הרב אריאל: להתעורר מהאדישות בעניין המקדש


"להתעורר מהאדישות בעניין המקדש"
.

ראש מכון המקדש אומר כי על הציבור להתעורר מאדישותו, לפעול למען בניית בית המקדש ולשחרר את קודש הקודשים מידי הוואקף

פרסום ראשון: 10/07/09, 12:48 בני טוקר
.
במכון המקדש מקיימים הלכה למעשה במשך כל השנה את הציפייה לבניית בית המקדש. הרב ישראל אריאל ראש מכון המקדש אומר בראיון לערוץ 7 כי גם היהדות הדתית אשמה בכך שהוואקף ממשיך לשלוט בהר הבית.
.
הרב אומר כי הדרך הנכונה לבנות את בית המקדש היא ללמוד ולעשות "הציבור צריך ללמוד ולהבין מה זה מקדש מה החובות שלנו, שליש מהתורה זה עניני המקדש צריך ללמוד את כל ההלכות האלה. הגענו לארץ ישראל אחרי 2000 שנה ובמקום להתעסק בזה אנחנו מתעסקים בבורסה כמו כל העולם המערבי. הרי לא סתם אנחנו מתפללים יהי רצון ששם נעשה את קרבנות חובותינו תמידים כסדרם ומוספים כהלכתם. נעשה לדור שלנו נס גדול הביאו אותנו לארצנו, אז צריך לראות איך אנחנו חוזרים לעשות את קרבנות חובותינו, לשאול את רבותינו מה הם עושים לטובת העניין, הגיע הזמן להתעורר מהאדישות שלנו".
.
הרב אריאל אומר שחלק מהאשמה שהר הבית הוא בידי הוואקף כיום היא על היהדות הדתית "אנחנו גרמו לכך שהוואקף ימשיך לשלוט שם, וצריך היום לראות איך אנחנו משחררים את קודש הקודשים מהידיים שלהם. צריך לראות איך עושים את ההכנות לבנין בית המקדש, כמו שהחפץ חיים אמר ללמוד את ההלכות האלה, אם לא נלמד, כשיבנה בית המקדש לא נדע דבר, נעמוד בושים ונכלמים".
לדבריו בתקופה האחרונה יותר ויותר יהודים פונים למכון המקדש ורוצים לעזור בבנייה של בית המקדש "צריך להקים ישיבות של כוהנים, ירושלים בידינו הארץ בידינו, צריך לחשוב ולטקס עצה מה לעשות עם החורבן, להקים בנין ועוד בנין. כל הזמן באים יהודים שמתעניינים, באים למכון המקדש ושואלים מה אפשר לעשות, אנחנו בונים את כלי המקדש, אפשר לראות את המנורה שבנינו בשווי של 3 מיליון דולר, יש לנו גם 30 כוהנים שעשו בגדי כהונה לעצמם אפשר לבוא להתרשם מהמתפרה המיוחדת שהקמנו".
.
הרב אריאל ציין כי מטרת התענית בי"ז בתמוז היא לאו דווקא כדי לבכות על העבר אלא יותר בשביל העתיד "תמיד אפשר לבכות על חרבן בית המקדש, אבל התענית היא מטרתה היותר חשובה היא תשובה, התשובה שאנחנו צריכים לעשות זה מה עושים כדי לקומם את המקדש מחדש. הרבה שואלים איך מקימים את המקדש שנחרב, יש הרבה תשובות שהם בוודאי נכונות, מרבים באהבת חינם ממעטים בלשון הרע, הכול אמת, אבל מקדש מקימים כשפשוט בונים אותו".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!