקאף בהר הבית - ללא פיקוח
יהודים בהר הבית

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!