יו"ר הכנסת רובי ריבלין ביקש מהשר אהרונוביץ להפסיק את האפליה בהר הבית

http://www.hamikdash.022.co.il/BRPortalStorage/a/34/10/32-8EF5N6SeiE.jpg
השר אהרונוביץ וממ"י ניסו שחם 
חברו יחד לרדוף יהודים בהר הבית


זעקת האפליה בהר הבית הגיעה ליו"ר הכנסת: בלשכת יו"ר הכנסת מר ראובן ריבלין, ננזף השר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ ונתבקש להורות למפקד מחוז י-ם ניסו שחם לשנות את נהלי המשטרה הבלתי נסבלים, כלפי יהודים בהר הבית | בפגישה נוכח היוזם יו"ר מנהיגות יהודית מיכאל פואה | די לאפליה בהר הבית!

שלמה פיוטרקובסקי | אתר ערוץ 7

בלשכת יו"ר הכנסת התקיימה בצהריים (ראשון) פגישה בה השתתפו יו"ר הכנסת ח"כ רובי ריבלין, השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ, מפקד מחוז ירושלים ניצב ניסו שחם ומנכ"ל תנועת מנהיגות יהודית מיכאל פואה. הנושא היה דו"ח הפרת זכויות היהודים בהר הבית שחיברה תנועת מנהיגות יהודית.

פגישה זו התקיימה לאחר שבמספר ישיבות ועדת הפנים של הכנסת בנושא הפרת זכויות יהודים בהר הבית התברר שהמשטרה מונעת עליית אנשים בעלי חזות יהודית להר הבית בתואנות שווא וללא אישור חוקי לכך.
במהלך ישיבות הועדה התברר עוד כי המשטרה מונעת גם עליית יהודים הלבושים במדי צה"ל ואפילו אוסרת את כניסתן של כלות יהודיות הלבושות בשמלות כלה.

מהדו"ח שכתב מיכאל פואה הסתבר עוד כי המשטרה בהופעותיה בפני ועדות הכנסות  מסרה לחברי הכנסת דיווחים שיקריים לגבי אופן הסלקציה הנעשית בעלייה להר הבית. בניגוד לדברי מפקד התחנה במקום, נצ"מ אבי ביטון העידו שוטרים כי ישנן הנחיות ליצור אבחנה בין יהודים בעלי חזות דתית המוגדרים כ"יהודים" ואילו יהודים בעלי חזות "חילונית" מוגדרים כ"תיירים".

עוד מתברר כי בניגוד למוסלמים, המשטרה מתירה ליהודים את הכניסה רק משער אחד, כמו כן חל איסור להחזיק ספרי קודש מכל סוג שהוא, מקומות הסיור ליהודים מוגבלים לאזורים מסויימים ועוד כהנה וכהנה החלטות הניתנות על פי דעתו השרירותית של השוטר התורן.

בדו"ח נטען כי המשטרה נוקטת בדרכים שונות ולעיתים בלתי חוקיות כדי למנוע מיהודים לעלות להר הבית. כך לדוגמא עד היום הודיעה המשטרה ל-9 יהודים כי הם מסורבי עלייה תוך שהיא מסרבת לנמק החלטתה.

בעקבות הישיבה היום בלשכת יו"ר הכנסת ח"כ רובי ריבלין, אומר מיכאל פואה כי המשטרה הודתה כי היה כרסום בזכויות היהודים בהר הבית בשנים האחרונות, והיא התחייבה לפעול לשיפור המצב.

מקור ערוץ 7: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/224038 _________________________________________________
אתר בית המקדש, על עם המקדש יחד לבית המקדש נעלה ונראה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!