הוועד למניעת הרס העתיקות: לחייב את המשטרה לפעול בהר הבית


'לחייב המשטרה לפעול בהר הבית'

בועד למניעת הרס העתיקות בהר הבית אומרים כי על בג"צ לחייב המשטרה לפעול לסגירת הקברים שנחפרו במקום ע"י פלסטינים.

פרסום ראשון: 09/07/09, 07:41בני טוקר

שבועיים עברו מאז דן הבג"ץ בעתירתם של אריה קינג והועד למניעת הרס העתיקות בהר הבית, עתירה שדורשת מבית המשפט לחייב את המשטרה ועיריית ירושלים לסתום את עשרות הקברים שנחפרו באופן בלתי חוקי על ידי פלסטינים ליד החומה המזרחית של הר הבית. בוועד למניעת הרס העתיקות ממתינים להחלטת בית המשפט וטוענים כי כל יום שעובר ללא החלטה מחייבת עלול לגרום לנזק בלתי הפיך.

עו"ד ד"ר שמואל ברקוביץ חבר הוועד למניעת הרס העתיקות אומר בראיון לערוץ 7 כי מדובר פה בהרס של אתר לאומי היסטורי בעל ערך עליון למדינת ישראל "זהו אתר "סובב העיר העתיקה שבמשך שנים הפלסטינים קברו שם את מתיהם וכך השתלטו לאט לאט על השטח החשוב הזה, בעקבות הפניות שלנו למשטרה הודיעו לנו במשטרה כי הם חוששים ממהומות ולכן אין מה לעשות בנידון. ב 2006 השר לביטחון פנים אבי דיכטר דחה את עמדת המשטרה והורה להם להפסיק את הקבורה,הפקודה מולאה ותופעת הקבורה במקום הופסקה ולא פרצו שום מהומות, מה שמוכיח שהטיעון של המשטרה היה מופרך".

לדבריו גם היום אחרי שהקבורה הופסקה, עדיין נותרו עשרות קברים פתוחים והם דורשים לסתום אותם באופן מיידי "צריך להבין שאחרי שהפלסטינים יבואו לשם באישון לילה ויקברו מישהו כבר לא יהיה ניתן לעשות שום דבר, פנינו למשטרה ולעיריית ירושלים שיסתמו את כל הקברים כדי להכשיר את השטח לגן לאומי, ובמשטרה שוב חוזרים על אותו טיעון מופרך, שיש שם רגישות ביטחונית. עד כה כבר הוכח שאין שום בעיה לסתום קברים ולמנוע קבורת מתים לא חוקית, אבל מישהו במשטרה לא רוצה להחיל את חוקי מדינת ישראל על אדמת הר הבית".

עו"ד ברקוביץ מקווה שהבג"ץ ישים קץ לביזיון ויחייב את המשטרה לפעול מיידית "אנחנו רוצים שהשופטים יחייבו את המשטרה להציב לוח זמנים להשלמת סתימת הקברים ושיפסיקו להמציא בכל פעם מחדש את הטיעון שיש פה רגישות וחשש להפרות סדר כשהם רוצים ברמאדאן למנוע מעשרות אלפי מתפללים להיכנס להר הבית הם יודעים לעשות את זה יפה מאוד".

תגובה 1:

  1. הוועד למניעת הרס עתיקות בהר הבית

    ישר כוחכם

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!