המשטרה ממליצה להתחיל כבר כעת לבנות את גשר המוגרבים

שער המוגרבים | הכניסה להר


 

גשר המוגרבים : במשטרת מחוז ירושלים המליצו להתחיל כבר כעת להרוס ולבנות מחדש את הדרך העולה להר הבית - גשר המוגרבים | בניגוד לדעת אדריכלים מומחים בעירית ירושלים: קציני המשטרה טוענים שהגשר יציב וחזק | מקווים להתפכחות

חיים לוינסון | אתר הארץ

הדרג המקצועי במחוז ירושלים במשטרה המליץ בשבוע שעבר להרוס ולבנות מחדש את גשר המוגרבים, המוביל מרחבת הכותל המערבי להר הבית בעיר העתיקה בירושלים, דווקא בחודש ספטמבר. זאת כדי להפחית את תשומת הלב לנושא בעולם הערבי, שיעסוק באותה עת ביוזמה הפלסטינית באו"ם.

בין אנשי המודיעין היתה מחלוקת לגבי כוחו של מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח המסית ראאד סלאח. דעת הרוב היא כי סלאח "איבד את כוחו בירושלים וכבר אינו יכול להניע מהומות בעיר".

מאז קרס חלקית גשר המוגרבים בשנת 2005, במערכת הביטחון גוררים רגליים בהחלטה על שיפוצו או הקמתו מחדש. הגשר ברחבת הכותל המערבי משמש שער הכניסה היחיד ליהודים בהר הבית, וכוחות משטרה מוצבים עליו דרך קבע בכדי למנוע מיהודים להכנס להר הבית ללא בדיקה בדחונית. התוכנית החדשה מתבססת על גשר תלוי באוויר, ותרחיב משמעותית את הכניסה להר הבית.

שער המוגרבים בזמן המקדש | בקרוב
בשבועות האחרונים נערכים דיונים פנימיים קדחתניים בשאלה מתי להתחיל בעבודות. מפרטים חדשים מהדיונים עולה, כי קודם להמלצת מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב ניסו שחם, לדחות את העבודות על הגשר, היה ויכוח מקצועי בין המשטרה, צה"ל והשב"כ. ביום ראשון שעבר נערכה ישיבה מכרעת בלשכתו של שחם, בה נכחו בין היתר גורמים מפיקוד המרכז, אמ"ן, נציג מרחב ירושלים ויו"ש בשב"כ ואנשי עיריית ירושלים.

בפגישה סתרו קציני המשטרה את חוות הדעת של מומחי העירייה, לפיה הגשר רעוע ועלול ליפול, וטענו כי הגשר יציב ואין צורך דחוף להחליפו כעת. ביחס להשפעת הבנייה על הערבים המתפרעים בעיר, אמרו נציגי הצבא כי יש ביכולתם להתמודד עם מהומות באזור ירושלים, בהמשך להכנות הנרחבות שנעשו בפיקוד המרכז להתמודדות עם הפרות סדר.

מקור אתר הארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1232787.html


_______________________________________________
הר הבית בית המקדש רב

4 תגובות:

 1. נדמה שהמשטרה טענה גם אז על גשר המוגרבים שנפל שהוא חזק ויציב

  השבמחק
 2. סמפטום "הגשר"
  הגשר המוביל להר הבית רעוע, [כך בחדשות], הגשר כמשל זה רק סמפטום של המחלה, הבעיה האמיתית לצערנו היא שהקשר של העם אל ההר רעוע,
  אם הקשר של העם אל ההר היה איתן, גם הגשר המוביל אליו היה חזק ויציב...
  כמה סמליות עצובה יש בגשר הזה.

  השבמחק
 3. ציון היא דורש אין לה6 ביולי 2011 בשעה 22:55

  "הדרך המובילה להר הבית" את מי זה מעניין בכלל,
  את הציבור הכללי מעניין "רחבת הכותל" ועזרת הנשים שתורחב ע"י בניית הגשר החדש

  ה' ירחם

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!