מחרף ומגדף


מנכ"ל מכון המקדש ר' יהודה גליק, הגיש תלונה במח"ש נגד שוטר שקילל יהודים בכניסה להר הבית בערב יום הכיפורים. מחרף ומגדף. .

גליק מספר לערוץ 7 "כשהוציאו את אחד השוטרים הפצועים התלווה אליו השוטר פאדי בידר. החובשת ביקשה ממני שלא לצלם ובתגובה אמר מתפלל יהודי שהמתין לעלות להר הבית: 'תצלם, כדי שכולם יראו מה הערבים עושים'. בתגובה התנפל עליו השוטר ונתן לו אגרוף בפנים תוך שהוא מגדף ומקלל אותו. 'זה הכל בגללכם הדתיים', אמר השוטר". עוד מספר גליק כי השוטר איים עליו שישבור את מצלמתו.

את תמונות האירוע שצילם במצלמת סטילס ובמצלמת וידאו מסר גליק למח"ש, "שוטר כזה אין לו מקום במשטרת ישראל, יש מסר מתחת לפני השטח שמי שמטריד בהר הבית אלו היהודים ולכן שוטר יכול להרשות לעצמו לקלל ולומר שמי שאשם אלו היהודים", הדגיש.

לדברי גליק, הערבים ביקשו להרחיק את היהודים מהר הבית והמשטרה מילאה את מבוקשתם, "הם למדו שאם זורקים אבנים אז יהודים לא יבואו להר הבית. לאחר התקרית הר הבית נסגר בפני יהודים ואילו הערבים נכנסו באופן חופשי".

בנוסף הגיש גליק תלונה נגד מפקד המרחב של העיר העתיקה והשוטרים האחראים על הכניסה להר הבית על אפליה על רקע דתי. הוא מסביר כי במשך הערב לפני שארעה התקרית תיירים ויהודים חילונים נכנסו להר הבית באופן חופשי ואילו יהודים דתיים עוכבו לבדיקה, "עד לרגע התקרית אף יהודי דתי לא נכנס להר הבית", אומר גליק ומוסיף כי "יש לשפוט את השוטרים על ביזיון בית המשפט ומסירת תצהיר כוזב לאחר שהצהירו בבית המשפט שאין כל אפליה בכניסה להר הבית".

במהלך ההתפרעויות בהר הבית בערב יום הכיפורים הושלכו אבנים לעבר כוח השיטור שנכח במקום. שוטרים שיגרו רימוני הלם לעבר המפגינים לאחר שאלה לא נענו לדרישות לעזוב את המקום. במהלך המהומות נפגעו שני שוטרים מהאבנים. אחד נפגע בידו ולאחר טיפול שהוענק לו על ידי כוח מד"א שהיה במקום הוא הועבר להמשך טיפול בבית החולים הדסה עין כרם. שוטר נוסף קיבל טיפול במקום והמשיך בפעילות.

יהודים ממתינים בכניסה להר הבית בערב יו"כ

תגובה 1:

  1. יהודה גליק העם איתך! תמשיך לקדש שם שמים.

    ולשוטרים הרשעים עופו לכם ממקום מקדשינו, טוסו לכם משם, תנו לנו להיכנס ולעשות סדר בעצמנו, כי אתם רק מקלקלים. במקום להעניש את החייבים תם מענישים את הזכאים.

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!