רבבה נשבעו אמונים להר הבית - גלריית ענק


הרב דב ליאור בעצרת הרבבות: "הר הבית שייך אך ורק לעם ישראל", "לעמינו אין מקומות קדושים, יש מקום אחד שהוא קדוש וזה הר הבית" / למעלה מעשר אלף יהודים השתתפו הערב, מוצאי ר"ח אב, בעצרת שכותרתה: "נשבעים אמונים להר הבית" / הר הבית שלנו!

גד בהרי / יוסף תור / הר הבית שלנו

דברי מורינו ורבינו הרב דב ליאור שליט"א בעצרת הרבבות:

"הר הבית שייך אך ורק לעם ישראל, לעמינו אין מקומות קדושים, יש מקום אחד שהוא קדוש וזה הר הבית שדוד המלך בשעתו קידש אותו לשעתו וקידש אותו לעתיד לבוא, אנחנו מאמינים שאור גאולת ישראל, שאחל להתנוצץ בדורנו, ילך ויגדל, ילך ויגבר. והדור הזה, והציבור הקדוש שנמצא פה, ועוד רבבות המזדהים, הם החלוץ ההולך לפני המחנה, אני מקווה שלא ירחק היום שנראה את ההיכל מתנוסס על תילו במקום הזה, ולא שאנחנו נעמוד בחוץ אלא אנחנו נעמוד בפנים, ולא נאמר שהכותל בידינו, אלא "הר הבית בידינו" אנחנו צריכים לומר".

מורינו ורבינו הרב דב ליאור שליט"א

אלפים השתתפו הערב, מוצאי ר"ח אב, בעצרת שכותרתה: "נשבעים אמונים לירושלים והר הבית". מארגני העצרת הנמנים על מנהיגי הציבור הדתי הלאומי מלינים על הקשחת הנהלים של מפקד מחוז ירושלים ומפקד מרחב דוד. הם טוענים כי הערמת קשיים מצידם על אותם המבקשים לעלות להר הבית בטהרה ביניהם רבנים מובילים יש בה משום השפלה ופגיעה בהבנות הישנות.

המחזה של עולים, אחרי הכנות וטבילה במקווה, עומדים בכניסה להר, מוכנים להיכנס למקום הקדוש, והר הבית סגור בפניהם – בערב ראש השנה, בערב יום כיפור, בחול המועד סוכות ובערב פסח היא תעודת עניות למפקדי המשטרה. אומר אחד המארגנים. המראה של הביזיון בעליית ארבעים רבנים בערב יום ירושלים, העומדים וממתינים בעוד התיירים הגויים נכנסים חופשי. חצתה את כל הקווים עבור המארגנים.

מתכנסים בכותל

בסיבוב שערים

בסיבוב שערים לעת ערב

רבבה מצהירים אמונים להר הבית

הרב יצחק לוי מקריא את הצהרת האמונים

ח"כ מיכאל בן ארי, ואיתמר בן גביר, בהצהרת אמונים

ריקודים בסיום המעמד

2 comments:

 1. "הרחמן, הוא ישלח לנו את אליהו הנביא זכור לטוב, ויבשר לנו בשורות טובות, ישועות ונחמות"
  אשריכם ישראל! מהצפון

  השבמחק
 2. איזה מדהים היה!!!
  אשרינו שזכינו להיות יהודים!!
  ישר כח על פעילות האתר!!!

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!