שנה מאז אבי רואיף גזל גדי מידיו של ר' יהודה גליק

אבי רואיף | מסרב להשיב את הגדי

גזלן תחזיר את הגדי : בדיון בבית המשפט התבקש מפקד מרחב דוד נצ"מ אבי רואיף, לנמק בפני השופטת מדוע גזל את הגדי מר' יהודה גליק בכניסה לעיר העתיקה בשנה שעברה | הקצין הודה בגניבה אך סרב להשיבה לבעליה | הקצין הגנב שמסרב להשיב את הגדי לבעליו

ספק רב אם לאחר שנות שירות רבות במשטרת ישראל שיער מפקד מרחב דוד, נצ"מ אבי רואיף, שיעבור חקירה צולבת דווקא על כך שגנב גדי מידיו של יהודה גליק תושב עותניאל, בעת שנכנס לעיר העתיקה בירושלים בשנה שעברה.

הקצין הבכיר נקרא לאחרונה לבית המשפט כדי להעיד בתביעה שהגיש הפעיל למען העלייה להר הבית, יהודה גליק. בתביעתו טען הפעיל כי בערב פסח האחרון הוא נעצר בכניסה להר הבית ונלקח ממנו גדי שהיה שייך לו. גליק הגיע לעיר העתיקה כדי לערוך שם הדגמה של טקס הקרבת קורבן הפסח.
 
מאחר שעוכב עם הגדי - לטענתו ללא סיבה מוצדקת – הוא דורש כעת פיצוי של כ־25 אלף שקל מהמשטרה, מעיריית ירושלים וממשרד החקלאות, שאליו הועבר הגדי. נצ"מ רואיף זומן כעד לדיון בבית המשפט. ונדרש לספק הסברים על החרמת הגדי.

בפרוטוקול הדיון נשאל מפקד מרחב דוד על ידי בא כוחו של גליק אם פנה לבית המשפט כדי להוציא צו הרחקה לגדי המדובר. משנענה בשלילה, ביקש הפרקליט מהעד לומר אם ניסה למנוע את כניסת הגדי למתחם ונענה כי "הגדי לא בא לבד".

בהמשך תהתה השופטת מלכה אביב מדוע הוחלט לעכב את גליק אחרי שהגדי נלקח מידיו. נצ"מ רואיף השיב, "עיכבנו אותו יחד עם הגדי כדי לחקור אותו על המעשה שהתכוון לעשות".

בנוסף לשאלותיה על העיסוק הרב של החוקרים בבעל החיים, מתחה השופטת ביקורת מרומזת על התנהלות המשטרה באזור העיר העתיקה. מלבד זאת, הביעה תמיהה גם על מניעת פעילותו של גליק בהר הבית. כששאלה את נצ"מ רואיף מדוע בחרה המשטרה למנוע פעילות לגיטימית רק משום שהיא עלולה להתפרש כהתססה, ענה שמטרתו היתה למנוע שפיכות דמים בהר הבית. (?)

בתום הדיון קבעה השופטת כי על המשטרה להעביר לבית המשפט נתונים באשר לטקסי שחיטה שהתקיימו בשנים האחרונות בקרבת הר הבית. הדיון בתיק יימשך בחודשים הקרובים.


מקור ויינט ירושלים:  http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4037813,00.html 

2 comments:

  1. אבי רואיף אבי רואיף כל היום אבי ראויף די!! נמאס כבר מהיצור הזה!! אתם יודעים שאפילו קרוא וכתוב הוא בקושי יודע, יש לו שגיאות כתיב, מה אתם מצטטים אותו בכלל, הניחוהו לנפשו.

    השבמחק
  2. אומרים שהוא השטינקר שגורם לכל הבלאגן זה נכון?

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!