גלריה תמונות: ערב עיון במכללת הרצוג באלון שבות

בימת הכבוד | מכללת הרצוג

בהשתתפות הרבנים: קהל רב גדש את אולם ההרצאות במכללת הרצוג לערב עיון בנושא העליה להר הבית | הערב התקיים  לזכר הקדושים יצחק וטליה איימס הי"ד | ציון היא דורש אין לה מכלל דבעי דרישה

שי אביב | גד בהרי | הר הבית שלנו

בהשתתפות רבנים וקהל רב התקיים ביום שלישי ערב מרשים ועוצמתי בנושא הר הבית, במכללת הרצוג על יד ישיבת הר עציון, באלון שבות. הכנס נערך לזכרם של יצחק וטליה איימס הי"ד.

בפאנל הערב השתתפו חמישה: הרב יצחק לוי, שגם הנחה את הערב, הרב יהושע מגנס, ר"מ בישיבת מרכז הרב, הרב יעקב מדן, ראש ישיבת הר עציון. יהודה עציון, מלוחמי ונאמני הר הבית. וד"ר שמואל ברקוביץ', מומחה לענייני ירושלים והמקומות הקדושים.

את הערב פתח והנחה הרב יצחק לוי, מאלון שבות, שפועל רבות למען הר הבית ומנחה סיורים רבים כל שבוע. הרב לוי דיבר רבות על הצורך האמיתי של היהודים להציג נוכחות בהר הבית, הן מהבחינה הדתית והן מהבחינה לאומית, הרב יצחק דיבר על חשיבות העליה להר הבית.

שני לדוברים, היה הרב יעקב מדן, מראשי ישיבת הר עציון ומתלמידיו המובהקים של הרב עמיטל זצ"ל. הרב מדן דיבר בהתרגשות מרובה על מצבו הנוראי של ההר, וכיצד הוא שבוי בידי נוכרים. עוד דיבר הרב על כך, שמעשינו יקרבונו ומעשינו ירחקונו בכל הנוגע לשליטת היהודים בהר. והזכיר שדיבורים על מסירת ההר לערבים, הינם דבר שכבר קיים, ורק ע"י אחיזתנו במקום ממש, נוכל להסיר חרפה זו.

השלישי לדוברים, היה יהודה עציון, מנאמני הר הבית והמפעילים המרכזיים לנוכחות יהודית קבועה וסיורית בהר. יהודה סיפר בצורה מרתקת על תכניות שהכינו, הוא וחבריו, תכנית אופרטיבית לחלוטין, של קליטת כל עולי הרגלים בשלוש הרגלים בירושלים והר הבית. התכנית היתה מדהימה ומרתקת גם יחד - כולל ירידה לפרטים של כבישים עוקפים ותחתיים, רכבות ומחלפים, דירות אירוח לעולים הרבים וכו' וכו'. הוא אף הוסיף שיקשר בין אשדוד לי-ם, בהיותם ערים שיחד יהוו את המרכז הרוחני והמרכז התעשייתי של המדינה היהודית:

אחרון הדוברים היה ד"ר, עו"ד, שמואל ברקוביץ, מומחה לענייני ירושלים והמקומות הקדושים. ברקוביץ' דיבר ארוכות על המבט הערבי על ההר. הוא הדגיש פעמים רבות ומכל מיני כיוונים את החוסר האמיתי של הערבים באחיזה בהר. הן מהבחינה ההיסטורית והן מבחינת מה שהדת עצמה אומרת על המקום. הוא אף הוכיח שאין שום ביסוס שאי פעם התרחש בהר אירוע הקשור כלשהו לאיסלאם. לעומת זאת, הוא הוכיח בהוכחות שונות ורבות למה ברור שבית המקדש שכן במקום, ושאפילו האיסלאם מודה זאת בפה מלא. הוא הוסיף שלדעתו, כינון תפילה בהר, עלולה להצית את האיזור כולו. הוא הדגיש את ההרס הרב שעושים הערבים בהר במשך שנים, ואין פוצה פה ואין מצפצף! ישנם חוקים ברורים ונוקשים שמופרים פעם אחרי פעם בהר, ע"י הערבים, וכולם שותקים. אוי לה לאותה בושה וחרפה.

להגדלה לחץ על התמונות


הרב יצחק לוי נועם, נראים הרבנים הרב מגנס, הרב מידן, יהודה עציון ופרופ' ברקוביץ'


הרב יצחק על רקע תמונותיהם של יצחק וטליה הי"ד


הרב יהושע מגנס מישיבת מרכז הרב נושא את משנתו בערב

 אינו מתיר את העליה למקום המקדשראש ישיבת הר עציון הרב יעקב מידן נושא דברים


 הרב מדן והרב מגנס, בדיון מעניין ביניהם:
(הרב מידן מתיר לעלות, הרב מגנס לא)

 

 יהודה עציון מהעולים הקבועים להר הבית נושא דברים
(חובה לציין כי כיום המשטרע מונעת ממנו כניסה להר הבית בטענו משונות)


יהודה עציון פורש תוכנית אופרטיבית לקליטת כל עולי הרגלים בשלוש הרגלים בירושלים והר הבית

הרב מגנס מעיין בחוברת של יהודה עציוןפרופ' ברקוביץ' נושא דברים


פרופ' שמואל ברקביץ'


הקהל הרב שגדש את האולם 


ציבור גדול


 ציון היא דורש אין לה, מכלל דבעי דרישה

3 תגובות:

 1. תודה רבה לעוסקים במלאכה, יהי רצון שתישרה ברכה במעשי ידיכם ויהי נועם ה. עליכם...

  השבמחק
 2. אוי כמה מרגש לראות את פעילותיכם המבורכת הזו. מי ייתן ויחזור מקדשינו לבניינו במהרה.

  (אגב, אני קישרתי אל אתרכם אצלי בכמה מקומות ובכך תרומתי הצנועה)

  השבמחק
 3. תודה לכל המסייעים, ובכללם המקשרים, ואלו שהעבירו את התמונות לידי כתבי האתר

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!